КАКВА УТАКМИЦА У ПОДГОРИЦИ: Звезда победила Будућност, али стрепи због повреде важног играча

Часлав Вуковић

21. 10. 2024. у 21:37

КОШАРКАШИ Црвене звезде успели су да победе Будућност у "Морачи" у јендој невероватној утакмици са 73:75 (17:16, 20:17, 21:19, 15:23) и тако им нанели први пораз ове сезоне у АБА лиги.

Свега је било у главном граду Црне Горе, али свакако да је за црвено-беле најгоре то што се повредио Џоел Боломбој. Он је проклизао приликом једног напада Будућности и одмах се ухватио за колено. Степен повреде није познат, но у свлачионицу је отишао уз помоћ клупских доктора.

Није потребно говорити колико сјајни центар значи Звезди. Ове сезоне је један од најбољих играча и његово дугачко одсуство би свакако био велики проблем.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Подгоричани су одиграли боље прво полувремене и на паузу су отишли са четири разлике - 37:33. Главна превага био је шут за три поена и скок - 5/12 Будућност, 3/15 Звезда. Што се ухваћених лопти тиче, однос је био 22:16.

Имао је тим Андреја Жакеља у два наврата и +10, али су гости добро финиширали другу четвртину и успели су да смање заостатак.

Видело се да енергија код актуелног шампиона није била на нивоу из претходних утакмица. Разлог је можда тај што је екипа играла прво дупло коло у Евролиги против Фенербахчеа у Истанбулу и Барселоне у Београду.

Боље је гостујући тим ушао у друго полувреме, успео је у једном моменту и да преокрене резултат - 39:40. Ипак, врло брзо је домаћин пронашао добар ритам и вратио је предност на своју страну, па се у последњи квартал ушло са 58:52 за Будућност.

А онда је на ред дошла четврта четвртина. Звезда је затегла одбрану, у нападу је Недовић одлучио да игра симултанку са ривалом, рачунајући и трећи период погодио је пет тројки. Но, након његовог петог поготка ван линије 6,75 уследио је прекид. Навијачи домаћег тима су вређали гостујуће играче и док се нису стекли услови за игру утакмица је била прекинута при вођству црвено-белих 65:68.

Кад се меч наставио Звезда ништа није могла да погоди, само је Урош Плавшић реализовао једно од два бацања, док је за домаће све поене постигао Мекинли Рајт. Ипак, у финишу је лопта ишла за Недовића који се није охладио због прекида и наставио је тамо где је стао у шуту за три.

Финиш је попримио обрис драме. Теодосић је на искуство извукао фаул од Рашида Сулејмона на 21 секунду пре краја. Погодио је оба слободна бацања. Рајт је са разлогом желео да буде херој, кренуо је на продор, али није био прецизан. Тријумф гостију потврдио је поенима са линије пенала Рокас Гедраитис.

Најефикаснији код победника био је Немања Недовић са 24 поена, пратио га је Коди Милер Мекинтајер са 13. На другој страни најбољи је био Мекинли Рајт са 20, док је Флечер Меги бројао до 12.

Будућност сад има учинак 4-1, Црвена звезда је на 3-2.

Будућност - Црвена звезда 73:75 (17:16, 20:17, 21:19, 15:23)

Дворана: "Морача". Гледалаца: 4.210. Судије: Саша Пукл (Словенија), Јосип Радојковић (Хрватска), Денис Хаџић (БиХ).

Будућност: Сулејмон 5, Илић 2, Славковић 3, Танасковић 8, Ферел 5, Јовановић 3, Дрежњак, Омић 9, Рајт 20, Азубуике, Камењаш 6.

Црвена звезда: Милер Мекинтајер 13, Кенан 6, Теодосић 6, Митровић, Лазић, Калинић 5, Боломбој 8, Даум 3, Гедраитис 7, Плавшић 3, Недовић 24, Јаго.

Четврта четвртина: Будућност - Црвена звезда 73:75

40' - Рајт је желео да буде херој, али није погодио после продора. Потом је лопта дошла до Гедраитиса кога је неспортски фаулирао Ферел. Половичан је био Литванац.

40' - Сулејмон је на 21 секунду пре краја утакмице фаулирао Теодосића без лопте. Оба пута је прецизан био искусни плејмејкер. Тајм-аут је затражио Жакељ.

40' - Није се охладио Недовић и опет је погодио за три. Ипак, на другој страни опет Рајт поентира са полудистанце.

39' - Напао је Рајт Теодосића и успео је да поентира. Он једини погађа за домаће. Тајм-аут је затражио Сферопулос.

38' - Први поени за госте од кад се наставио меч. Урош Плавшић је успео да реализује једно слободно бацање.

37' - Опет Рајт сам себи креира шут и опет погађа. Звезда још увек није поентирала од кад се наставила утакмица!

36' - Још једном су гости добро искреирали напад, но сад Гедраитис није погодио шут ван линије 6,75. Играчи Звезде су направили други неспортски фаул на Омићу. За разлику од првог пута сад је оба промашио. Лако је пробио Рајт и успео да дође до поена.

35' - Будућност први напад није реализовала након наставка меча. Добар напад одиграли су Београђани, али Калинић је промашио отворену тројку.

35' - Утакмица је опет прекинута. Звездини играчи су отишли у свлачионицу и чека се одлука судија. Требало би да се испразни део хале. Играчи Звезде су се вратили на терен и меч ће бити настављен после загревања.

35' - У невероватаном ритму је Недовић. Пету пут је био прецизан ван линије 6,75. Тајм-аут је затражио Жакељ.

34' - Половичан са линије пенала био је Омић. Ипак, поентирао је у наставку напада. Одличан напад Звезде и тројка Гедраитиса.

33' - Звезда је изједначила након поена Милер Мекинтајера са линије пенала. Недовић је потом направио јак фаул над Омићем. Меч је опет прекинут, али сад због увреда упућених беку црвено-белих.

32' - Невероватан је Недовић. Још један шут ван линије 6,75 је успео да погоди, а шут је био веома тежак.

31' - Трећа тројка Недовића. Он је у овим тренуцима главна нападачка опција у гостујућем тиму.

Трећа четвртина: Будућност - Црвена звезда 58:52

30' - Какав финиш треће деонице. Мекинли Рајт је уз звук сирене погодио тројку и домаћин са +6 иде у последњи квартал.

29' - Рајт је промашио полудистанцу, али је покупио лопту и поентирао. На другој страни Недовић погађа још једну тројку.

27' - После дуже паузе се меч наставио, а Недовић је погодио тројку. Танасковић је сјајан на офанзивном скоку и успео је након фаула који је добио да погоди бацања.

27' - Ово гостима никако није требало. Проклизао је Џоел Боломбој и одмах се ухватио за колено. Слике из "Мораче" никако нису добре, пошто је из помоћ саиграча изнет са паркета, а потом је отишао у свлачионицу.

26' - Није Будућност после нешто дуже паузе због гледања снимка искористила напад. Потом је приком борбе за лопту фаулиран Калинић. Ипак, оба бацања је промашио.

25' - Сјајно додавање Рајта и поени Камењаша. Домаћин је у серији од 7:0 и то жели да спречи Сферопулос, па је затражио тајм-аут. Изнудио је Милер Мекинтајер два бацања након фаула Рајта. Оба пута је плејмејкер црвено-белих био прецизан.

24' - Украо је Меги лопту Кенану, а онда је Славковић поентирао у контри. Лепо је изашао из блока и погодио тројку Меги.

23' - Прецизан је са полудистанце Боломбој. Коначно тројку погађа Кенан, прву из четвртог покушаја. Звезда је вратила вођство и самим тим натерала Жакеља да позове тајм-аут.

22' - Калинић је оба пута био прецизан са линије пенала. Након тога су обе екипе прокоцкале по један посед.

21' - Друго полувреме почиње поенаима Камењаша. Гости први напад нису искористили. Најпре је Кенан промашио тројку, а потом у наставку акције лопту изгубио Даум.

Друга четвртина: Будућност - Црвена звезда 37:33

20' - Завршено је прво полувреме у "Морачи". Будућност је током већег дела првог полувремена била у предности која након 20 минута износи четири разлике - 37:33.

20' - Мађионичар је Теодосић. На невероватан начин је проиграо Милер Мекинтајера коме после таквог додавања није било тешко да поентира.

20' - Сјајна акција Милер Мекинтајера и Боломбоја. Одиграли су алеј-уп који је сјајним закуцавањем завршио центар црвено-белих. Сада је Жакељ затражио тајм-аут.

19' - Умакао је Кенан Сулејмону и натераго да га фаулира. Да ствар за домаће буде још горе, Американац је поентирао за два, а потом је дао бацање.

18' - Меги је изнудио фаул при шуту за три поена и био је прецизан сва три пута. Врло брзо домаћин опет иде на +10 након поена Танасковића.

17' - Тројку постиже Теодосић. Други шут ван линије 6,75 није погодио искусни плејмејкер, а нису ни Меги и Кенан.

16' - Уписује се и Рашид Сулејмон у стрелце. И он је погодио тројку и после прве двоцифрене предности на утакмици Јанис Сферопулос је морао да затражи још један тајм-аут. Добру позицију остварио је Боломбој и није му било тешко да поентира.

15' - Коначно добар напад гостију. Јаго је упослио Калинића који је успео да поентира под кошем противника. Вероватно се црвено-бели овом нису надали након одличне представе против Барселоне.

14' - Звезда је на само два постигнута поена у другој четвртини после три и по минута игре. Меги на другој страни опет погађа ван линије 6,75.

12' - Добра контра гостију и лаки поени Недовића. Одмах је тајм-аут затражио Андреј Жакељ. Трећу шут Мегија за три поена је био прецизан. Онда и Омић погађа полудистанцу за највећу предност на мечу - 24:18. Сад минутом одмора реагује Јанис Сферопулос.

11' - Други квартал је почео поенима Рајта. Звезда као и на старту првог периода промашује прва два шута.

Прва четвртина: Будућност - Црвена звезда 17:16

10' - Прва четвртина је окончана закуцавањем Алексе Илића. Након слабог нападчког поена на обе стране, екипе су у финишу поправиле игру у том сегменту.

9' - Тројка на тројку. Најпре је погодио Рајт, а потом и Гедраитиса. Звезда има доста проблема са скоком, па Будућност често има друге, па и треће нападе.

8' - Као брзи воз је прошао до коша ривала Милер Мекинтајер и лако поентирао. На другој страни Јовановић је био прецизан ван линије 6,75.

6' - Искреирао је себи позицију Милер Мекинтајер и успео је да поентира. Подгоричани поентирају преко Камењаша и то тек из трећег покушаја након што је поправио промашаје Танасковића и Славковића.

5' - Не иде напад гостима на почетку утакмице. Неколико нерезонских потеза на обе стране. Добро ће доћи одмор играчима због телевизијског тајм-аута.

4' - Ево првих поена за црвено-беле из игре. Прецизан ван линије 6,75 био је крилни центар Мајк Даум. Добар напад Будућности и лаки поени Танасковића.

3'- Гости су до првог поена дошли са линије пенала, а половичан је био Никола Калинић. И једни и други на старту меча не блистају у нападу.

2' - Прве поене на утакмици постигао је Јоги Ферел. Гости ни трећи напади нису реализовали. Имају на почетку утакмице проблеме да дођу до коша.

1' - Први напад на утакмици имала је Звезда, али Милер Мекинтајер није погодио шут са полудистанце. Ни Будућност није успела да поентира.

Будућност овај меч почиње у петорци: Јоги Ферел, Рашид Сулејман, Андрија Славковић, Никола Танасковић и Кенан Камењаш. Црвена звезда сусрет креће у саставу: Код Милер Мекинтајер, Ајзеа Кенан, Никола Калинић, Мајк Даум, Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Изабраници Јаниса Сферопулоса нису отворили сезону у регионалном надметању онако како су желели, пошто су у прва четири кола изгубили две утакмице.

За разлику од актуелног шампиона, Подгоричани имају максималан учинак 4-0 и за сад су уз Партизан једина непоражена екипа у лиги.

Нема сумње да је за тим Андреја Жакеља ово највећи изазов у досадашњем току сезоне, пошто су до сад у АБА лиги победили Морнар, Сплит, Игокеу и Задар.

Што се цврвено-белих тиче они ову утакмицу играју после пораза од Барселоне у Евролиги. У том сусрету потрошња је била велика, јер је решен након продужетка.

Будућност је прошле сезоне убедљиво тријумфовала у "Морачи" (84:62), док је у Београду било 95:86 за црвено-беле.

БОНУС ВИДЕО: Овако је Никола Јокић дочекан на аеродрому "Никола Тесла" после Олимпијских игара

ХВАЛОСПЕВИ О МИЛЕНКОВИЋУ НЕ СТАЈУ: Српски штопер је залудео све на Острву

НОВУ прилику да покаже свој квалитет сјајни српски репрезентативац имаће вечерас када Нотингем форест буде угостио Кристал палас на "Сити граунду" у последњој утакмици осмог кола Премијер лиге.

21. 10. 2024. у 07:50

УЖАС НА УЛИЦАМА НОВОГ ПАЗАРА! Хулигани напали полицију испред стадиона, због нереда прекинута и утакмица Нови Пазар - Партизан (ФОТО/ВИДЕО)

Велики хаос изазвали су навијачи ФК Нови Пазар на почетку меча који је њихов омиљени клуб играо против Партизана у Суперлиги Србије овог понедељка.

21. 10. 2024. у 17:13