ЗВЕЗДА СЕ ОПРОСТИЛА ОД БОАЋИЈА: Нападач из Гане више није члан београдских црвено-белих
РИЧМОНД Боаћи није више фудбалер Црвене звезде, а клуб са "Маракане" се опростио од нападача из Гане.
Фото: М. Вукадиновић
Овај 27-годишњак је у првом делу ове сезоне одиграо 13 утакмица за црвено-беле, постигао је два гола и уписао три асистенције. Ипак, шампион Србије није одлучио да продужи сарадњу са њим.
- Боћко, хвала на свему! Желимо ти пуно успеха и среће у наставку каријере! - написала је Звезда на Твитер налогу.
Боаћи је у два наврата наступао за Црвену звезду. У првом мандату, успешнијем, од јануара 2017. до фебруара 2018. постигао је чак 39 голова у 48 наступа, блистао у свим такмичењима, донео важну победу против Келна и помогао да црвено-бели зараде 5,5 милиона.
Након тога је отишао у кинески Ђангсу, али се после само шест месеци вратио у Београд, у лето 2018. за милион и по евра и није успео да понови наступе из прве епизоде.
Доста се мучио и са повредама, па је и то један од разлога зашто није играо на близу као када је први пут носио црвено-бели дрес.
Опроштајни гол дао је на гостовању Златибору почетком децембра и био је то његов 60. погодак у Звезди, са којом је освојио три титуле и оставио дубок траг.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДЕЈАН СТАНКОВИЋ: Хвала клубу, много нам значи рад на Кипру, играчи су у завидној форми
13. 01. 2021. у 11:50
ЈУБИЛАРНА 20. АКЦИЈА "ЦРВЕНО-БЕЛА КРВ": Звезда апелује на навијаче да покажу хуманост!
12. 01. 2021. у 15:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем "црвено-белима" ако мисле да се пласирају у ЛШ
Црвена звезда у уторак започиње нову европску сезону гостовањем Ларну у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. На стадиону "Инвер парк" северноирски шампион покушаће да настави свој историјски поход, али ће против себе имати далеко искуснијег ривала, који жели да већ у првом мечу направи велики корак ка наредној рунди (21.00).
21. 07. 2026. у 07:06 >> 07:06
ФУДБАЛСКИ СВЕТ ЗАВИЈЕН У ЦРНО! Преминуо легендарни енглески репрезентативац!
Само дан после завршетка Светског првентства у фудбалу стигле су тужне вести са Острва.
20. 07. 2026. у 16:32
СНИМЉЕН У ВУКОВАРУ: Возачу из Борова 2. НАЈВЕЋА КАЗНА у историји Хрватске - ево шта је згрешио
ПРЕМА свему судећи, хрватска полиција у последње време изриче све веће новчане казне за почињене саобраћајне прекршаје.
20. 07. 2026. у 19:45
Коментари (2)