НОВИ ПОРАЗ ПАРТИЗАНА У ЕВРОПИ: Црно-бели изгубили од Гента, све се решава у Белгији

Часлав Вуковић

22. 08. 2024. у 22:08

ФУДБАЛЕРИ Партизана изгубили су од Гента у Хумској са 1:0 у првој утакмици плеј-офа Лиге конференција и из ове перспективе пласман у Европу није близу.

Није "парни ваљак" имао подршку навијача на овом мечу, пошто је УЕФА казнила клуб. Упркос томе домаћин је боље ушао у утакмицу и имао две одличне прилике преко Матеуса Салдање који није био прецизан.

Стигла је казна за то. Играо се 16. минут кад је Свен Кумс центрирао, а главом мрежу Александра Јовановића затресао Омри Ганделман.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

До краја првог полувремена није било много правих прилика, па самим тим се ни резултат није мењао.

Гости су били задовољни исходом и нису много нападали. Како се ближио крај меча тако су црно-бели све више притискали и у 76. минуту су могли да дођу до изједначења.

Бибарс Натхо је одлично упослио Милана Лазаревића који је изашао сам испред Давија Руфа, али је из изгледне ситуације шутирао високо преко гола.

Партизан је до краја утакмице нападао, но није успео да поравна резултат, иако је Ђорђе Јовановић промашио колосалну шансу у самом финишу меча, па са голом заостатка тим који тренира Александар Станојевић путује у Белгију на другу утакмицу.

Екипи из Хумске је ово био трећи европски сусрет у Београду и није успео да постигне гол. До сад је дао четири поготка, али сваки као гост.

Реваш меч је заказан за среду, 28. августа од 18 часова.

Партизан - Гент 0:1 (0:1)

Стадион: "ФК Партизан". Гледалаца: Без публике. Судија: Елчин Месијев (Азербејџан). Стрелац: Ганделман 16 (Гент).

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Захид (од 75. Натхо) - Северина (од 75. Лазаревић), Зубаиру (од 64. Грималдо), Гох (од 22. Ковач) - Салдања (од 64. Ђ. Јовановић).

Гент (4-2-1-3): Руф - Гамбор, Митровић, Торунарига, Браун (од 46. Фортуна) - Кумс (од 90+3. Геркенс), Делорж - Ганделман - Фадига (од 67. Самоис), Гудјонсен (од 46. Фернандез-Пардо), Сурдез (од 67. Дин).

Друго полувреме: Партизан - Гент 0:1

90+4' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

89' - Невероватно да ово није гол. Ковач је шутирао, лопта се одбила до Јовановић који је шутирао из близине, но Руф је успео и овај ударац да заустави.

87' - Покушава Партизан да изједначи, али нема правих шанси пред голом белгијског клуба.

76' - Само што су ушли у игру поменути двојац је одлично комбиновао. Израелац је упослио бившег играча Војводине који је из одличне позиције пребацио гол.

75' - Још две измене у табору црно-белих. Северина и Захид су изашли, прилику су добили Милан Лазаревић и Бибарс Натхо.

72' - Одбила се лопта до Захида који је шутирао из прве. Ипак, везиста Партизана то није урадио онако како је желео и лопта је отишла високо преко гола.

64' - Двоструку измену прави Александар Станојевић. Салдања и Ибрахим Зубаиру су завршили сусрет, а уместо њих су прилику добили Ђорђе Јовановић и Жоао Грималдо.

58' - Није за сад ово утакмица Салдање. Одличну дугу лопту је послао Аријага за Северину, овај је видео Бразилца који је са неких 11 метара шутира из прве и послао лопту високо преко гола.

57' - Запретио је домаћин, али ништа више од тога. Шутирао је Зубаиру из даљине, но лопта је завршила у наручју Руфа.

51' - Нема узбуђења на старту другог дела утакмице. Занимљиво ово је Партизану трећа европска утакмица код куће и још увек није постигао гол.

46' - Почело је друго полувреме. Две измене извршио је Вутер Вранкен. Он је прилику пружио Нуну Фортуни и Матијасу Фернандезу-Парду, а утакмица је завршена за Арчија Брауна и Андрија Гудјонсена.

Прво полувреме: Партизан - Гент 0:1

45+1' - Крај првог полувремена!

37' - У судијској бележници се нашао и Марио Јурчевић. Он је први фудбалер домаћег тима који је добио жути картон.

28' - Умало да буде 0:2. Оклизнуо се Јовановић, но успео је накако да дође до лопте и спречи Сурдеа да повећа предност.

27' - Извео је први корнер Партизан, али успели су гости добро да реагују, те до промене резултата није дошло.

БОРБА Свен Кумс и Гајас Захид/ФОТО: Профимедиа

22' - Морао је Станојевић принудно да мења. Због повреде је ван терена изашао Јунг Јун Гог, а уместо њега је ушао новајлија Стефан Ковач.

19' - Нова опасност по Партизан. Добро је волеј ухватио Ганделман. Ипак, голман "парног ваљка" је добро интервенисао.

18' - Први жути картон на утакмици добио је Арчи Браун који је неопрезно зауствио Северину. Из те ситуације је домаћин могао да поравна резултат, но ударац Мујакића је зауставио Руф.

16' - ГЕНТ ВОДИ! Боље су црно-бели отворили утакмицу, али Белгијанци стижу до вођства. Свен Кумс је центрирао са десне стране, а на другој страни се искрао одбрани Омри Ганделман и главом матирао Александра Јовановића.

11' - Прва опасност пред голом Партизана. Сурде је центрирао са леве стране, а мало је недостајало Ганделману да стигне до лопте. Било би врло опасно по Јовановића да је успео да шутира.

6' - Још један покушај нападача домаћина. Дуго је вукао лопту, потом шутирао из добре позиције, но лопта је отишла поред гола.

4' - Велику прилику није искористио Салдања. Голман гостију Руф је погрешио, предао је лопту у ноге Захиду који је проиграо Бразлица, чији ударац је успео да заустави чувар мреже белгијског тима.

1' - Почела је утакмица у Хумској. Први су са центра кренули фудбалери Гента.

Састави тимова:

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Захид - Северина, Зубаиру, Гох - Салдања.

Гент (4-2-1-3): Руф - Гамбор, Митровић, Торунарига, Браун - Кумс, Делорж - Ганделман - Фадига, Гудјонсен, Сурдез.

Уочи меча:

Велики проблем за "парни ваљак" на овом сусрету може да буде то што ће стадион у Хумској бити празан због казне коју је изрекла УЕФА.

Ипак, без обзира на то изабраници Александра Станојевића ће учинити све да изборе добар резултат пред реванш у Белгији.

Тренер Партизана на овом мечу неће моћи да рачуна на Алда Калулуа који је кажњен због недисциплине и због тога је остао ван строја.

Црно-бели и Гент су 2021. године играли у групној фази Лиге конференција. У Београду је било 0:1, док у Белгији није било победника (1:1).

Подсетимо, бољи из овог двомеча пласираће се у треће по квалитету европско такмичење и тако обезбедити бар шест утакмица.

Партизан је овосезонски европски пут почео од другог кола квалификација за Лигу шампиона и елиминисан је од Динамо Кијева (2:9), потом је од клуба из Хумске у трећој рунди Лиге Европе бољи био Лугано (2:3).

Реванш меч Гент - Партизан на програму је 29. августа од 18 часова.

БОНУС ВИДЕО: НЕВИЂЕНИ СНИМАК СА ДОЧЕКА ОЛИМПИЈАЦА: Ово ће одушевити све Србе!

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао руско чудо од детета!

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао "руско чудо од детета"!

РУСИЈА и Украјина су и даље у центру пажње светске јавности због рата који се одвија од фебруара 2022, али један догађај, који је спадао у најважније вести непосредно пред избијање тог сукоба, сада је добио наставак. И то прилично шокантан за Русе. Поготово што је откриће - америчко.

12. 09. 2024. у 18:48

ИМЕ ГЛАСНИЈЕ ОД КРИКА Освануло писмо на Борином гробу, речи непознате особе ломе душу: Писаћу ти ја још

"ИМЕ ГЛАСНИЈЕ ОД КРИКА" Освануло писмо на Борином гробу, речи непознате особе ломе душу: "Писаћу ти ја још"

БОРА Ђорђевић фронтмен групе "Рибља чорба", преминуо је 4. септембра. Иза себе је оставио неутешну супругу Дубравку, сина Бориса и ћерку Тамару. Такође, неизбрисив траг је оставио и у музичком свету.

12. 09. 2024. у 10:55