МЕСИ ЈЕ БИО ТЕШКО БОЛЕСТАН: Италијан му је спасао живот, ево како...

ЈЕДНА од кључних година у каријери Лионела Месија била је 2013.

МЕСИ ЈЕ БИО ТЕШКО БОЛЕСТАН: Италијан му је спасао живот, ево како...

Фото: АП

Меси је претрпео низ повреда које су кочиле његову форму, а често се на утакмицама могло видети и како повраћа. 

Спекулисало се да је у питању велики стрес који је трпео на терену, али се испоставило да је у питању реакција тела на одређене врсте хране. Аргентинац у то време није имао најбољу исхрану за једног врхунског спортисту. Живео је од пица и црвеног меса.

Како би решио проблем морао је да се обрати "чудаку" из Италије. Отпутовао је у Италију како би се састао са доктором Ђулијаном Посером, који се више од две деценије бави спортском медицином, а који проповеда методе које су другачије у односу на своје колеге.

Посер је Месију направио посебан јеловник. Елиминисао је брашно, квасац и рафинирану пшеницу која се налази у тестенинама, пици и белом хлебу. Меси је морао да се одрекне свињетине, говедине, јаја, шкољки и млечних производа. Такође, алкохол и газирана безалкохолна пића која је Меси обожавао, морали су да буду одстрањени.

Италијански лекар је натерао Месија да форсира поврће, сезонско воће и минералну воду.

Посер је схватио да Меси мора да јача и на емоционалном плану како би се изборио са стресом и анксиозношћу. У том циљу је Меси почео да конзумира Бахов цвет, који има за циљ да постави равнотежу између ума и тела.

Бахов цвет је назвао по Енглезу Едварду Баху који је пре 100-нак година открио да роса на латицама овог дивљег цвета може да се користи као лек за ублажавање лошег здравља под утицајем емоционалног стреса. 

Овај лек користе многи спортисти, као и неке од великих филмских звезда, као што су Салма Хајек, Кејт Бланшет, Џенифер Анистон...

(КУРИР) 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.

23. 06. 2026. у 06:30

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ЛАКШЕ ЈЕ НЕГО ШТО МИСЛИТЕ: Шта да радите када вам се фармерке скупе? Сјајан трик!