КАКАВ "ЕЛ КЛАСИКО": Барселона разбила Реал Мадрид и показала ко је газда у Шпанији (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

26. 10. 2024. у 22:54

ОДИГРАН је први овосезонски "Ел Класико". Барселона је та која се радовала, пошто је победила на "Сантијаго Бернабеуу" са 4:0.

КАКАВ ЕЛ КЛАСИКО: Барселона разбила Реал Мадрид и показала ко је газда у Шпанији (ВИДЕО)

Јунак тријумфа био је сјајни Роберт Левандовски који је два гола, а врло лако је могао најмање још један, али у једној ситуације статива је спасила "краљевиће", да би у другој пребацио гол.

Домаћин је у првом полувремену био бољи ривал, имао је неколико добрих прилика, но ниједну није успео да претвори у погодак. Постигао је Килијан Мбапе гол у 30. минуту, ипак он је морао да буде поништен пошто се Француз налазио у офсајду.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Друго полувреме протекло је у потпуној доминацији Каталонаца који су сва три поготка постигли у том делу сусрета.

Све до 54. минут било је 0:0, а онда су гости у размаку од два минута постигли два гола. Левандовски је добио сјајну лопту у простор и нападачу таквог квалитета није било тешко за затресе мрежу.

Пољак је потом показао да је упасан и у скок игри. Одлично је реаговао после центаршута Алехандра Балдеа и ударцем главом је успео да матира Андреја Луњина.

Покушао је Реал да смањи резултат, али у ситуацији један на један Ињаки Пења је био бољи од Мбепеа и тако је додатно своју екипу приближио великој победи.

Наставила је Барселона да гази великог ривала. Играо се 77. минут кад је Ламин Јамал повећао на 3:0. Добио је лопту на десној страни од Рафиње и потом је сјајним ударцем закуцао под пречку.

Катастрофу Реала запечатио је одлични Рафиња. Бразилац је добио лопту у простор, пребацио је потом истрчалог Луњина и тако поставио коначан резултат утакмице.

Ова победа Каталонаца још више добија на значају ако се зна да је тренер гостију Ханси Флик утакмицу почео са чак шест играча који су млађи од 22 године.

Барселона је додатно учврстила прву позицију на табели и има 30 бодова, "краљевићи" су други са 24.

БОНУС ВИДЕО: ХУМСКА ОВО ДУГО НИЈЕ ВИДЕЛА: Навијачи Партизана напунили стадион

РУСИЈА ТО НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ово је данас доживела Марија Шарапова

Марија Шарапова, руска тенисерка, никада неће заборавити оно што је на Вимблдону урадила 2004. Тада је имала само 17 година и освојила је своју прву гренд слем титулу. Сада, пуне две деценије касније, доживела је још већи тениски успех.

24. 10. 2024. у 18:05

ТРЕНУТНО СЕ ДОГАЂА: Континент се ЦЕПА на 2 дела, Земља добија НОВИ ОКЕАН - ево КОЈЕ државе ће добити излаз на море

ТРЕНУТНО СЕ ДОГАЂА: Континент се ЦЕПА на 2 дела, Земља добија НОВИ ОКЕАН - ево КОЈЕ државе ће "добити" излаз на море

СТРУЧЊАЦИ у последње време причају о појављивању новог геолошког феномена - шестог океана планете Земље. Иако стручњаци истражују нашу планету већ генерацијама, сваки дан уче нове ствари.

26. 10. 2024. у 17:56