СВАКОМ УЧЕСНИКУ 350 МИЛИОНА ЕВРА: На помолу компромис УЕФА и клубова око реформе Лиге шампиона
ФИФА и остале кровне организације светског фудбала биле су изричите - сваки играч који буде део затворене Суперлиге око које се спекулише, неће моћи да учествује на СП или континентиналним такмичењима.

Ди Марија (ПСЖ) и Валверде (Реал) Фото АП
Међутим, притисак клупске аристократије све је већи, а на страницама римске "Републике" пише да би УЕФА могла да се нађе са њима на пола пута и за десет дана предложи план за реформу Лиге шампиона која би заличила на кошаркашку Евролигу.
Дакле, оформило би се ново такмичење са почетком од 2024, са 20 екипа, од којих је 15 већ познато: Манчестер с., Манчестер ј., Челси, Тотенхем, Ливерпул, Арсенал, Реал, Барселона, Атлетико Мадрид, Интер, Милан, Јувентус, Бајерн, Борусија Д, ПСЖ. За преосталих пет тимова још није установљено како би се прикључили, постоје опције за неку врсту квалификација или према позицији са УЕФА листе.
Термини би остали исти, уторак и среда, с тим што би учесници били подељени у две групе по десет, од којих би четири најбоља ишла у нокаут-фазу. Помиње се и да би 15 оснивача имало загарантован профит од 350 милиона евра по сезони.
Препоручујемо

РЕАЛ КРЕНУО СВОМ СНАГОМ ПО МБАПЕА: Мадриђани шаљу 150 милиона евра, у игри и Јовић
13. 01. 2021. у 11:32

РЕАЛ ИМА ПЛАН: Мадриђани чисте играчки кадар да би могли да доведу Мбапеа
12. 01. 2021. у 20:31

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"
У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.
12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол
Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.
13. 03. 2025. у 17:44

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)
ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.
13. 03. 2025. у 15:53
Коментари (0)