НЕЈАСНА БУДУЋНОСТ СРБА У САКРАМЕНТУ: Богдановић не размишља о уговору, одлука о Бјелици до 17.октобра
ТЕК друга победа Сакрамента у наставку НБА сезоне није могла да измами осмех Богдану Богдановићу, најбољем играчу Кингса у тријумфу над Њу Орлеансом (112:106) - 16 поена (шут 7/10), седам асистенција и шест скокова за 38 минута на терену.
Фото: Танјуг/AP Photo/Ashley Landis, Pool
Разлог је то што је играо други меч у низу са сазнањем да "краљеви" неће осетити драж плеј-офа ни после 14 година.
- Оба тима су елиминисана и због тога је било тешко играти ову утакмицу. Сви су се трудили, али истовремено чували од повреда и можда размишљали о нечем другом. Ипак, после неколико лоших дана, ово је била велика победа за нас - рекао је Богдановић, који је на досадашњих седам мечева у Орланду остварио одличан просек од 18,6 поена.
ОДЛУКА О БЈЕЛИЦИ ДО 17. ОКТОБРА
НЕМАЊА Бјелица је добио значајну минутажу у мечу са Њу Орлеансом (33) и остварио учинак од 13 поена (шут 4/9), пет скокова и две асистенције. Уколико Сакраменто до 17. октобра не одлучи да отпусти нашег крилног центра, имаће гарантован уговор за наредну сезону у износу од 7.150.000 долара.
Ако не рачунамо оно црно вече у сусрету са Даласом, у којој је доживео помрачење и убацио само три уз шут 1/15, Богданов просек је 21,1 поен.
- Искрено, нисам био толико срећан после победе као што обично јесам. Али, ми смо професионалци и морамо до краја да одрадимо посао најбоље што можемо.
Кингси ће одиграти још једну утакмицу у "Дизни свету", сутра против Лејкерса (19.30), тима са најбољим скором у Западној конференцији. Новинаре у Орланду интересовало је како тренер Лук Волтон мотивише играче за утакмице без такмичарског значаја.
- Био је играч и зна какав је осећај бити избачен из трке за плеј-оф. Покушава да нас подигне, да задржи мотивацију. Одржао је добар говор када смо играли са Хјустоном, рекао је да се не зна када ће се кошарка вратити после завршнице ове сезоне. Дао нам је искру да размишљамо о томе.
Богдановић је пред истеком трогодишњег уговора са Сакраментом, током сезоне су кружиле многе гласине о потенцијалном "трејду".
- Могу да кажем да сам до сада заиста уживао у Сакраменту. Волео бих да смо имали више успеха, више победа. Не знам када почиње период за потписивање нових уговора, не размишљам тренутно о томе. Почећу да размишљам о томе чим се сезона заврши.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПЛЕЈ-ОФ ОСТАО САН: Хјустон оставио Сакраменто "испод црте" 14. годину заредом
10. 08. 2020. у 08:50
БОГДАН СЈАЈАН, АЛИ УЗАЛУД: Сакраменто само теорија оставља у борби за плеј-оф
08. 08. 2020. у 09:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"
Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.
16. 07. 2026. у 07:00
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)