НАГРАДА ОТИШЛА У ПРАВЕ РУКЕ: Барселона има "Златног дечка"

Фудбалер Барселоне Ламин Јамал добитник је награде "Златни дечко" за 2024. годину, саопштио је италијански дневник "Тутоспорт" .

НАГРАДА ОТИШЛА У ПРАВЕ РУКЕ: Барселона има Златног дечка

FOTO: Tanjug/AP

Јамал (17 година и четири месеца) је важио за апсолутног фаворита ове године јер је већ стандардни првотимац Барселоне и репрезентације Шпаније са којом је летос постао првак Европе.

Крилни нападач Барселоне је наследио Џуда Белингема који је прошле године добио награду која се додељује за најбољег младог играча до 21 године.

FOTO: Tanjug/AP

Најбољег младог играча у избору листа "Тутоспорт" сваке године бира новинарски жири сачињен од 50 стручњака из најзначајнијих европских листова.

Од могућих 500 бодова у гласању, Јамал је добио 488, саопштио је италијански спортски дневник.

Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА! Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала

"ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА!" Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала

Бивши норвешки фудбалер Алф-Инге Халанд, отац звезде "викинга" Ерлинга Халанда, огласио се на друштвеним мрежама након испадања Норвешке од Енглеске, и то прозвавши судије.

12. 07. 2026. у 12:30

Коментари (0)

САДА И ЗВАНИЧНО! Душан Алимпијевић продужио уговор до 2028. године