ПОБЕДА ПРЕД ПАРИЗ: Кошаркашице Србије савладале Нигерију у последњој провери пред Олимпијске игре

21. 07. 2024. у 19:00

Женска кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Нигерије резултатом 70:62 у припремном мечу пред Олимпијске игре.

Сјајно су изабранице Марине Маљковић одиграле меч од почетка до краја. Од самог почекта су наметнуле свој ритам и од прве четвртине преузеле вођство. Већ после 20 минута имале су наше девојке двоцифрену предност.

У другом полувремену наставиле су у истом ритму. Одржавале високу предност против негудодне афричке селекције и успевале да одбију све налете. У последњој деоници успеле су наше ривалке да смање предност на свега пет поена, али су и овај налет одбиле Маринине "лавице".

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Најефикаснија у српској репрезентацији била је Јована Ногић са 15 поена, док се код Нигерије истакла Балоган са 14.

Србија: Раца 8, Росић , Чађо 5, Јовановић, Андерсон 2, Станковић 6, Ногић 15, Јанковић 4, Катанић 2, Дугалић 12, Крајишник 7.

Нигерија: Балоган 14, Таиво, Ебо 4, Окоро 3, Амукамара 6, Муса 9, Еџифор, Калу 13, Адејеје, Енабоси 2.

Србију очекује одлазак у Париз на Олимпијске игре, а први противник ће бити селекција Порторика у недељу од 21 час.

БОНУС ВИДЕО: ПЛАВШИЋ НАКОН ПОРАЗА ОД АМЕРИКЕ: Како је чувати Леброна и ко га је највише импресионирао од Амера

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на Рајка

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на "Рајка"

СПЕКТАКЛ на отварању Лиге нација. Први пут у историји Србија ће играти у А дивизији најмлађег европског такмичења репрезентација, а први противник је бранилац наслова и уједно шампион Европе, Шпанија.

05. 09. 2024. у 08:39 >> 08:47