ТАТА И СИН ЗАЈЕДНО! Исписана историја НБА лиге, лудило у Лос Анђелесу

Танјуг

23. 10. 2024. у 08:34

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса су на свом терену победили Минесоту са 110:103 (22:23, 33:19, 27:32, 28:29) у првом мечу у новој сезони НБА лиге.

Најефикаснији у екипи Лејкерса били су Ентони Дејвис са 36 поена, уз 16 скокова и три блокаде, Руи Хачимура са 18 и Леброн Џејмс са 16 поена.

У екипи Минесоте најефикаснији су били Ентони Едвардс са 27 поена, уз шест скокова, Џулијус Рендл са 16 поена, уз девет скокова, и Никел Александер-Вокер са 14 поена, док је Руди Гобер забележио 13 поена и 14 скокова.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Данас се први пут десило да отац и син заиграју заједно у НБА лиги, пошто су Леброн Џејмс и његов син Леброн Џејмс Џуниор, који је играо три минута, ушли на терен у исто време на четири минута до краја друге четвртине.

Лос Анђелес лејкерси ће у наредној утакмици дочекати Финикс, док ће Минесота играти на гостујућем терену против Сакрамента.

Актуелни шампиони, кошаркаши Бостона победили су на свом терену Њујорк с резултатом 132:109 (43:24, 31:31, 39:32, 19:22).

Најефикаснији у екипи Бостона били су Џејсон Тејтум са 37 поена, уз 10 асистенција, Дерик Вајт са 24 поена и Џејлен Браун са 23 поена, уз седам скокова.

У екипи Њујорка најефикаснији су били Џејлен Брансон и Мајлс Мекбрајд са по 22 поена, и Мајлс Бриџес са 16 поена.

Бостон ће у наредној утакмици играти на гостујућем терену против Вашингтона, док ће Њујорк дочекати Индијану.