ЈОКИЋ КАО "КАТРИНА": Монструозни Србин разнео Њу Орлеанс (ВИДЕО)
УРАГАН "Катрина" је 2005. године опустошио Њу Орлеанс, а српски ураган Никола Јокић у ноћи између среде и четвртка је разнео Пеликансе.
Фото: АП
Нова бриљантна партија Србина и нови трипл дабл, 61. у каријери за победу Денвера против Њу Орлеанса после продужетака - 120:114. Прошлосезонски МВП је и најзаслужнији што је чета Мајка Мелоуна и отишла у продужетак.
А тамо је постојао само један човек, који је у САД дошао из Сомбора. Ураганска партија Србина.
Првих 11 поена у продужетку за Денвер нагетсе постигао је Никола Јокић. Тек је у последњих 20 секунди, када је све било решено, пустио Гордона и Бартона да и они допринесу.
На крају, нестварне бројке Јокића, поред његовог имена у Смути Кинг центру стајале су следеће цифре: 39 поена, 11 скокова и исто толико асистенција.
А шта тек рећи за проценте из игре, од 20 упућених шутева за два поена убацио је чак 17 и практично сам носио Денвер до тријумфа.
Jедини саиграч који му је колико-толико олакшавао посао био је Вил Бартон, који је меч завршио са 20 поена.
У редовима домаћих бољи од осталих био је Јонаса Валанчијунаса. Литванац је прописно намучио унутрашњу линију Денвер нагетса.
Био је највећа препрека на путу ка 12. тријумфу Нагетса и поравнању односа победа и пораза.
Постигао је 27 поена, а такође је покупио и 11 лопти испод обруча. Уз Валанчијунаса се у тиму Њу Орлеанса најбоље показао Херберт Џонс, који је стигао до учинка од 19 поена, седам скокова и три асистенције.
Ипак, титула јунака вечери заслужено иде у руке Србина Николе Јокића.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂУРИЦА АНАЛИЗИРА СВЕТКСКО ПРВЕНСТВО: "Сви иду даље!" (ВИДЕО)
"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.
19. 06. 2026. у 12:30
ТОТАЛНИ РАСПАД БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ! Швајцарци у другом колу Мундијала у последњих 15 минута "разбили" селекцију Сергеја Барбареза!
Репрезентација Швајцарске победила је Босну и Херцеговину са 4:1 у другом колу Б групе Светског првенства.
18. 06. 2026. у 21:00 >> 21:00
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)