ЗВЕЗДА СКУПО ПЛАТИЛА ГРЕШКЕ: Бенфика славила на "Маракани" у Лиги шампиона

Александар Илић

19. 09. 2024. у 20:39 >> 18:22

ФУДБАЛСКИ клуб Црвена звезда је у првом колу Лиге шампиона дочекао Бенфику, а Португалци су славили резултатом 1:2 (0:2).

ЗВЕЗДА СКУПО ПЛАТИЛА ГРЕШКЕ: Бенфика славила на Маракани у Лиги шампиона

Није Звезда одиграла лоше прво полувреме, имала је својих шанси, али је грешке скупо платила, а код оба гола трагичар је био Раде Крунић, лоше је реаговао код првог, али и пред други гол.

У деветом минуту Керем Актуркоглу је скоро па са гол линије затресао мрежу, а 20 минута касније и Оркун Кокчу.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Имали су "црвено-бели" већи посед и велики број продора и центаршуетва, али стопостотних прилика није било.

Бенфика је са друге стране показала искуство и рутину играња европских утакмица, искористивши шансе које су јој су указале.

Одбрана је одрадила свој посао и Лаж може бити задовољан исходом првог полувремена.

Велики хендикеп за Звезду је и то што ће морати без класичног десног бека да настави сусрет повредио се Огњен Мимовић.

Отворила је Звезда противника у другом полувремену. Облетали су црвено-бели око гола ривала, али је Бенфика уз дозу среће и непрецизости домаћих успевала да се брани све до 86. минута када је Фелисио Милсон искористио одлично проигравање Шерифа Ендиајеа за 2:1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БЕНФИКА  1:2 (0:2) ( Милсон 86' - Артуркоглу 9' Кокчу 30')

КРАЈ МЕЧА

92' Могао је Сеол да шутира, одлучио се за дриблинг, губи Звезда лопту.

90' Играће се четири минута у надокнади. Каборе је опробао ударац из прекида, близу је било.

86' ГОЛ ЗВЕЗДА! Ендиаје је асистирао, Милсон стрелац.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МИЛСОН ЗА РАДОСТ ''ДЕЛИЈА'': Црвено-бели смањили предност Бенфике! (ВИДЕО)

85' Павлидис је пробао да увећа предност Бенфике, блокира га Спајић у шеснаестерцу.

83' Опробао је ударац и Анхел ди Марија, Аргентинац је шутирао преко гола. На другој страни пао је Ендиаје у шеснаестерцу нема пенала.

81' Стефан Илић улази у игру, а Нишлији је место направио Раде Крунић који ће остатак меча гледати са клупе.

70' Ендиаје ће уместо Дуартеа у игру. А Милсон мења Олајинку.

69' Оркун Кокчу поново из сличне позиције као код гола у првом полувремену. Овога пута шутира преко гола.

67' Сада је и Далсио запретио. Брани голман Бенфике.

65' Изгледало је да ће ова лопта завршити у мрежу. Одбитак је погодио Ђигу, а онда неког од одбрамбених играча Бенфике, лопта поред стативе пролази.

61' Доста среће је имала Звезда, промашили су Португалци велику прилику, одмах контра на другој страни, Дуарте је био блокиран, корнер.

55' Далсио је закаснио, оклизнуо се, штета, могла је то да буде добра шанса за црвено-беле.

50' Значајно бољи почетак Црвене звезде у другом полувремену. Притиска Звезда, игра се већински на половини ривала. Посед лопте на страни домаћина чак 57 процената.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Притиска у завршници полувремена, Црвена звезда, дисциплиновано се брани Бенфика...

40' ДОБАР ПОКУШАЈ ИВАНИЋА! Мирко Иванић је распалио из велике удаљености, тик поред стативе!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПРОБЛЕМ ЗА ЗВЕЗДУ: Милојевић морао да замени једног од кључних играча

37' Принудна измена и у Бенфици. Бах је због повреде напустио терен, а ушао је Каборе.

30' ГОЛ БЕНФИКА! Оркун Кокчу је из прекида савладао Глазера. Претходила је грешка

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗВЕЗДА У ШОКУ: Кокчу дуплирао предност Бенфике (ВИДЕО)

26'Далсио Гомез заменио је Огњена Мимовића. Померио је доста на терену Милојевић како би рану измену анулирао и уравнотежио стање на игралишту.

23' Велики проблем за Звезду. Огњен Мимовић је напустио терен због повреде, за сада Милојевић не диже никога са клупе.

18' Дуарте је распалио по лопти, брани голман Бенфике, уследила је контра "орлова, није било опасно по Звезду.

12'  Крунић је окренуо чувара, Трубин одлично брани. Лепа прилика за Звезду, али без озбиљнијих компликација по гол гостију

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: БЕНФИКА ПОВЕЛА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Турчин погодио за рано вођство лисабонске екипе (ВИДЕО)

9' ГОЛ БЕНФИКА! Лоша реакција Крунића дала је прилику Артуркоглуу да затресе мрежу српског шампиона.

8' Превише је лако Бенхамин имао прилику да угрози Глазера, није му по срећу домаћих пошло за ногом.

3' Павлидис је припретио, за сада притискају Португалци, имају лопту више у својим ногама и игра се на половини Звезде.

1' УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!  Домаћин игра у црвено-белим дресовима, а Бенфика у тамно плавим.

18.40 - Бенфика има подршку навијача. У посебном делу на западној трибини налази се неколико десетина навијача португалског тима.

18.35 - Пристигли су и кошаркаши Црвене звезде, цео стручни штаб и сви играчи бодриће Звезду против Бенфике

18.30 - Играчи Бенфике "осетили" су терен на стадиону Рајко Митић.

18.23 - Оваква је атмосфера пред меч Црвена звезда - Бенфика.

18.12 - НЕСТВАРНО! Звезда има никад скупљи тим у историји, али Бенфика...

18.05 - "РЕКЕ НАВИЈАЧА СЛИВАЈУ СЕ КА МАРАКАНИ..." Велики број људи пошао на меч Лиге шампиона Звезда - Бенфика! (ФОТО)

17.50 - МИЛОЈЕВИЋ СМИРЕН ПРЕД БЕНФИКУ: "Хајде само да уживамо, остало је небитно!

17.46 - ИСТОРИЈСКИ МОМЕНАТ: Истинска легенда Лиге шампиона у стартној постави на мечу Звезда - Бенфика!

17.41 - Пристигао је и легендарни Драгиша Бинић.

Драгиша Бинић пристигао на "Маракану" ФОТО: Ч. Вуковић

Црвена звезда – Бенфика

Стадион: Рајко Митић, Београд, Србија. Судија: Мајкл Оливер.

Црвена звезда: Глазер – Сеол, Спајић, Ђига, Мимовић – Елшник, Крунић – Олајинка, Силас, Иванић – Дуарте. Тренер: Владан Милојевић.

Бенфика: Трубин – Карерас, Силва, Отаменди, Бах – Ролхајсер, Флорентино, Кокчу – Актуркоглу, Павлидис, Ди Марија. Тренер: Бруно Лаж.

- Владан Милојевић је направио две измене у односу на првенствени меч против Напретка. Урош Спајић и Насер Ђига заменили су СтефанаЛековића и Вању Дркушића који ће меч почети са клупе.

17.30 - Миљеник звездаша Уго Вијера дочекао је легендарног поргуалског фудбалера Симаа Сабросу.

Уго Вијиера поздравља легендарног играча Бенфике Симаа Сабросу ФОТО: Ч. Вуковић

17.18 - ОЛИМПИЈСКИ ЈУНАК СРБИЈЕ - ПЕШКЕ ПОШАО НА МАРАКАНУ: Звезда му је у срцу (ФОТО)

15.56 - МАРАКАНА "ПОДРХТАВА" Миљеник "делија" стигао на меч Црвена звезда - Бенфика

15.34 - ПОРТУГАЛЦИМА СЕ НОГЕ ТРЕСУ: Ево шта пишу њихови медији пред меч Црвена звезда - Бенфика

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда је по четврти пут у својој историји обезбедила учешће у Лиги шампиона, а њен меч са великаном португалског и европског фудбала ишчекивао се уз бојазан да ће на Маракану можда доћи припадници Торциде из Сплита, јер навијачи Хајдука имају изврсне односе са најватренијим присталицама Бенфике. Због тога је "пола Европе" на ногама, па и српска полиција.

Звезда и Бенфика данас не само да играју, већ и исписују историју нове Лиге шампиона: у питању је први меч у елити европског фудбала који се игра четвртком, а уједно је то сусрет са португалским великаном који после 40 година долази у престоницу Србије.

Звезда у добром ритму пред почетак групне фазе

Уз дуеле са Бодеом, Звезда је одиграла и седам утакмица у домаћем шампионату у којима је забележила шест победа и један реми.

Осим Младости која је успела да извуче бод актуелном шампиону Србије, Раднички 1923 је једини пружио значајнији отпор, док је остале утакмице тим Владана Милојевића решио без много проблема.

Бенфика још увек тражи форму (и бори се са проклетством)

"Орлови" из Лисабона су са друге стране за нијансу слабије започели португалско првенство. Већ у првом колу су доживели изненађујући пораз од Фамаликаа, а два бода су испуштена и против Мореиренсеа.

Остварио је португалски гигант и три победе, последњу управо за викенд када је са 4:1 надиграна Санта Клару.

Отаменди и Ди Марија доносе преко потребно искуство екипи, док су репрезентативци Турске Кокчу и Актуркоглу задужени за креацију. Највећа опасност требало би да прети од Павлидиса који ће највероватније почети утакмицу као најистуренији.

Бенфика је иначе двоструки освајач Купа шампиона, који је титуле освајао 1961. и 1962. године. За сушу која је уследила у црвеном делу Лисабона највише криве мађарског стручњака Белу Гутмана. Управо је Гутман био тај који је Бенфики донео две титуле првака Европе, али је након одлуке клуба да му не повећа плату проклео "орлове" на сто година без европског трофеја.

Милојевић: Имамо малих проблема

Тренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић рекао је на конференцији за медије дан уочи дуела са Бенфиком да очекује добру утакмицу против феноменалног противника. Истиче да је играчима рекао да треба да уживају, али очекује од њих да изађу храбро и раде оно што што су тренирали.

- Полако почињемо да се навикавамо на нову фудбалску еру и посебно сам поносан што је Црвена звезда учесник новог формата. Борили смо се за ово, желели смо да будемо са најбољима и велика нам је част што ћемо угостити овако велике тимове. Видећу са медицинским особљем колико на кога могу да рачунам. Није размишљање само о првих 11. Утакмица траје 90 и неки минут. Има још да се игра, почетак је сезоне, не бих волео неког играча због мање минутаже да изгубим на дужи период. Морамо да будемо мудри и паметни, истакао је Милојевић.

Звезда се нада репризи из 1984. године

Пре тачно 40 година, Црвена звезда и Бенфика одмериле су снаге у првој рунди Купа шампиона у Београду. Пред препуним трибинама, португалски тим је боље започео сусрет и већ након 27. минута је дошао до вођства аутоголом Марка Елснера.

Када је Диамантино у 41. минуту повисио вођство португласке екипе, деловало је да ће "орлови" без већих проблема доћи до одличног резултата пред реванш на свом терену.

Међутим, на полувремену је тренер "црвено-белих" Гојко Зец повукао потез који је преокренуо ток меча. У игру је увео Рајка Јањанина, а рођени Карловчанин је у другом полувремену са три гола донео велику победу Звезди. Погађао је са пенала у 57. и 76. минуту, да би у 78. минуту после контре комплетирао хет-трик.

Бенфика је на крају ипак прошла даље, с обзиром на то да су у Лисабону славили са 2:0.

Монако - Барселона 21.00

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20