ПЕТАРДАМА НА ИГРАЧА ЗВЕЗДЕ: Тензије, црвени картон и на крају победа црвено-белих против Радничког

Александар Илић

01. 09. 2024. у 21:00 >> 21:01

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у седмом колу Суперлиге Србије гостовали су у Горњем Милановцу екипи Радничког из Крагујевца. Славио је шампион Србије голом у завршници 1:0 (0:0), а меч су обележили инциденти и тензије.

Да ли због умора након пласмана у Лигу шампиона, или због одласка Ин Бом Хванга, на почетку меча Црвена звезда деловала је раштимовано, тек два шута из даљине у уводних 25 минута гостију...

Заиграли су пулени Владана Милојевића знатно боље, али се у неколико изгледних ситуација у којима се нашао Вања Дркушић добро одлично снашао голман Крагујевчана Лука Лијескић.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Иако је Звезда имала 11 удараца наспрам нула противника, посед од чак 66 процената, на полувремену су мреже мировале.

Детаљ који је обележио завршницу полувремена јесте инцидент навијача Радничког који су петардама гађали играче Звезде, а у умало је у том нападу "црвених ђавола" страдао Словенац Вања Дркушић којем је у близини главе експлодирала једна од њих. Срећом, није било последица по фудбалера београдског тима.

Фудбалер који је наступао за Словенију на Европском првенству у Немачкој је на полувремену замењен, из Звезде су потврдили да је напустио терен због петарде која је експлодирала у његовој близини, те му се након тога у свлачионици слошило.

Раднички је од 78. минута имао играча мање на терену. Нервоза се увукла у редове домаћина, а цех је платио Матија Глушчевић који је прво направио фаул, а потом приговорио судији Илићу, те је послат у свлачионицу на хлађење.

У наставку је Мирко Иванић успео да откључа браву гола домаћина. Након напада у 85. минуту успео је да пласира лопту у гол домаћина за коначних 1:0. Након гола уследио је мањи прекид, али је меч брзо настављен, на крају Раднички Крагујевац - Црвена звезда 0:1.

РАДНИЧКИ 1923 - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА / 0:1 (0:0) (Иванић 85')

КРАЈ МЕЧА

90+8 Иванић је извео прекид, брани голман домаћина. Недуго потом Мимовић је проиграо Ендиајеа који је промашио лопту у петерцу.

90+7 Милсон је хитро кренуо ка голу ривлаа из контре, заиуставио га је Алфа у паду, прекид за госте на двадесетак метара од гола.

90' Девет минута играће се у надокнади, а управо је настављен меч.

86' Прекинут је меч, играчи стоје на терену, а Дудић се нашао у расправи са судијом Илићем.

85' ГОЛ ЗВЕЗДА! Мирко Иванић је пробио бункер домаћина, распалио је након дугог напада са двадесетак метара, лопта је прошла кроз гужву, а Лијексић је морао овога пута да је вади из мреже.

79' Матија Глушчевић је искључен. Добио је црвени картон, прво је начинио фаул, а потом приговорио судији Илићу, он га је раније послао у свлачионицу.

73' Поново је Илић био опасан по гол Крагујевчана. Нишлија је по десној страни искоса запретио, нема гола.

68' Сјајно је Ђига покушао да проигра Илића, али је Лијескић био бржи.

50' Уклоњене су бакље и меч је настављен.

46' Одмах на старту другог полувремена - прекид. Овога пута навијачи Звезде убацивали су бакље, али на делу терена где није било играча, Илић је ипак прекинуо дуел и послао играче код клупа док се бакље не уклоне.

Дркушић је након полувремена остао у свлачионици, није познато да ли је то последица погађања пиротехничким средством.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+2' Елшник је ушетао у шеснаестерац, проиграо Дркушића, али његов саиграч из репрезентације Словеније није на најбољи начин захватио лопту.

45' Навијачи Радничког из Крагујевца убацују пиротехничка средства у терен, а једна од петарди умало је погодила Дркушића који је био непосредно поред ње, уследио је прекид.

42' Преко зида, али и преко гола шутирао је Илић.

41' Томислав Дадић је направио прекршај пред шеснаестерцем, оборио је Пуму, те након тога добио жути картон.

37' Далсио је имао сјајну прилику да затресе мрежу, али Лијескић још једном сигуран, те шаље лопту у корнер.

32' Најближе вођству Звезда је била након корнера који је извео Елшник, главом је покушао Дркушић, али још једном је сигуран био Лијескић.

30' Иако је Звезда, актуелни шампион Србије, апсолутни фаворит, то за сада није показала. Игра се отворено. Два покушаја из даљине имала је Звезда, те није много чета Владана Милојевића намучила ривала.

26' - Добро су Крагујевчани затворили прилаз своме голу, те Звезда покушава из даљине, тако је сада Сеол са двадесетак метара упутио ударац, али брани голман домаћег тима.

16' Елшник је имао превише простора пред голом ривала, шутирао је изнад пречке.

11'  Погодили су навијачи крагујевачког тима неким предметом Сеола, одмах је скочио Феђа Дудић и замолио "ђаволе" да се умире и не убацују предмете у терен.

9' За сада су играчи на терену мање приметни од навијача који на западној и источној трибини праве сјајну атмосферу.

4' Увод меча пролази у почетном испитивању снага, али Звезда има већи посед у својим ногама.

1'  Утакмица у Горњем Милановцу је управо почела. Први напад имају гости.

УОЧИ МЕЧА

Раднички 1923 - Црвена звезда

Стадион Металца

Судија: Милан Илић

РАДНИЧКИ 1923: Лијескић – Ћосић, Зељковић, Митровић, Дадић – Ристић, Енланду – Мирчетић, Бен Хасин, Бевис – Евандро;

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: М. Илић – Мимовић, Ђига, Дркушић, Сеол - Елшник, Далсио – Олајинка, Л. Илић, Пума Родригез – Дуарте

Звезда се тренутно налази на првом месту табеле са четири победе, једним ремијем и без пораза, али са два меча мање у оедносу на пратиоце.

Са истим бројем мечева Раднички је на 10. месту, али са две победе, једним ремијем и два пораза. Ипак, Крагујевчани су у прошлој сезони показали да су тврд орах за све који гостују чети Феђе Дудића, а нема сумње да ће и вечерас покушати да пруже адекватан отпор фаворизованом ривалу.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - ВЛАДАН МИЛОЈЕВИЋ: Архириврали смо боде, чека нас квалитетан противник.

- Раднички држи континуитет игара од прошле године. Доста играча је остало у тиму. Екипа су која игра динамичан фудбал. Можда су имали неких малих проблема у почетку сезоне, али сада већ полако долазе до препознатљиве форме. Очекује нас јако тешка утакмица и они су тим који се огледа у јаком колективу. Што се тиче одласка Милана Алексића из Радничког у Сандерленд, израстао је у доброг играча, то је велики трансфер поготово за Раднички из Крагујевца. Желим му пуно среће и да достојно репрезентује српски фудбал. Што се нас тиче, ми смо већ архивирали меч против Боде Глимта, фокусирани смо само на утакмицу против Радничког која нам је изузетно битна. Знамо да је екипа из Крагујевца изузетно квалитетна, добрим играма из претходне сезоне су се изборили за излазак у Европу, што довољно говори о њиховим квалитетима. Видећемо са којим тимом ћемо изаћи на гостовању, рекао је Милојевић.

БОНУС ВИДЕО: Спектакуларан дочек! Килијан Мбапе представљен у Реалу из Мадрида

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао руско чудо од детета!

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао "руско чудо од детета"!

РУСИЈА и Украјина су и даље у центру пажње светске јавности због рата који се одвија од фебруара 2022, али један догађај, који је спадао у најважније вести непосредно пред избијање тог сукоба, сада је добио наставак. И то прилично шокантан за Русе. Поготово што је откриће - америчко.

12. 09. 2024. у 19:59