ПОСТИГНУТ ДОГОВОР: Бирмингем и Конвентри деле стадион наредне сезоне

ЕНГЛЕСКИ фудбалски клубови Бирмингем сити и Ковентри сити играће следеће сезоне у Чемпионшипу на истом стадиону - Сент Ендрус.

ПОСТИГНУТ ДОГОВОР: Бирмингем и Конвентри деле стадион наредне сезоне

Фото: Н. Параушић

Ковентри је продужио сарадњу са Бирмингем ситијем на још једну сезону, пошто су пропали преговори са власницима стадиона Рико арена у Ковентрију.

- Били су одлични према нама прошле сезоне и не сумњамо да ће тако остати. Ми, наравно, нисмо желели да будемо тамо, али смо поново на то присиљени, како бисмо осигурали све утакмице у распореду - навео је Ковентри.

Навијачи Ковентрија ће тако и следеће сезоне путовати 35 километара како би гледали свој клуб на домаћем терену.

Ковентри је ове сезоне освојио Лигу један и изборио повратак у другу лигу - Чемпионшип. У истој лиги такмичи се и Бирмингем.

Ковентри је 2005. године напустио Хајфилд роуд и прешао на Рико арену, одакле је отишао због неслагања око услова изнајмљивања, па је као домаћин у сезони 2013/2014 играо у Нортемптону. Клуб се 2014. године вратио на Рико арену, али је поново дошло до несугласица, па је прошле сезоне играо као домаћин у Бирмингему.

Ковентри планира да направи свој стадион и постигао је договор са Универзитетом Ворвик око земљишта.

Нова сезона у Премијер лиги и Енглеској фудбалској лиги почиње 12. септембра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ДРАМА ДО САМОГ КРАЈА: Волфсбург би да избегне велику бруку, док Падерборн сања повратак у Бундеслигу

ДРАМА ДО САМОГ КРАЈА: Волфсбург би да избегне велику бруку, док Падерборн сања повратак у Бундеслигу

ВЕЛИКА драма очекује нас вечерас на "Хоум делукс арени" где ће од 20.30 екипа Падерборна угостити Волфсбург у реванш утакмици баража за Бундеслигу. На првом сусрету није било победника (0:0), тако да је све отворено пред вечерашњи меч који носи огроман улог.

25. 05. 2026. у 08:30

ПРЕВИШЕ ЈЕ ЛЕПА, ЖЕЛИМ ЊЕН СКАЛП! Брижит пуца од љубоморе, жене види као претњу: Неће доћи у Јелисејску палату!

"ПРЕВИШЕ ЈЕ ЛЕПА, ЖЕЛИМ ЊЕН СКАЛП!" Брижит пуца од љубоморе, жене види као претњу: "Неће доћи у Јелисејску палату!"

УТИЦАЈНИ француски новинар Флоријан Тардиф у својој новој књизи тврди да је Брижит Макрон уверена да су све жене потенцијалне претње њеном браку, те да желе да заведу њеног супруга Емануела Макрона.

25. 05. 2026. у 11:20

Коментари (0)

ЖИВЕТИ ДУЖЕ ЗНАЧИ ПЛАНИРАТИ ДРУГАЧИЈЕ: Нова правила модерног живота и финансијске сигурности