ДРУГИ ДАН - РАЗОЧАРЕЊЕ! "Мршава" Лига шампиона! Велики дерби остао у сенци промашаја!

18. 09. 2024. у 22:56 >> 22:59

Након више него узбудљивог првог дана нове Лиге шампиона, други дан је прилично разочарао. Постигнуто је само 13 голова, а две утакмице завршене су резултатом 0:0, док је највише разочарао дерби Манчестер сити - Интер.

ДРУГИ ДАН - РАЗОЧАРЕЊЕ! Мршава Лига шампиона! Велики дерби остао у сенци промашаја!

ПСЖ - Ђирона 1:0

Иако се очекивала "киша голова" на "Етихаду", уместо тога виђен је велики број промашаја. Интер се није дао у првом полувремену и у неколико наврата озбиљно запретио "грађанима", нису успевали неро-азури да дођу до гола. Други део утакмице протеко је у знаку Ситија и њиховом препознатљивом офанзивном пресингу, али он није донео промену резултата.

Вреди поменути да је најзанимљивије било у Глазгову где је Селтик "разбио" Слован, али то се не може окарактерисати као велико изненађење јер је словачка екипа први пут у најелитнијем друштву

КРАЈ! Завршени су мечеви другог дана Лиге шампиона! Очекивало се више, нарочито у Манчестеру.

90' +4' - ГОЛ! Дортмунд је ставио тачку на меч из пенала! Гираси је био стрелац!

90' - ГОЛ! Каква штета за Ђирону! Сјајно су се бранили Шпанци, али онда по старом не писаном правилу голман Газаника је направио кардиналну грешку и примио гол!

87' - ГОЛ! Селтик разбија Слован! Ида је постигао пети погодак!

86' - ГОЛ! Борусија дортмунд решава питање победника. Бионе-Гитенс је поново стрелац и поново је постигао сјајан погодак!

76' - КОНАЧНО ГОЛ! Напокон је постигнут погодак ван Глазгова вечерас! Борусија је повела 1:0 голом Бионе-Гитенса уз доста среће.

69' - ГОЛ! Селтик по свему судећи, решава питање победника! Маеда је постигао гол, након сјајне асистеницје Хатете.

61' - СЈАЈАН ГОЛ! Поново се тресе мрежа у Глазгову! Иако је Слован далеко од позитивног резултат Вимер је успое да постигне много леп погодак и да врати наду својој екипи да може да закомпликује ситуцију у овом мечу.

56' - НОВИ ГОЛ! Мреже мирују свугде сем у Глазгову! Поново је Селтик постигао погодак овај пут из једанаестерца, а стрелац је Енглс.

47' - ГОЛ! Селтик је дуплирао предност захваљујући Фурахашију! Кин је пробио по десној страни сјајно упутио центаршут а сјајни Јапанц се одлично наместио и лагано сместио лопту у мрежу!

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ! На преостале четири утакмице Лиге шампиона које се играју од 21 час, на реду је других 45 минута.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Потпуно невероватна чињеница да је на четири меча која се играју од 21 час у првих 45 минута постигнуто мање голова него што је постигнуто за полувреме утакмице Спарта - Салцбург! Очекује се да други период утакмице донесе нова узбуђења.

Ово је једини погодак за 20 минута фудбала у утакмицама које се играју од 21 час, што је изненађујуће с обзиром да вечерас играју врло офанзивне екипе.

17' - ПРВИ ГОЛ У ВЕЧЕРЊЕМ ТЕРМИНУ! Селтик води 1:0 голом Скејлса! Иако Слован важи за сјајну дефанзивну, нарочито скакачку екипу, сада су Шкоти били бољи и баш из скока постигли погодак.

ПОЧЕЛА СУ ЈОШ ЧЕТИРИ МЕЧА! Сусрети од 21 час су стартовали, а највише очију Европе упрто је на стадион "Етихад" где играју Манчестер сити и Интер у репризи финала Лиге шампиона из 2023. године.

КРАЈ! Завршени су мечеви који су се играли од 18.45! Спарта је уписала убедљиву победу, што је помало инзенађујуће с обзиром да је Салцбург био благи фаворит, међутим сама слика на терену то је демантовала. Аустријанци су на терену деловали поптуно анемично и практично били су потпуно безопасни, те је овај тријумф Спарте потпуно заслужен. Други меч није био резултатски толико узбудљив. Болоња и Шахтјор одиграли су без голова и без превише правих прилика.

58' - ГОЛ! Спарта гази ка првој победи! 3:0! Квазим Лаци је погодио. Спарта се просто, поиграла са одбраном Салцбурга и лако матирао голмана. Има још да се игра овде, али делује да је све решено и да ће Спарта, нашег Вељка Бирманчевића уписати победу.

Крај првог полувремена! Иако је Салцбург већи део утакмице имао посед и нападао, Спарта је успела да искористи своје две прилике у 2. и 42. минуту дође до врло лепе предности од 2:0 и да мирније чека друго полувреме. У Болоњи је виђена нешто тврђа утакмица у којој није било правих прилика, сем што је Шахтјор промашио пенал у 4. минуту, али су голмани били на високом нивоу и нису одзволи да се мрежа затресе у првом делу утакмице.

42' - ГОЛ! Спарта је дуплирала предност! Виктор Олатунџи је, право ниоткуда, се створио у шеснаестерцу и са десне стране јако лепо утрчао и закуцао лопту у мрежу!

2' - ОДМАХ ГОЛ! Спарта је повела 1:0 после само 120 секунди! Кан Каининен је постигао погодак. Продрли су играчи Спарте и Финац је сјајно дочекао лопту у шеснаестерцу и лако матирао голмана Салцбурга.

1' - ПОЧЕЛО ЈЕ! Лопта се закотрљала у Болоњи и Прагу! Почеле су утакмице Болоња - Шахтјор и Спарта Праг - Салцбург које се играју од 18.45.

17.15 - Добро дошли! Данас ће још 12 екипа међусобно одмерити снаге у потпуно новој Лиги шампиона, а међу њима биће и оних који дебитују. Слован из Братиславе и Болоња први пут ће заиграти најелтиније европско клупско такмичење, док ће највише пажње бити усмерено ка Милану где ће дерби данашњег дана одиграти Интер и Манчестер сити.

Среда, 18. септембар:

Болоња - Шахтјор 0:0 (0:0)
Спарта - Салцбург 3:0 (2:0)
(Каининен 2', Олатунџи 42' , Лаци 58')
Клуб Бриж - Борусија Дортмунд 0:3 (0:0)
(Бионе-Гитенс 76' , 86' , Гираси 90' +5')
Селтик - Слован 5:1 (1:0)
(Скејлс 17', Фурахаши 47', Енглс 56', Вимер 61, Маеда 69', Ида 87')
Манчестер сити - Интер (0:0)
ПСЖ- Ђирона 1:0 (0:0)
(90' Газанига - аутогол)

БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 14:07