ЛЕГЕНДИ ТОПЛА ДОБРОДОШЛИЦА У ИСТАНБУЛУ: Овације за Жељка и црно-беле
СЦЕНЕ из "Улкер арене" и овације навијача Фенербахчеа свом бившем тренеру Жељку Обрадовићу и Партизану једни су од највећих утисака припремног турнира у Истанбулу.
Фото: Н: Параушић, архива ВН
Утисак који је само још једном потврдио посебну везу између актуелног шефа струке црно-белих и турске екипе. Српски тим се није осећао као гост у дому "канаринаца", поготово на мечу са Монаком (120:114) када су малобројни навијачи у дворани здушно навијали за момке у црно-белим дресовима.
Чим је крочио у халу, први пут после две године откако је напустио кормило екипе са Босфора, завладала је свечана атмосфера, стојеће овације, аплаузи и покличи, а међу присутнима је био и некадашњи играч оба клуба, Богдан Богдановић, бивши ас Партизана и Фенербахчеа, који је дошао да испрати турнир пред почетак припрема за нову НБА сезону која почиње 19. октобра.
- Много је лепо доћи овде, поготово гледати Партизан и Фенер. Играју одлично, лепо, организовано, са доста жеље. То је најважније и знам да је то оно што Жељко тражи. Али полако, тек је почетни период и има времена када ће доћи важније утакмице. Засада је све то лепо сложено и лепо изгледа екипа - истакао је своје импресије новим Партизановим тимом Богдановић.
Међутим од свих играча у табору нашег представника, највише се истакао Ален Смаилагић, који је у мечу са "кнежевима" са 32 постигнута поена био проглашен најкориснијим играчем. Његову сјајну партију је поготово похвалио тренер француског тима, Звездан Митровић.
- Најјачи утисак ми је Смаилагић. Стварно игра да уживамо сви, и са једне и са друге стране терена. Показао је дечко невероватну енергију - поручио је црногорски стручњак.
ВЕСТЕРМАН: ВОЛЕО БИХ ПАРТИЗАН У ЕВРОЛИГИ
НОВАЈЛИЈА у тиму Монака, Лео Вестерман, такође некадашњи играч београдског великана свих ових година посебно прати дешавања у бившем клубу.
- Желим им да остваре све своје зацртане циљеве, да освоје Еврокуп ове сезоне и да их догодине видимо у Евролиги. Они су одличан тим. Пратим их, остао сам у контакту са бившим саиграчима. Сваки дан се чујем са Лучићем, Милосављевићем, Богдановићем и многим другима. То је одувек био специјалан клуб за мене - рекао је француски организатор игре.
Препоручујемо
ПАРТИЗАН УВЕК ПОБЕЂУЈЕ У ИСТАНБУЛУ: Луда утакмица са три продужетка припала црно-белима
11. 09. 2021. у 18:55
ДУЛЕ ВУЈОШЕВИЋ: Звезда је направила ратнички тим, Петрушев је погрешио
11. 09. 2021. у 14:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАВИЈАЧИ У ЧЕТИРИ УЈУТРУ ЧЕКАЛИ СЕЛЕКТОРА ДА СЕ ОБРАЧУНАЈУ! Хаос због испадања са Мундијала (ВИДЕО)
Репрезентација Јужне Кореје доживела је неуспех на Мундијалу пошто није прошла групу, што је разбеснело њихове навијаче.
30. 06. 2026. у 15:24
"ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА!" Амерички секретар Малин не крије задовољство
Амерички секретар за унутрашњу безбедност Марквејн Малин изјавио је да му је драго што је репрезентација Ирана елиминисана са Светског првенства у фудбалу и да је веома сретан што су отишли.
30. 06. 2026. у 11:51
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)