А ПОСЛЕ ХАОСА - НЕСТВАРАН ФУДБАЛ И ЛУДА ГОЛЕАДА: Нови Пазар и Партизан приредили спектакл, црно-бели победили у драми! (ВИДЕО)

21. 10. 2024. у 17:55 >> 16:48

Фудбалери Партизана савладали су екипу Новог Пазара резултатом 4:3 у 12. колу Суперлиге Србије.

Сам почетак меча обележио је прекид утакмице. Иако на стадиону није било публике, зачули су се топовски удари па је арбитар Милош Милановић одлучио да прекине сусрет на два минута. Након паузе, домаћи играчи су боље ушли у наставак. Стварали су шансе пред голом Јовановића, а погодак је стигао у 16. минуту. Урош Ђурановић је искористио кикс одбране Партизана и довео свој тим у вођство. Само пет минута касније Бојат је повисио на 2:0 и Пазар је стекао лепу предност. Нису домћи успели да издрже до краја полувремена. Изабраници Саве Милошевића су кренули офанзивније и Зубаиру је успео да у 38. минуту смањи на 2:1. Нису дуго чекали црно-бели на нов погодак пошто је Ковач у 41. минуту изједначио и тако до краја првог дела утакмице вратио меч на "почетак".

За разлику од првог дела меча, други је донео праву фудбалску "успаванку". Домаћи су успоставили иницијативу на почетку полувремена и у првих двадесетак минута низали шансе пред голом Александра Јовановића. Није било конкретнијих прилика за Пазар и црно-бели су то успели да искористе. Зубаиру је успео да дође до лопте и након тога да искористи грешку голмана Новог Пазара, те доведе Партизан у вођство у 74. минуту. Последњих десет минута донело је нова узбуђења. Најпре је у 84. минуту Ђурановић донео изједначење, а онда је на сцену ступио Стефан Ковач поново. Фудбалер Партизана сјајно се снашао у последњим минутима меча и успео да донесе врло важан тријумф Партизану.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Након овог меча фудбалери Партизана заузимају четврто место на табели са 20 бодова, док је Нови Пазар 11. са 14.

Нови Пазар - Партизан 3:4

Друго полуврме:

90' +5' - Крај меча Партизан је славио 4:3.

90' + 3' - ГОЛ! Какав меч! Невероватно! Ковач је пред сам крај успео да постигне гол и донесе предност Партизану пред сам крај.

90' +2' - Пробали су домаћи да угрозе Јовановића, али нису успели. Остаје 3:3.

90' - Играће се још четири минута у Новом Пазару.

86' - Одмах реагује Милошевић. Ушао је Трифуновић, а изашао двоструки стрелац Зубаиру.

84' - ГОЛ! Ђурановић је сјајно прошао, као и у првом полувремену и донео изједначење.

81' - Натхо напушта игру, а улази Захид за Партизан.

80' - Пазар је имао шансу, међутим током напада дошло је до судара једног фудбалера домаћих и голмана Партизана Јовановића. Тада су са клупе устали и тражили фаул, а судија је због приговора доделио жути картон тренеру црно-белих Сави Милошевићу.

74' - ГОЛ! Зубаиру постиже погодак, након грешке голмана Новог Пазара!

69' - Немања Николић је заменио Ђорђа Јовановића за Партизан.

66' - Нови Пазар је бољи ривал у другом полувремену. Ређају се прилике пред голом Александра Јовановића, али нема конкретне опасности.

61' - Овусу је играо руком, па је судија прекинуо игру. Фудбалер Партизана је због приговора добио жути картон.

56' - Партизан је имао прву прилику у другом полувремену из корнера, међутим лак је то био посао за Поповића.

51' - Поново прете домаћи. Нови корнер за изабранике Томислава Сивића.

49' - Пазар је одмах запретио. Љајић је упутио сјајан шут али је Јовановић био сконцентрисан.

46' - Почело је друго полуврме! Мујакић је напустио игру, а ушао је Ариага за Партизан.

Прво полувреме:

45' + 2' - Крај првог полувремена! Нови Пазар - Партизан 2:2

45' + 1' - Пред крај првог дела меча Пазар је имао нову прилику. Од свега само корнер.

44' - Ибрахим Зубаиру је направио несмотрени старт и зарадио жути картон.

41' - ГОЛ! Ковач се сјајно снашао и изједначио на 2:2. Сјајна утакмица у Новом Пазару!

40' - Нова сјајна прилика за Партизан и Натха. Упутио је Израелац сјајан шут ка голу али је Поповић био на месту.

38' - ГОЛ! Смањује Партизан! Зубаиру је после три покушаја успео да постигне погодак и смањи на 2:1.

28' - Прва озбиљнија прилика за изабранике Саве Милошевића. Натхо је остао сам на ивици казненог простора и упутио је шут ка голу, али је ударац био преслаб и Поповић је без проблема отклонио опасност.

27' - Партизан је кренуо агресивније сада, али нема конкретних прилика за црно-беле.

21' - ГОЛ! Бојат је одиграо сјајну соло акцију и ушао у казнени простор, те одатле лако матирао Јовановића. Још једна лоша реакција одбране Партизана.

16' - ГОЛ! Невероватан кикс одбране Партизана. Урош Ђурановић је успео да искористи "поклон" црно-белих и доведе своју екипу до вођства.

15' - Игра се претежно на средини терена. Црно-бели имају иницијативу, али без конкретније опасности по гол домаћих.

8' - Партизан је запретио преко Зубаируа, међутим није упсео да озбиљније угрози гол Поповића.

4' - Већ после четири минута десио се прекид. Не зна се тачно шта је у питању, али делује као да су навијачи ван стадиона активирали пиротехничка средства.

1' - Почела је утакмица! Са центра су кренули фудбалери Новог Пазара.

САСТАВИ:

НОВИ ПАЗАР: Поповић - Бојат, Ђурић, Бачкуља, Милетић - Исламовић, Ковачевић - Зиљкић, Месаровић, Љајић - Ђурановић.

ПАРТИЗАН: А. Јовановић - Филиповић, Илић, Мујакић, Јурчевић - Овусу, Ковач - Зубаиру, Натхо, Калулу - Ђ. Јовановић.

Уочи меча:

Након што су јуче сви фудбалери Новог Пазара изашли пред новинаре на конференцији за медије поводом захтева навијача да се утакмица не одигра, дошао је ред и на фудбал.

После два тријумфа, црно-бели долазе на изузетно тешко гостовање на којем ће тражити наставак серије победа. Пазарци се не могу похвалити сјајним резултатима пошто од краја септембра не знају за успех, али с обизром да њихов капитен Адем Љајић добро познаје црно-беле, јасно је да домаћи имају чему да се надају у овом сусрету. Наравно, надали су се и подршци публике, али... (ни) овога пута ње на новопазарским трибинама нема када гостује неки од два највећа српска клуба.

БОНУС ВИДЕО: Самед Баждар за Новости: Пратим Партизан, у Србији смо били увек фаворити у Шпанији је другачије

ХВАЛОСПЕВИ О МИЛЕНКОВИЋУ НЕ СТАЈУ: Српски штопер је залудео све на Острву

НОВУ прилику да покаже свој квалитет сјајни српски репрезентативац имаће вечерас када Нотингем форест буде угостио Кристал палас на "Сити граунду" у последњој утакмици осмог кола Премијер лиге.

21. 10. 2024. у 07:50

УЖАС НА УЛИЦАМА НОВОГ ПАЗАРА! Хулигани напали полицију испред стадиона, због нереда прекинута и утакмица Нови Пазар - Партизан (ФОТО/ВИДЕО)

Велики хаос изазвали су навијачи ФК Нови Пазар на почетку меча који је њихов омиљени клуб играо против Партизана у Суперлиги Србије овог понедељка.

21. 10. 2024. у 17:13