НАДА ИПАК ОСТАЈЕ: Звезда поражена у Норвешкој, али сада следи "Маракана"

20. 08. 2024. у 22:54 >> 22:57

Фудбалери Црвене звезде поражени су екипе Боде глимта у прво мечу плеј-офа квалификације за Лигу шампиона 2:1.

НАДА ИПАК ОСТАЈЕ: Звезда поражена у Норвешкој, али сада следи Маракана

Екипа Бодеа је од почетка сусрета имала иницијативу и покушавала да дође до гола, док је међу играчима Владана Милојевића преовладавао фолус у одбрани. Одолевала је Звезда у првих 45 минута свим налетима Норвежана, а у пар наврата је покушала да запрети. Најопаснија је била ситуација у којој се нашао Шериф Ендијае пред крај првог дела утакмице, али је минимални офсајд спречио вођство шампиона Србије. Боде је имао најопаснију прилику у 38. минуту када је Сјеволд погодио стативу.

Друго полувеме донело је нову слику. Потпуну доминацију Бодеа који је само још уозбиљио своје нападе и већ након седам минута успели су да постигну погодак. Стрелац је Бјерфут главом након центаршута. Звезда је преузела иницијативу после вођства домаћина. Кренула да напада, али без праве шансе. Десет минута је трајала офанзива црвено-белих, а онда је један моменат непажње био довољан да Норвежани дуплирају предност преко Мате. Фудбалер Бодеа је шутирао из далека и лако донео 2:0 својој екипи. Деловало је да је Звезда у озбиљном проблему и да ће у реваншу на стадиону "Рајко Митић" имати "немогућу мисију", а онда се појавио Огњен Мимовић. Млади фудбалер се најбоље снашао у шеснаестерцу после једног прекида и смањио резултат на 2:1. Подигли су се црвено-бели након овог гола и почели да играју боље и организованије, али нису успели да промене резултат до краја сусрета. Тако црвено-бели се враћају у Београд и пред реванш имају сасвим коректан резултат.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Реванш је на програму у Београду за седам дана од 21 час.

Боде - Црвена звезда 2:1 (0:0)

Стадион: "Аспмира". Гледалаца: 8.270. Судија: Иван Кружлијак (Словачка). Стрелци: Бјертурф 52, Мата 62 (Бодо) - Мимовић 75 (Црвена звезда).

Боде (4-3-3): Хаикин - Сјеволд, Бјортуфт, Гундерсен, Бјоркан - Евјен, Берг, Фет (од 65. Салтнес) - Мата (од 66. Цинкернагел), Хех (од 85. Окленд), Хауге.

Црвена звезда (4-2-3-1): М. Илић - Сеол, Ђига, Спајић, Родић (од 56. Мимовић) - Хванг - Елшник, Л. Илић (од 66. Милсон), Иванић, Олјаинка (од 85. Далсио) - Ендијае (од 66. Дуарте).

Боде - Црвена звезда 2:1

Друго полувреме:

90' + 3' - Крај меча! Боде је победио Црвену звезду 2:1

90' - Играће се још три минута!

83' - Иванић је имао сјајну прилику, али није био прецизан.

75' - ГОЛ! После прекида Хванг је упутио центаршут и Огњен Мимовић је постигао гол и смањио резултат у прави час!

74' - Звезда је имала најбољу прилику на мечу. Иванић је био сам пред голом, али је непсретно реаговао, међутим из другог угла се види да је био офсајд.

72' - Дуарте је био у доброј прилици, али није успео да упосли Олајинку и остаје 2:0 за домаћина.

70' - Делује да Звезда губи конце! Мирко Иванић показује нервозу и добија жути картон због приговора.

62' - ГОЛ! Иако је Звезда имала иницијативу, довољан је био само један моменат непажње и Мата је погодио. Боде води 2:0 и Звезда је у огромним проблемима.

59' - Након поготка Бодеа, Звезда је појачала иницијативу. Преузела контролу игре, али није било превише озбиљних прилика.

52' - ГОЛ! Води Боде 1:0 голом Бјертуфта после центаршута. Сјајно се снашао и погодио главом. Лопта је погодила стативу, али се одбила у гол.

50' - Ређају се напади као на траци за домаћина! Поново је Хег шутирао и промашио стопроцентну шансу.

49' - Имала је Звезда много среће сада! Хег је шутирао и промашио немогуће.

48' - Евјен је шутирао! Била је ово још једна опасна прилика за Боде.

46' - Почело је друго полувреме! Овај пут креће Црвена звезда са центра.

Прво полувреме:

45' + 2' - Крај првог полувремена! Нерешено је после 45 минута остаје 0:0. У првом делу меча Боде је имао 8:2 у шутевима као и посед лопте 75:25 у процентима.

45' - Играће се још два минута.

44' - Постигао је Ендијае гол, али био је офсајд.

39' - Пробао је Хванг да одговри, али шутирао високо преко гола.

38' - Била је ово најбоља прилика за Боде. Сјеволд је шутирао и за нијансу је био непрецизан. Погодио је стативу. Имала је Звезда среће у овој ситуацији.

33' - Преузела је екипа Бодеа иницијативу и створили неколико шанси, али су све биле прилично безопасне.

26' - Црвено-бели су преузели иницијативу и нападају, али још увек нема праве прилике за изабранике Владана Милојевића.

18' - После једног добро продора, Олајинка је успео да избори корнер. Боде је успео да се одбрани и врло брзо крене у контру преко Мате, али је он поново био непрецизан. Нема промене резултата.

13' - Урош Спајић је играо руком на ивици казненог простора, па је досуђен слободни ударац за Боде.

9' - Погрешли су играчи Звезде на средини терена и одједном се створило много простора за играче Бодеа, али Мате није успео да искорити прилику и остаје 0:0.

5' - Боде је имао инцијативу на самом почетку сусрета, али су већински чували лопту без акције. Звезда када се докопала лопте је била нешто опаснија, али и даље без праве прилике.

1' - Утакмица је почела! Први су са центра кренули фудбалери Бодеа.

20.30 - Пред сам меч Владан Милојевић је за Арену спорт рекао да је ово једно ново искуство за све.

- Ово је ново искуство. Оно у шта ја верујем, јесте да смо добро радили. Момци су добро радили и спремали и видећемо вечерас.

О терену је рекао да се не обазире много.

- Ми морамо да играмо на овом терену, пробаћемо да се адаптирамо и то је то. Терен ко терен, нећемо се обазирати на то.

Пума Родригез неће моћи да наступи.

- Чекали смо Пуму до последњег тренутка, после чукаричког смо видели да не може, повели смо га али није у стању. Имам поверења у Луку Илића, он је јако талентован и може много.

Рекао је Милојевић да не брине што су сви прогласили Боде за фаворита.

- Они су сјајна екипа, респектујемо их. Имају систем имају све, али нека буде да су они благи фаворити.

20.16 - Организатори сусрета све време поливају терен и чине све да утакмица буде одиграна у најбољим могућим условима

19.47 -  САСТАВИ:

Боде: Хаикин - Сјеволд, Бјортуфт, Гундерсен, Бјоркан - Евјен, Берг, Фет - Мата, Хох, Хауге

Црвена звезда: М. Илић - Сеол, Ђига, Спајић, Родић - Хванг - Елшник, Л. Илић, Иванић, Олјаинка - Ендијае

19.42 - КАД "ДЕЛИЈЕ" ЗАГРМЕ ПО НОРВЕШКИМ УЛИЦАМА: Овако су навијачи српског првака пошли на меч Боде - Црвена звезда (ВИДЕО)

19.24 - Ево како је Црвена звезда пролазила са Норвешким екипама.

18.35 - Добар дан (ускоро - и добро вече), и добродошли на пренос уживо утакмице у којој Боде и Звезда први пут, од два заказана дуела, одлучују о томе ко ће од та два клуба ући у нову (по много тога - потпуно нову) Лигу шампиона.

Са лица места:

"ДЕЛИЈЕ" СЕ ВЕЋ ИСТАКЛЕ У НОРВЕШКОЈ: СкандиНАВИЈА за Звезду (ФОТО)

СРБИН ИЗ ПРИШТИНЕ УЗ ЗВЕЗДУ У НОРВЕШКОЈ: "Не плаше нас се Норвежани, али знају да су наши навијачи мало "луђи"!" (ВИДЕО)

"СРПСКА ПОЛИЦИЈА НАМ ЈЕ РЕКЛА ДА ЋЕ ТО УПАЛИТИ!" Овако се Норвешка спремила за "делије"

БОДЕ ЖИВИ ЗА ФУДБАЛСКИ КЛУБ: На дан утакмице са Звездом осванула обележја норвешког клуба по целом граду, стигле и ''делије'' (ФОТО)

"ОДГОВОРИЋЕМО АГРЕСИЈОМ!" Владан Милојевић пред дуел Боде - Црвена звезда: 'Ајде нека буде да су они фаворити!

"ИМА ЗВЕЗДА НЕДОСТАТКЕ": Боде се узда у осам хиљада навијача, тренер Кнутсен уопште не скрива: Оптимисти смо!

МИЛОЈЕВИЋ ЈЕ НАЈВЕЋА НАДА ЗВЕЗДЕ: Црвено-белима се ово никад није десило под његовим вођством

ОВО НИКО У ЗВЕЗДИНОЈ ЕКСПЕДИЦИЈИ НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Несвакидашњи призор на једном норвешком прозору (ФОТО)

Уочи меча:

Фудбалери Црвене звезде играју прву европску утакмицу ове сезоне и то против врло незгодне норвешке екипе.

Црвеној звезди клубови из ове скандинавске земље традиционално не леже, а у овом двомечу је прилика да Звезда прекине лошу традицију.

Боде је до плеј офа дошао доста убедљиво. Најпре је у другом колу био бољи од летонског РФС-а убедљиво 4:0 и 3:1, а онда је такође врло убедљиво савладао пољску Јагелонију 4:1 и 1:0.

Реванш меч је на програму следеће среде од 21 час на стадиону "Рајко Митић".

БОНУС ВИДЕО: ШЕВА НА ТРЕНИНГУ: Звездини фудбалери веома расположени

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

НОВАК ЂОКОВИЋ САХРАНИО ЈУ-ЕС ОПЕН: Американци ово уопште нису очекивали!

НОВАК ЂОКОВИЋ "САХРАНИО" ЈУ-ЕС ОПЕН: Американци ово уопште нису очекивали!

Новак Ђоковић ће 2024. годину завршити без иједног освојеног гренд слем турнира, али уз историјску златну олимпијску медаљу са Игара у Паризу. А на последњем од четири велика, за сваку сезону стандардна, тениска надметања - десило се нешто што организатори, Американци, уопште нису желели.

11. 09. 2024. у 17:46