ЧУДАН ИЗБОР: Белгија има новог селектора
Француски тренер Руди Гарсија именован је данас за новог селектора фудбалске репрезентације Белгије.
Foto: Profimedia
Гарсија до сада није радио у репрезентацији, а између осталих, тренирао је Наполи, Рому, Олимпик из Марсеља и Лион.
Он је на месту селектора Белгије заменио Доменика Тедеска, који је отпуштен прошле седмице јер није успео да "оживи" државни тим, саопштио је тада Фудбалски савез.
Међутим, вероватно главни разлог за одлазак Тедеска био је сукоб са Тибом Куртоом и одбијање голмана Реал Мадрида да брани за Белгију док је овај селектор.
Тедеско је преузео репрезентацију Белгије у фебруару 2023. године, са циљем да поново покрене екипу, после разочаравајућег резултата под претходним селектором Робертом Мартинесом на Светском првенству у Катару.
Екипу је предводио до осмине финала Европског првенства у Немачкој прошлог лета, а Француска је у тој фази била непремостива препрека.
Белгију у марту очекује бараж за опстанак у А дивизији Лиге нација против Украјине, а њени ривали у групи Ј квалификација за Мундијал 2026. године биће Велс, Северна Македонија, Казахстан и Лихтенштајн.
Руди Гарсија је прилично чудан избор Белгијанаца, ако се зна да има тешку нарав, да није лако радити са њим, а његов последњи ангажман у Наполију био је прави фијаско.
Препоручујемо
ОВАКО ЈЕ ЈАНИК СИНЕР ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА: Снимак који сви деле (ВИДЕО)
28. 05. 2026. у 17:13
БЕЗ МИЛОСТИ ПОСЛЕ ИСПАДАЊА! Досадашњи члан Суперлиге Србије уручио отказ тренеру!
28. 05. 2026. у 17:00
ФИНАЛЕ У КРАЉЕВУ: Завршни турнир одбојкашког шампионата за претпионире
28. 05. 2026. у 16:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
28. 05. 2026. у 06:30
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!
На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а баш када је Новак Ђоковић данас сазнао не баш добру вест, Јаник Синер је згрозио многе. И, на крају - испао са турнира, на који је стигао као први са АТП листе, а и са сјајним низом успеха.
28. 05. 2026. у 14:59 >> 15:10
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)