БИЋЕ И "ТРЕЋЕ ПОЛУВРЕМЕ": Утакмица Лион - Оксер можда још није завршена

Н. И.

28. 10. 2024. у 17:40

УТАКМИЦА без преседана одиграна је у недељу поподне у Лиону. Њен живи актер и сведок био је и српски интернационалац Немања Матић, за ову прилику капитен домаћинег тима који је на крају ремизирирао са Оксером - 2:2. Ово, "на крају" треба узети са огромном дозом резерве, јер по свему судећи ова утакмица још није доживела свој крај и могуће је да ће да се чак одигра и нова.

БИЋЕ И ТРЕЋЕ ПОЛУВРЕМЕ: Утакмица Лион - Оксер можда још није завршена

Зато што је у 45. минуту утакмице главни арбитар прво покагао гол-аут, а после интервенције из ВАР собе на пенал за домаћина који је грузијски репрезентативац Георгес Микаутадзе претворио у водећи гол Лиона. Међути, тек тада је кренула права "бирократска" драма на терену, пошто је тренер Оксера Кристоф Пелисије позвао своје играче да напусте терен! То се ипак није догодило, али је потом капитан Оксера, Бразилац Жубал, уз присуство Немање Матића судији поднео технички приговор, пошто је то у француској Лиги 1 сасвим легитимно. У питању је једна врста докмента који оспорава судијску одлуку и мора да се попуни и потпише на лицу места, али се не памти кад је последњи пут коришћен.

Утакмица је после овог протеста била настављена уз чак 15 минута судијске надокнаде првог полувремена. Али, имаће и овај меч, без икакве сумње и своје "треће полувреме", јер је Оксеров технички приговор је сасвим утемељен, па утакмица врло лако може да буде поновљена! Члан 559. такмичења Лиге 1 наводи:

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

- Судија по завршетку утакмице региструје технички приговор. Он ће се узети у разматрање само ако је донесеном погрешном одлуком утицано на резултат. Како би се наставило са поступком, приговор мора бити претворен у жалбу. Она се у року од 48 сати мора писмено послати Лиги 1. Она га затим прослеђује Судијској комисији Фудбалског савеза Француске. То тело, или региструје утакмицу резултатом којим је окончана, или одлучује да утакмица мора да се настави.

Дакле, са нестрпљењем у Оксеру очекују одлуку националног савеза и тврде да су сто одсто у праву. За сада је овом клубу уписан тај један освојен бод који га је додатно погурао из опасне зоне на табели.

БОНУС ВИДЕО СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Ево како изгледа стадион Монака пред меч са Звездом у Лиги шампиона

ЈОКИЋ ЈЕ ИСТИ, АЛИ ДЕНВЕР НИЈЕ: Шта више троструки МВП мора урадити како би донео прву победу Нагетсима?

ДЕНВЕР се мучи на старту сезоне, али вечерас има лепу прилику да упише прву победу против Торонта (0.30), а ми верујемо да ће га до ње повести Никола Јокић.

28. 10. 2024. у 13:48

КО ЈЕ ОНА? КО ЈЕ ОНА?! Када је стигла на доделу Златне лопте, сви су само о њој причали! (ФОТО/ВИДЕО)

"КО ЈЕ ОНА? КО ЈЕ ОНА?!" Када је стигла на доделу Златне лопте, сви су само о њој причали! (ФОТО/ВИДЕО)

Пред саму доделу "Златне лопте", коју од ове године уз Франс фудбал, заједнички са чувеним листом, додељује и УЕФА - једна лепотица измамила је уздахе свих који су дошли на ту фудбалску свечаност.

28. 10. 2024. у 20:04

ЕВО КАКВЕ СУ ИМ БИЛЕ ТАБЛИЦЕ: Убијен Кнеле, а у Хајат долетели опасни момци са више од 100 мерцедеса

ЕВО КАКВЕ СУ ИМ БИЛЕ ТАБЛИЦЕ: Убијен Кнеле, а у Хајат долетели опасни момци са више од 100 "мерцедеса"

И ДАЉЕ се смеши са фотографија – млад и леп. Доста млађи од 32 године колико је прошло од тренутка када је његово срце престало да куца - баш на данашњи дан.

28. 10. 2024. у 18:36