ЦРВЕНА ЗВЕЗДА У ЛИГИ ШАМПИОНА! Маракана "прогутала" Боде, преокрет црвено-белих за историјски успех!

28. 08. 2024. у 22:57

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Боде глимта резултатом 2:0 у реванш мечу плеј-офа квалификација и пласирали се у групну фазу Лиге шампиона.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА У ЛИГИ ШАМПИОНА! Маракана прогутала Боде, преокрет црвено-белих за историјски успех!

Добро су црвено-бели започели прво полувреме. Кренули су агресивно са жељом да што пре стигну до гола. Ређале су се шансе пред голом Бодеа, али је недостајала права завршница. Дуарте, Олајинка и Иванић били су неспретни пред самим голом, а само је један покушај Хванга у 13. минуту ишао у оквир гола.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Међутим, све је кренуло боље у 26. минуту када судија показао на белу тачку. Неопрезан је био дефанзивац Бодеа и неспретно је оборио Милсона на ивици шеснаестерца, а лопту је узео Бруно Дуарте. Бразилац је сигруно шутирао и матирао Хаикина за 1:0 чиме је утакмица враћена на "почетак". Наставили су црвено-бели са офанзивом до краја првог дела утакмице међутим и поред неколико опасних шанси Олјанике и Иванића, није било промене резултата до краја првих 45 минута.

Кренули су офанзивно црвено-бели и у другом полувремену. Покушавали су што пре да дођу до гола који ће им гарантовати Лигу шампиона. Боде је у првих неколико минута покушао да запрети преко Фета, који је у пар контранапада запретио Илићу, али је голман Звезде сјајно реаговао. Права ерупција одушевљења догодила се у 59. минуту када је Елшник шутирао, али је лопта завршила у корнеру. Међутим, управо је Словенац извео корнер, а Спајић се најбоље снашао у шеснаестерцу и повисио на 2:0.

У наставку меча, Звзеда је играла мирно иако је Боде преузео иницијативу. Црвено-бели су се квалитетно бранили,а успут вребали шансе из контранапада и прекида. Имали су изабраници Владана Милојевића неколико добрих прилика преко Иванића и Ендијаеа, али поново није било добре завршнице. Међутим то није сметало Црвеној звезди да издржи до самог краја и да са 2:0 на свом стадиону прође у потпуно нову Лигу шампиона.

Црвена звезда - Боде 2:0

Друго полувреме:

90' + 6' - Крај меча! Звезда је у Лиги шампиона.

90' + 5' - Успела је Звезда да одузме посед Бодеу. Црвено-бели држе све конце у својим рукама.

90' +1' - Поново сјајна прилика за Звезду, али сјајно брани голман Бодеа. Лука Илић је шутирао.

90' -  Играће се још пет минута!

90' - Опасно је било за Звезду, али Ђига сјајно интервенише.

88' - Хванг је шутирао, али поново Хаикин добро интервенише.

87' - Прекршај за Боде. Слободан ударац са неких 25 метара. Пума је зарадио жути картон.

86' - Иванић напушта игру, а улази Лука Илић.

84' - Игра се претежно на средини терана. Боде има нешто већу иницајтиву и покушавају да дођу до резултата који им може обезбедити макар продужетак, али се Звезда добро брани.

80' - Поново је Иванић упутио ударац из даљине, али Хаикин је успео да одбрани.

77' - Покушао је Мата, али лак плен за Марка Илића.

76' - Иванић је потом имао одличну прилику, али није успео да постигне гол.

75' - Сјајну је прилику имао Ендијае. Кренуо у контру дошао до ивице шеснаестерца али се спетљао и погрешио.

72' - Игру су напустили стрелац Дуарте и Олаијна, а у игри су Ендијае и Далсио. Пре њих је Пума ушао уместо Милсона.

69' - Центрирао је резервиста Цинкернагел, али потпуно непрецизно. Боде тренутно држи лопту и напда, али за сада, нема озбиљније претње.

22.25 -  Овако је Звезда повела са 2:0

64' - Била је велика опасност за Звезду, али је Спајић успео да изблокира ударац. Други корнер за Боде.

61' - Фредерик Сјеволд је зарадио жути картон.

59' - ГОЛ! После корнера Спајић је постигао гол и Звезда води са 2:0.

58' - Била је добра прилика за Звезду из даљине. Елшник је шутирао.

56' - Био је опасан ударац Фета, али Илић брани.

56' - Била је опасна ситуација за Звезду. Боде је био у контри, али је Мимовић фантастично интервенисао и отклонио сваку опасност.

54' - Груб прекршај направио је Елшник, па му је судија показао жути картон.

52' - Сада је Боде кренуо мало офанзивније, али ни њихов центаршут није био прецизан.

48' - Кренула је Звезда офанзивно, али без праве прилике. Милсон је повео напад, али није успео да пронађе Дуартеа.

46' - Почело је друго полувреме! Црвена звезда је кренула са центра!

Прво полувреме:

45' + 1' - Крај првог полувремена! Црвена звезда води 1:0 против Бодеа!

45' - Поново је Звезда имала корнер, али није било опасности по Боде. Играће се још један минут.

44' - Пробао је Милсон из даљине, али потпуно непрецизно.

42' - Милсон је пао и држао се за ногу, али успева да настави меч.

40' - И даље црвено-бели прете, али сада је много мање опасности за Норвежане, међутим Звезда диктира темпо утакмице.

35' - Сада је опао темпо игре на обе стране. Звезда полако покушава да дође до гола. Елшник је пробао из даљине, али лак плен за голмана Бодеа.

21.36 -  Овако је Звезда повела против Бодеа

31' - Велика шанса за Звезду! Поново је Олјаника шутирао, али пречка је спречила 2:0.

27' - Олајинка је добро шутирао, али лопта је отишла у корнер! Траже црвено-бели пенал, али ништа од тога!

26' - ГОЛ! Дуарте је реалзовао једанаестерац!

24' - Пенал за Звезду! Милсон је неспретно оборен у шеснаестерцу од дефанзивца Бодеа!

22' - Поново је Звезда имала добру акцију, али завршница је недостајала. Сеул се није добро снашао.

17' - Поново црвено-бели прете! Олајинка је узео лопту Бјеркану и додао до Дуартеа, али је Бразилац лоше реаговао.

16' - Елшник је извео слободан ударац, али јако лош центаршут и лопта је отишла далеко до гола.

13' - Са неких двадестек метара шутирао је Хванг. Био је то одличан ударац, али је Хаикин одбранио и послао лопту у корнер.

12' - Био је у доброј прилици Олајинка, али је претерао. Направио је "потез више" и голман Бодеа је то лако прочитао, те спречио опасност.

8' - Добила је Звезда поклон корнер, али га није искоритила. Остаје 0:0.

6' - Добар напад Звезде! Олајинка је имао сјајну прилику, али је пропустио. Лопту је дочекао Иванић али поред гола.

5' - Милсон је центрирао, али није био прецизан. Без проблема су играчи Бодеа рашчистили гужву у шеснаестерцу.

4' - Боде је ушао нешто агресивније у дуел! Имали су већ неколико напада, а сада имају и први корнер!

1' - Утакмица је почела! Боде је кренуо са центра!

20.58 - ДВА ДАНА ПРЕД КОНЦЕРТ НА УШЋУ: Бајага дошао да подржи Звезду (ВИДЕО)

20.31 - Навијачи Црвене звезде "запалили" стадион.

20.20 - На стадион Црвене звезде су пристигли и навијачи Бодеа.

20.11 - Иако је до утакмице остало нешто мање од 50 минута, редови на улазу стадиона "Рајко Митић" су огромни.

19.56 -  Велики број навијача пристиже на "Маракану". Такође је огроман број људи испоштовао позив Црвене звезде и обукао црвено-бели дрес.

19.46 - Ево и састава!

Звезда: Илић - Мимовић, Ђига, Спајић, Сеол - Елшник, Хванг - Олајинка, Иванић, Милсон - Дуарте

Боде: Хаикин - Сјеволд, Бјертуфт, Гундерсен, Бјеркан - Евјен, Берг, Фет - Мата, Хег, Хауге

На клупи црвено-белих су: Гутеша, Љивић, Канга, Ендијае, Катаи, Пума Родригез, Далсио, Родић, Л. Илић, Дркушић, Пруцев

Резерве Норвежана: су Лунд, Нилсен, Аукленд, Салтнес, Мое, Фелемерсен, Серли, Капскармо, Томич, Серенсен, Зинкернагел, Микелсен

19.31 - Важно упозорење Црвене звезде:

Пред сам меч, црвено-бели су подсетили да су под условном казном УЕФА, те да прети затварање целе северне и источне трибине ако се било какав предмет или пиротехника баци са трибина ка терену

18.53 - МИЛАН БОРЈАН ОДУШЕВИО "ДЕЛИЈЕ": Послао моћну поруку пред меч Звезда - Боде (ФОТО)

Уочи меча:

Црвено-бели дочују норвешку екипу на препуном стадиону "Рајко Митић" у жељи да изборе четврто учешће у Лиги шампиона, а друго за редом. Ово је историјска прилика за изабранике Владана Милојевића, а разлог је тај што ће моћи да буду први српски клуб који ће играти у новом формату Лиге шампиона.

Боде је у првом мечу био боља екипа и славио резултатом 2:1, али је Звезда голом Огњена Мимовића успела да сачува наду пред реванш и да пред великим бројем својих навијача направи фантастичан резултат.

Оно што, такође, може да охрабри црвено-беле јесте да и у случају пораза, имају  обезбеђено играње у групној фази Лиге Европе.

БОНУС ВИДЕО: "ДАЋЕМО СВЕ ОД СЕБЕ У РЕВАНШУ": Огњен Мимовић верује да ће Звезда ући у Лигу шампиона

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао руско чудо од детета!

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао "руско чудо од детета"!

РУСИЈА и Украјина су и даље у центру пажње светске јавности због рата који се одвија од фебруара 2022, али један догађај, који је спадао у најважније вести непосредно пред избијање тог сукоба, сада је добио наставак. И то прилично шокантан за Русе. Поготово што је откриће - америчко.

12. 09. 2024. у 19:59