"МИШЕВИ СЕ ВРАТИЛИ У РУПЕ!" Хрвати у страху од српске освете, оптужили браћу из Лисабона

Марко Паунић
Марко Паунић

17. 09. 2024. у 13:56

Фудбалери Црвене звезде започеће наступ у Лиги шампиона утакмицом против Бенфике, која би могла да носи и велики безбедносни ризик.

МИШЕВИ СЕ ВРАТИЛИ У РУПЕ! Хрвати у страху од српске освете, оптужили браћу из Лисабона

Foto: Profimedia

Дуел српског шампиона и португалског представника на програму је у четвртак, 19. септембра, од 18.45, на стадиону "Рајко Митић". "Орлови" из Лисабона добили су око 2.500 улазница, што је пет одсто капацитета од укупног стадиона, а могли би да имају значајну подршку и хрватских навијача.

Наиме, навијачка група "торцида", коју чине најватреније присталице сплитског Хајдука, у братским је односима са навијачима Бенфике. Хрватски медији најављују да део чланова "торциде" планира да дође у Београд и бодри Португалце против Звезде.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

А већ су кренули и са ратом ван терена. Наиме, на Гугл мапи стадион „Рајко Митић“ је привремено преименован у „Шеталиште другова из Хајдук Сплита“ и „ХНК Хајдук Сплит – продужница“, што је очигледно покушај провокације.

Сличан потез десио се и за гостовање Хајдука Динаму када је прекрштен Максимир.  Међутим, Хрвати, очигледно у страху од освете Срба, на сва звона тврде да они не стоје иза напада. Штавише, они оптужују своју браћу Португалце и то тврдњом да су се изгубили у преводу.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Фото: Принтскрин

 

- Након Максимира, неко је на Гуглу преименовао стадион Црвене звезде. Срби мисле да су Хрвати, али... Након што су се неки заиграли па након дербија Динамо - Хајдук променили име Максимира у "'Шеталиште Марка Ливаје"', на Гугл мапама је привремено ново име добио и стадион Црвене звезде који носи име "'Рајко Митић.' Догодило се то уочи утакмице 1. кола Лиге шампиона између Црвене звезде и Бенфике на којој се очекују и неки припадници "Торциде", који су у добрим односима с навијачима Бенфике. Због свега су српски медији помислили како су навијачи Хајдука након "'акције Максимир"' извели и ово навијачко подметање. Но с обзиром на то да се ради о лошем преводу, могуће и преко Гугл транслејта, не чини се како су Хрвати одговорни за ову шалу - наводи хрватски Дневник, па додаје:

- Није немогуће како су сами навијачи Бенфике извели ову провокацију након што се навијачким светом проширила шала око Максимира. Иначе, такве ствари нису новитет у навијачким препуцавањима.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!

И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!

Доналд Трамп, нови/стари председник Сједињених Америчких Држава, који је на ту дужност изнова ступио 20. јануара 2025., ових дана је прилично занимљив Русима. Наравно, највише због одговора на питање "Како ће се и када завршити рат у Украјини?", али најновије вести везане за Руса и Трампа су - спортске природе.

16. 02. 2025. у 13:41

Коментари (0)

ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели