КАКВИ МЕЧЕВИ У НОВОЈ ЛИГИ ШАМПИОНА: Бајерн дао девет голова Динаму из Загреба, Реал се мучио са Звездиним ривалом! (ВИДЕО)

17. 09. 2024. у 23:00 >> 21:55

ПОЧЕЛА је нова Лига шампиона и већ првог дана је било неколико сјајних мечева. Постигнуто је укупно 28 голова, а највише их је било у Минхену, где је Бајерн разбио Динамо из Загреба са нестварних 9:2.

Дерби дана одиграли су на "Сан Сиру" Милан и Ливерпул. Госту се радовали, пошто су тријумфовали после преокрета са 3:1.

Реал се мучио, али успео је у одбрану титуле да крене победом над Штутгартом - 3:1. До 83. минута било је 1:1, но Мадриђани су успели до краја меча да постигну два гола и тријумфују.

Ево свих резултата, као и снимака погодака из елитног надметања.

Спортинг - Лил 2:0

Заврешене се утакмице првог дана новог формата Лиге шампиона!

90+5' - РЕАЛ ОВЕРАВА ПОБЕДУ! Резервиста Ендрик је постигао гол. Сјајну контру је повукао домаћин, а Бразилац је вукао неколико метара лопту и потом ударцем из даљине савладао Нибела.

90+2' - ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У МИНХЕНУ? Динамо је потучен до ногу. Гол је постигао и Леон Горецка. Јозуа Кимих је центрирао, а главом је лопту у мрежу сместио везиста домаћег тима.

85' - БАЈЕРН НЕ СТАЈЕ! У стрелце се уписао и резервиста Лирој Сане. "Модри" су разбијени у Минхену.

83' - РЕАЛ ПОНОВО ВОДИ! Муче се Мадриђани, али ипак имају предност против Штутгарта. Извео је корнер Лука Модрић, а највиши у скоку био је Антонио Ридигер који је главом успео да савлада Нибела!

77' - НЕВЕРОВАТНА УТАКМИЦА У МИНХЕНУ! Бајерн је извео три пенала на утакмици. Кејн је опет био прецизан са 11 метара!

73' - БАЈЕРН ЈЕ НЕМИЛОСРДАН! Хари Кејн постигао је хет-трик. Други пут је био прецизан са беле тачке.

68' - ЛИВЕРПУЛ ПОВЕЋАВА ВОЂСТВО! Сјајан напад Црвених, Коди Гакпо је прошао по левој страни, упослио је Доминика Собослаја коме није било тешко да убаци лопту у празан гол.

68' - ШТУТГАРТ ДОЛАЗИ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА! Денис Ундав је стралац. Добро је реаговао и главом матирао Тиба Куртоу.

65' - СПОРТИНГ ПОВЕЋАВА ПРЕДНОСТ! Какав гол је постигао Зено Дебаст. Распалио је по лопти са неких 25 метара и погодио се саме рашље. Голман Лила је погледом испратио како лопта улази у мрежу.

61' - НОВИ ГОЛ БАЈЕРНА! Опет тим Венсана Компанија иду на три гола разлике. Кејн, Мусијала и Олис су учествовали у акцији који је репрезентативац Енглеске завршио другим голом на утакмици.

57' - БАЈЕРН ПОВЕЋАВА ПРЕДНОСТ! Наљутили су играчи Динама противника. Није дуго требало Баварцима да постигну четврти гол на утакмици. Шутирао је Мусијала, одбранио је то Невистић, но на лопту је натрчао Хари Кејн и послао је у мрежу ривала.

50' - НЕВЕРОВАТАН МЕЧ У МИНХЕНУ! Динамо је смањио на 3:2. Такуја Огивара је добио сјајну лопту у простор и успео је да матира шутем кроз ноге искусног чувара мреже немачког тима.

48' - НЕ ПРДАЈЕ СЕ ДИНАМО! Гол дају "модри". Бруно Петковић је искористио асистенцију Марка Пјаце и успео је да савлада Свена Улриха.

46' - РЕАЛ ВОДИ! Само 20 секунди игре у другом полувреме било је довољно "краљевићима" да дођу до вођства. Родриго је прошао по десној страни, проиграо је усамљеног Мбапеа коме није било тешко да постгне први гол за Мадриђане у новом формату Лиге шампиона.

Крај првог полувремена! Велико узбуђење виђено је у првих 45 минута ове четири утакмице! Ливерпул је повео 2:1 против Милана после преокрета. Бајерн декласира Динамо 3:0. Спортинг води против Лила 1:0, а једино мреже мирују у Мадирду Реал - Штудгарт 0:0.

41' - ПРЕОКРЕТ У МИЛАНУ! Ливерпул је сада повео преко Вирџила Ван Дајка! После корнера капитен Ливерпула је надскочио све и у свом стилу матирао Мајка Мањана.

40' - ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА ЛИЛ! Два груба фаула је направио Анхел Гомеш и у кратком року зарадио два жута картона. Лил остаје са играчем мање.

39' - ГОЛ У ЛИСАБОНУ! Спортинг је повео резултатом 1:0 преко Виктора Ђокереша који је поново показао зашто је један од најбољих нападача у Европи. Сјајно се снашао у шеснаестерцу и донео предност свом тиму!

38' - ЈОШ ЈЕДАН ГОЛ ЗА БАЈЕРН! Мајкл Онис је сјајно искористио центаршут и без проблема надскочио одбрану Загрепчана који већ у првом полувремену имају озбиљан заостатак.

33' - НОВИ ПОГОДАК У МИНХЕНУ! Бајерн је дуплирао предност! Феноменални гол је постигао Рафаел Гереиро на асистенцију Мусијале. Сјајно је Мусијала примио лопту и лако упослио Гереирао који је сместио лопту у мрежу.

23' - ГОЛ ЗА ЛИВЕРПУЛ! После прекида сјајно је Ибрахим Конате скочио и надвисио све играче Милана!

19' - ГОЛ ЗА БАЈЕРН! Александар Павловић је пао у шеснаестерцу, а судија је након гледања ВАР снимка показао на белу тачку. Хари Кејн је без већих проблема реализовао пенал.

3' - ГОЛ ЗА МИЛАН! Тек што је почео велики дерби, а Кристијан Пулишић већ постиже погодак! Сјајно је продро по десној страни Американац и ушао у казнени простор те матирао Алисона.

21.00 - Почели су мечеви од 21 час!

20.43 - КРАЈ! Оба меча су завршена! Јувентус је савладао екипу ПСВ-а резултатом 3:1, док је Астон Вила била боља на гостовању од Јанг Бојса резултатом 3:0.

Останите на порталу "Новости" јер нас од 21. час чекају нове утакмице и нова узбуђења на фудбалским теренима широм Европе.

90' + 3' - Гол за ПСВ! Успели су Холанђани да смање разлику и постигну утешни погодак. Стрелац је био Исмаил Саибари, а Бакајоко је уписао асистнецију.

86' - Какав Гол за Астон Вилу! Амаду Онана је био сам на неких 17 метара и постигао прелеп погодак!

52' - Гол за Јувентус! Газе "бјанко-нери" ПСВ! Нико Гонзалес је постигао сјајан погодак на асистенцију Душана Влаховића. Сјајно је Влаховић прошао са леве стране и без већих проблема проиграо Гонзалеса који рутински шаље лопту у мрежу.

Крај полувремена на прве две утакмице елитног фудбалског клупског надметања у Европи. По 2:0 воде и Јувентус против ПСВ-а код куће, те Астон Вила у Швајцарској против Јанг бојса.

38' - Попут Јувеа, и енглески клуб је удвостручио предност. После очајног потеза Камаре, који је хтео да врати лопту голману, а узели су му је ривали, други гол за Астон Вилу проптив Јанг бојса дао је Рамзи (ВИДЕО), на асистенцију Воткинса (коме је недуго затим поништен погодак због играња руком).

27' - Астон Вила води у гостима против Јанг бојса, стрелац је Тилеманс, који је на левој страни казненог простора прихватио лопту после корнера с десне стране, па је "дијагоналном" сместо у мрежу Швајцараца (ВИДЕО)!

27' - Нови погодак Јувентуса, после лоб-дриблинга Гонзалеза и центаршута с десне стране, Влаховић нехотице, у паду, продужава акцију у лево, а оданде Мекени даје гол за 2:0 против ПСВ-а (ВИДЕО)!

21'  - Гол, гол, гоооол! Први погодак у новој Лиги шампиона дао је Јувентус. И то на сајан начин. Гол је постигао Кенан Јилдиз  - као некад Дел Пјеро, из левог угла казненог простора у десни горњи угао мете (ВИДЕО).

1' - Почела је реновирана Лига шампиона! Најпре две утакмице, од 144 колико их има у уводној фази.

18.43 - Емитована је нова химна Лиге шампиона, све је спремно за старт!

18.31 - ТРАГЕДИЈА! Навијач Ливерпула погинуо пред почетак Лиге шампиона!

18.29 - У прва два меча, од потенцијалног наступа два српска репрезентативца, засад је сигуран само један: Душан Влаховић је у стартној постави Јувентуса који дочекује ПСВ, док на гостовању Јанг бојсу (иначе и ривалу Звезде у овом надметању), донедавни Звездин десни бек Коста Недељковић налази се међу резервама Астон Виле.

Десет ствари које треба знати о дибидус новој Лиги шампиона (у којој игра и Звезда)

Првак Србије ће, подсетимо, у такмичењу 36 најбољих клубова Европе одиграти осам утакмица, а ривали су му следећи:

Код куће, у Београду, Црвена звезда ће играти против Бенфике, Барселоне, ПСВ-а и Штутгарта.

Што се гостовања тиче, Звездини фудбалери ће играти на теренима Интера, Милана, Јанг бојса и Монака.

Ко су све учесници Лиге шампиона?

Шешир 1: Манчестер сити, Бајерн Минхен, Реал Мадрид, ПСЖ, Ливерпул, Интер, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Барселона.

Шешир 2: Бајер Леверкузен, Атлетико Мадрид, Аталанта, Јувентус, Бенфика, Арсенал, Клуб Бриж, Шахтјор и Милан.

Шешир 3: Фејенорд, Спортинг, ПСВ, Динамо Загреб, Салцбург, Славија Праг, Јанг Бојс, Селтик, Црвена звезда

Шешир 4: Слован Братислава, Монако, Спарта Праг, Астон Вила, Болоња, Ђирона, Штутгарт, Штурм Грац и Брест.

Систем такмичења - Лига шампиона 2024/2025

Као никада пре игра се за титулу клупског првака Европе - 36 тимова учествује (уместо 32 као до сада), и притом нема никаквих група, већ су сви на истој табели.

Али не игра свако против сваког, већ су клубови добили по осам ривала и покушаће да кроз осам кола изборе нокаут фазу.

Ко пролази даље у новој Лиги шампиона?

По завршетку групне фазе (поменутих осам кола), осам најбољих тимова директно пролази у осмину финала.

Екипе од 9. до 24. места ће се надметати у баражу, односно шеснаестини финала, за наставак такмичења у нокаут фази.

Притом, екипе које су од 9. до 16. места ће бити носиоци у жребу за шеснаестину финала.

Са друге стране, екипе од 25. до 36. места завршавају своју европску причу - не селе се у неко од нижих надметања, Лигу Европе или Лигу конференција.

Пехар Лиге шампиона / Screenshot / X / UEFA

Колико ће укупно бити одиграно утакмица у групној фази?

Чак 144. Има осам кола, а у сваком по 18 утакмица.

Притом, играће се понекад и три дана, у по два термина, а последње коло, 29. јануара, свих 18 мечева играће се у исто време.

Који су термини утакмица?

Мечеви Лиге шампиона играће се од 18.45 и од 21 час.

И то, за почетак, у три дана. Најпре по два меча дневно од 18.45, па онда шест који почињу у девет увече.

Прво коло се игра 17, 18. и 19. септембра, друго коло 1. и 2. октобра, треће коло 22. и 23. октобра, четврто 5. и 6. новембра, пето је на програму 26. и 27. новембра, шесто 10. и 11. децембра, седмо 21. и 22. јануара, а последње, осмо, поменутог 29. јануара 2025.

А распоред утакмица Лиге шампиона?

Распоред утакмица Лиге шампиона је, када се ради о Звезди, следећи:

19. септембра код куће против Бенфике, 1. октобра у гостима код Интера, 22. октобра гостовање Монаку, 6. новембра код куће против Барселоне, 27. новембра код куће против Штутгартга, 11. децембра у гостима Милану, 21. јануара код куће против ПСВ-а и 29. јануара у гостима Јанг бојсу.

Што се уводне рунде тиче, ово су...

Резултати и Парови 1. кола Лига шампиона:

Уторак, 17. септембар:
Јувентус - ПСВ 3:1 (2:0)
(Јилдиз 21, Мекени 27, Гонзалез 52 - Саибари 90+3)
Јанг Бојс - Астон Вила 0:3 (0:2)
(Тилеманс 27, Ремзи 38, Онана 86)
Бајерн - Динамо Загреб 9:2 (3:0)
(Кејн 19 пен, 57, 73 пен, 78 пен, Гереиро 33, Олис 38, 61, Сане 85, Горецка 90+2 - Петковић 49, Огивара 50)
Милан - Ливерпул 1:3 (1:2)
(Пулишић 3 - Конате 23, Ван Дајк 41, Собослај 67)
Реал - Штутгарт 3:1 (0:0)
(Мбапе 46, Ридигер 83, Ендрик 90+5 - Ундав 68)

Ко брани трофеј, а ко их има највише?

Титулу брани Реал, који је прошле сезоне у финалу победио Борусију Дортмунд с резултатом 2:0. "Краљевски клуб" има највише трофеја у Лиги шампиона, пошто је 15 пута освајао најквалитетније европско клупско такмичење.

Фудбалери Милана су седам пута били шампиони Европе. Потом следе Бајерн и Ливерпул са по шест трофеја, док је Барселона пет пута била најбоља на Старом континенту.

Ко дебитује?

Брест - који је сензационално заузео треће место у француској Лиги 1.

Ђирона - која је такође направила сензацију, и то заузевши треће место у шпанској Ла лиги.

Слован - који је пребродио четири рунде квалификација и први пут ушао у групну фазу елитног такмичења.

Ако вас фудбал занима, пратите све најважније али и најзанимљивије вести о њему на спортским страницама "Новости".

На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! Новости откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! "Новости" откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је писмо, као своју одбрану, послао надлежним спортским властима када су отворили истрагу против њега.

18. 09. 2024. у 16:24