уживоПРЕНОС, ДУБАИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Какав меч на Блиском Истоку

Часлав Вуковић

22. 09. 2024. у 17:01

АБА лига је стартовала у петак, а бранилац титуле Црвена звезда ове недеље игра први меч у регионалном такмичењу. Ривал црвено-белих је новајлија Дубаи. Овај дуел можете да пратите уживо на порталу "Новости".

ПРЕНОС, ДУБАИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Какав меч на Блиском Истоку

Четврта четвртина: Дубаи - Црвена звезда 66:63

31' - Први напад је почео промашеном тројком Калинића, а онда је Теодосић направио неспортски фаул, што значи да је искусни плејмејкер завршио утакмицу, пошто је пре тога добио и техничку.

Трећа четвртина: Дубаи - Црвена звезда 66:63

30' - У серији је Калинић, пошто је реализовао и слободна бацања. Тројку је на другој страни убацио Препелич.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

29' - Прве поене у новој сезони постиже Џоел Боломбој. Лепо га је проиграо Јаго, а овај је снажно закуцао. Тројку је погодио Калинић.

ДУЕЛ Џоел Боломбој и Џекори Вилијамс/ФОТО: АБА лига/Дубаи

28' - На другој страни Давидовац је погодио тројку. Теодосић је добио техничку због приговора. Анђушић је искористио тај поклон.

26' - Други пут ван линије 6,75 на утакмици поентира Калинић. Мејсон погађа тежак шут после неколико промашаја на обе стране.

25' - Препелич је изнудио три слободна бацања и свако је реализовао. Домаћин још увек чува пристојно вођство.

24' - Сада Кенан иде на продор и лако поентира. Дубаи је поново убрзао и Дувериолу је изнудио два бацања и био је половичан.

23' - Повукао је Митровић контру, проиграо Кенана који је погодио тројку, а онда још једну из транзиције.

22' - Одлично у транзицији игра домаћин. Ускоковић је искористио простор и поентирао је под фаулом. Ипак, промашио је бацање. Гедраитис је био половичан са линије пенала и то су први поени гостију у другом полувремену.

21' - Друго полувреме почиње поенима Дувериолуа који је показао сјајну центарску технику. На другој страни тројку је промашио Гедраитис.

Друга четвртина: Дубаи - Црвена звезда 50:41

20' - Дангубић је покупио промашај Препелича и успео је да поентира. Звезда се опет мучи у нападу. Два пута заредом црвено-бели нису успели да шутну на време. Још једном гости примају кош уз звук сирене. Сад је Мејсон погодио двојку за великих +9 - 50:41.

19' - Недовић сад погађа тројку преко Бертанса. Абас је успео да поентира из веома тешке позиције.

18' - Недовић у свом стилу пробија одбрану лигу и долази до лаких поена, његових првих на утакмици. На другој страни је Вилијамс поентирао под фаулом Митровића. Промашио је слободно бацање, али лопта му се некако вратила и успео је да закуца. Одмах је тајм-аут затражио Јанис Сферопулос.

17' - Одлично игра Мејсон. Преузео га је Митровић, искористио је то Американац претрчао га и поентирао под фаулом. Погодио је и додатно бацање.

16' - Тежак шут је погодио Мејсон и прекинуо серију противника. Госту су потом изгубили лопту. Претила је Звезди још једна изгубљена лопта, али је Митровић успео да поентира уз звук сирене.

Нејт Мејсон/ФОТО: АБА лига/Дубаи

15' - Серија црвено-белих је 18:0. Лука Митровић добрано мучи одбрану ривала. Тајм-аутом је морао да реагује Јурица Големац.

14' - Сад је Митровић оба пута погодио са линије пенала. Звездина серија износи 12:0. Сјајна одбрана Звезде из које се изродила контра коју је лако завршио Јаго. Звезда наставља да погађа.

13' - Сјајна асистенција Теодосића и тројка Гедраитиса. Потом је под фаулом поентирао други пут на утакмици Лука Митровић.

12' - Коначно добра акција гостију која је завршена закуцавањем Митровића. Анђушић је на другој страни промашио далеку тројку, а онда је то казнио Милош Теодосић поготком ван линије 6,75.

11' - Како шутира Дубаи. Опет Бертанс погађа шут ван линије 6,75. На другој страни је најпре Јаго промашио тројку, а онда Теодосић направио фаул у нападу.

Прва четвртина: Дубаи - Црвена звезда 28:16

10' - Какав крај прве четвртине. Авуду Абас је погодио тројку са своје половине за великих +12 после уводних 10 минута.

10' - Звезда се мучи да поентира из игре, али погађа пенале. Прецизан је био Рокас Гедраитис. Први шут Бертанса за три и одмах погодак.

9' - Три тројке су промашили гости у једном нападу. Непрецизни су били Недовић, Гедраитис и Добрић.

8' - Украо је Абас лопту и снажно закуцао у контри. Мејсон је још једном погодио са полудистанце. Веома добро је Дубаи отворио утакмицу.

6' - Искористио је Вилијамс висинску предност и лако је поентирао. Милер Мекинтајер одговара поготком са полудистанце, али на исти начин узвраћа Нејт Мејсон.

5' - Први погодак ван линије 6,75 за госте био је дело Николе Калинића. Потом су погађали Вилијамс и Милер Мекинтајер.

4' - Џекори Вилијамс је потом био половичан са линије пенала. Милер Мекинтајер је на другој страни погодио оба бацања. Сад се искључиво поентира са линије пенала. И Препелич је био половичан.

3' - Подигао се Препелич на шут из велике даљине и био је пецизан. То је била прва тројка на утакмици.

3' - Сјајан потез Препелича који је успео да поентира и то уз фаул Кенана. Реализовао је и додатно бацање. Сад је Плавшић погодио једно од два бацања.

2' - Прве поене за Дубаи постигао је Алекса Ускоковић са линије пенала. Додуше био је половичан. Лепо је пробио Ајзеа Кенан и лако је дошао до поена.

1' - Меч је почео поенима Дејана Давидовца, после добре сарадње са Урошем Плавшићем. На другој страни Леон Радошевић није погодио из изгледне позиције.

Дубаи меч почиње у петорци: Алекса Ускоковић, Клемен Препелич, Авуду Абас, Леон Радошевић и Ахмет Дувериолу. Црвена звезда дуел почиње у саставу: Коди Милер Мекинтајер, Ајзеа Кенан, Никола Калинић, Дејан Давидовац и Урош Плавшић.

Уочи меча:

Тим из Уједињених Арапских Емирата ће деботивати на Јадрану, а саставили су веома респектабилну екипу са доста искусних играча, које са клупе предводи хрватски стручњак Јурица Големац.

Дрес Дубаија носе Давис Бертанс, Данило Анђушић, Клемен Препелич, Немања Дангубић... Сигурно да ова имена позивају на опрез.

Упркос томе Црвена звезда је фаворит на овом сусрету, али то мора да потврди на паркету. Иначе, црвено-бели су у претходних 10 година бележили тријумф у првом колу АБА лиге.

Тренер актуелног шампиона је у Београду оставио новајлију Мајка Даума, као и Далибора Илића и Андреја Костића.

Звезда ће у наредном колу дочекати Морнар, док ће Дубаи у госте Цедевита Олимпији.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

ЛУКА ЈОВИЋ МОЖЕ ДА ПРОФИТИРА ОД ПОРАЗА МИЛАНА? Интер јури историјску победу у дербију дела Мадонина и потписује отказ Фонсеки

ДЕРБИ дела Мадонина, дуел миланских градских ривала, обележиће пето коло италијанске Серије А. Интер је номинални домаћин Милану данас од 20.45 на стадиону "Ђузепе Меаца".

22. 09. 2024. у 09:23 >> 11:03

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

ОСМАНЛИЈЕ СУ УЧИЛЕ СРПСКИ: Које наше речи Турци и данас користе

КАДА се поведе разговор о српском језику често се говори о турцизмима, односно речима које су из турског ушле у наш језик и ту се "одомаћиле" током вишевековне отоманске присутности у Србији. Међутим, мало се зна да су и наша култура и језик имали значајан утицај на турски. Један од показатеља историјског значаја српског језика јесте, између осталих, и његов статус у Османском царству.

21. 09. 2024. у 19:21