ПЕШИЋ ЈЕДВА САСТАВИО ТИМ: Нисмо у најбољем моменту, имамо 11 спремних играча
Селектор репрезентације Србије Светислав Пешић рекао је данас да је предстојећи противник у квалификацијама за Светско првенство селекција Словачке у предности због искусних и уиграних играча, а да он има на располагању само 11 кошаркаша који су спемни да играју.
FOTO: FIBA
"Имаћемо једну веома захтевну утакмицу против веома искусног тима који је то показао не само сада, него и у ранијим утакмицама. Највећа предност коју поседују у односу на нас су уиграност и велико искуство. Код нас се ситуација поприлично променила. Од 24 кандидата које смо звали, свели смо се на 11 играча који су данас спремни да играју. Та ситуација ће од нас захтевати додатни ангажман, у шта уопште не сумњам. Мораћемо да дамо максимум од самог почетка", рекао је Пешић за сајт Кошаркашког савеза. ;
Кошаркаши Србије играју у петак од 20.30 у београдској Хали "Александар Николић" против Словачке, у квалификацијама за Светско првенство.
Пешић је додао да је с екипом још неколико болесних или повређених играча.
"Надамо се да ће се један или двојица опоравити и да нико од ових 11 неће бити повређен или болестан. Оно што смо могли у овом кратком периоду да урадимо, урадили смо. Момци су били концентрисани и мотивисани. Одиграли смо синоћ утакмицу против Борца из Чачка као званичну тренинг утакмицу", навео је селектор.
Он је захвалио Борцу и ФМП-у, против кога је репрезентација играла пред претходни квалификациони прозор, што су помогли у припремама и позвао навијаче да подрже тим.
"Мислимо позитивно, били бисмо захвални да дође публика да нас подржи и да нам да неопходан ветар у леђа, с обзиром да се не налазимо у неком сјајном моменту", рекао је Пешић.
После два кола Србија има победу и пораз, а Словачка је претрпела оба пораза.
После утакмице Србија ће у недељу отпутовати у Словачку, где ће у понедељак од 18 часова играти нову утакмицу против репрезентације те земље.
БОНУС ВИДЕО: Звезда подигла пехар Купа Србије
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ! Креће нокаут фаза, верујемо у једног од домаћина
ПОЧИЊЕ оно што смо сви чекали, обрачуни шеснестине финала, а први на терен излазе Јужна Африка и Канада који се састају у Инглвуду од 21.00.
28. 06. 2026. у 10:30
"СТРАШАН" МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!
Фудбалери Аустрије и Алжира одиграли су меч 3. кола групне фазе и на крају утакмице семафор је показивао 3:3.
28. 06. 2026. у 05:59 >> 01:26
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)