НИШТА ОД ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Лугано избацио Партизан, црно-белима није помогао ни играч више (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

15. 08. 2024. у 23:05

ПАРТИЗАН неће играти у Лиги Европе ове сезоне, пошто је елиминисан од Лугана. На утакмици у Швајцарској победника није било, пошто је меч завршен резултатом 2:2 и то након продужетака.

Црно-бели су изгубили у Београду 1:0 и због тога су испали, али и даље имају шансу за наступају у Европи. Њих сад очекује плеј-оф за Лигу конференција.

Боље су изабраници Александра Станојевић изгледали на овој утакмици која се одиграла на стадиону Туна. Добре прилике нису искористили Алдо Калулу и Ибрахим Зубаиру. Кад је изгледало да ће се на одмор отићи без голова, на сцену је ступио Гајас Захид.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Натан де Медина је украо лопту, она је стигла до расположеног Ксандера Северине који је проиграо Норвежанина. Овај је направио сјајан лажњак и добрим ударцем из даљине успео да савлада Саипија.

Ипак, друго полувреме није добро почело по госте. Лопта је после добре акције дошла до Рената Штефена. Његов први покушај изблокирао је Нихад Мујакић, али вратила се лопта Швајцарцу који је из другог пута успео да матира Александра Јовановића.

Није примљени погодак поколебао Партизан. Гости су успели у 67. минту други пут да дођу до предности. Корнер је извео Захид, а сјајан је у скоку био капитен Светозар Марковић који је ударцем главом успео да затресе мрежу ривала.

За црно-беле је још боље било од 87. минуту када је Албијан Хајдари морао у свлачионицу. Он је добио црвени картон, тачније други жути, па је швајцарски клуб морао са десеторицом да игра до краја.

Пошто промене резултата није било, меч је отшао у продужетке. У првих 15 минута ништа важно помена се није десило, али у другом јесте.

Најпре је тим Александра Станојевића пропустио прилику да постигне трећи гол. Ударац Кервина Аријаге из слободног ударца је зауставио живи зид, да би ударац Марковића зауставио Саипи.

Након тога је уследила казна и шок за госте у 111. минуту. Штефен је упутио центаршут са десне стране, лопта је прелетела Де Медниу и сам је на другој страни остао Мохамед Белхађ коме није било тешко да постигне гол.

Покушао је Партизан да уради све у финишу, имао је три узастопна корнера, но домаћин је сачувао мрежу и заказао двомеч са Бешикташом у плеј-офу квалификација за Лигу Европе.

"Парни ваљак" ће у такмичење ниже и на путу за улазак у Лигу конференција му стоји Гент који је елиминисао Силкеборг укупним резултатом 5:4. Наредног четвртка је први меч у Хумској, а седам дана касније реванш у Белгији.

Лугано - Партизан 2:2 (0:1) после продужетка

Стадион: "Стокхорн арена" (Тун). Гледалаца: 2.268. Судија: Рикардо Бенгоечеа (Шпанија). Стрелци: Штефен 48, Белхађ 111 (Лугано) - Захид 44, Марковић 67 (Партизан). Црвени картон: Хајдари 88 (Лугано).

Лугано (4-2-3-1): Саипи - Заноти, Пападопулос, Хајдари, Валенцуела - Думбија, Гргић (од 63. Белхађ) - Штефен (од 117. Браул-Гиљар), Бислими (од 88. Маи), Дос Сантос (од 54. Влади) - Алиседа (од 64. Мау/од 117. Маркес).

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага (од 113. Натхо), Захид (од 89. Овусу) - Северина (од 89. Трифуновић), Гох (од 46. Салдања), Зубаиру (од 64. Грималдо) - Калулу (од 64. Николић).

Други продужетак: Лугано - Партизан 2:2

120+4' - Крај утакмице!

120' - Утакмица је продужена за три минута.

111' - ЛУГАНО ИЗЈЕДНАЧИО! Поптуно неочекивано, али Партизан је примио гол. Штефен је центритао, лопта је прескочила Де Медину, а на другој стативи је сам остао Белхађ и донео поравнање резултата свом тиму.

109' - Добро је шутирао из слободног ударац Аријага. Ипак, реаговао је живи зид и лопта се одбила у корнер из ког је запретио Марковић, али одбранио је Саипи.

106' - Почео је други продужетак у Туну!

Први продужетак: Лугано - Партизан 1:2

105' - Крај првог продужетка!

102' - Шутирао је главом Немања Трифуновић. То није урадио довољно добро, па није било проблема за Саипија да интервенише.

95' - Извели су гости два корнера, но ниједном није било опасности по гол Лугана. Ипак, умало шок за црно-беле. Влади је побегао Мујакићу, изашао је сам испред Јовановића и погодио је спољни део мреже.

91' - Почео је први продужетак.

Друго полувреме: Лугано - Партизан 1:2

90+4' - Крај утакмице. Играће се продужеци!

90+4' - Покушао је Салдања главом. Није то био јак ударац, али из тешке позиције је шутирао Бразилац, па није било проблема за Саипија.

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

87' - Сјајне вести за Партизан у финишу утакмицу. Са играчем више играће гости до краја меча. Албијан Хајдари је добио други жути картон и домаћи морају са деветорицом да играју у пољу.

87' - Опет је Мау запретио. Шутирао је искоса са леве стране, но добро је све пратио Јовановић и одбио је лопту у корнер.

84' - Нови опасан напада Лугана. Мау је умакао Де Медини, али је на срећу гостију погодио спољни део мреже.

82' - Спасавају Јовановић и пречка Партизан. Најпре је Јовановић зауставио шут главом Белхађа након центаршута из корнера. Потом је исти игач погодио и пречку.

78' - Жути картон добио је и Станојевић због приговора. Он је сматрао да је судија погрешио што није свирао аут над Николићем.

67' - ПАРТИЗАН ВОДИ! Извео је корнер Гајас Захид, а на другој стативи је сјајно скочио Светозар Марковић који је добрим ударцем главом успео да врати предност црно-белима.

64' - Још једну промену направио је тренер црно-белих. Утакмица је завршена за Зубаируа. Уместо њега прилику је добио Жоао Грималдо.

57' - Добро игра Северина. Мучи ривала. Партизан је извео добар напад. Зубаиру је оставио повратну лопту Аријаги који је шутирао из прве, али лопта је отшила поред гола.

ОПАСАН Ксандер Северина/Фото: EPA-EFE/PETER KLAUNZER

48' - ЛУГАНО ИЗЈЕДНАЧИО! Није добро почело друго полувреме за Партизан. Ренато Штефен је истина имао среће, пошто му се одбила лопта, али успео је из добре позиције да савлада Јовановића.

46' - Почело је друго полувреме. Станојевић је извршио прву промену. Ван терена је остао Гох, а у игру је ушао Салдања.

Прво полувреме: Лугано - Партизан 0:1

45+3' - Завршено је прво полувреме у Туну.

45+2' - Шутирао је Пападопулос из велике даљине, но био је то лак плен за Јовановића који је без проблема дошао до лопте.

45' - Прво полувреме је продужено за три минута.

44' - ПАРТИЗАН ВОДИ! Успели су црно-бели да дођу до вођства у идеалном тренутку. Де Медина је украо лопту, она је стигла до Северине који је проиграо Захида. Овај је направио сјајан лажњак и добрим ударцем из даљине успео да савлада Саипија.

39' - Могли су изабраници Александра Станојевића да поведу. Центрирао је Северина, а сам на другој страни је био Зубаиру. Ипак, из изглене позиције је промашио лопту и до промене резултата није дошло.

33' - Шпански судија Рикардо Бенгоечеа је показао још један жути карон фудбалерима Партизана. Овога пута се у бележници нашао Зубаиру.

33' - Нема много узвуђења на стадиону Туна. Још увек није била ниједна озбиљна прилика, тако да голмани нису били на правом искушењу.

19' - Извео је Лугано први корнер, али одбрана Партизана је добро реаговала и опасности по гол Јовановића није било.

18' - Први жути картон на утакмици добио је везиста тима из Београда Кервин Аријага због оштрог старта на средини терена.

16' - Нови добар напад црно-белих. Зубаиру је послао оштру лопту по земљи, до ње је стигао Калулу, ипак шутирао је спољним делом копачке не баш онако како је желео.

Алдо Калулу/Фото: EPA-EFE/PETER KLAUNZER

14' - Још један корнер извели су гости, но није било опасности по гол који чува Саипи. Партизан је офанзивније ушао у утакмицу.

11' - Покушао је Зубаиру ударцем из даљине. Бивши играч убског Јединства је био изблокиран. Потом је шутирао главом после центаршута Јурчевића из корнер, но послао је лопту преко пречке.

6' - Први опасан напад домаћина. Алиседа је послао лопту у казнени простор, али све је добро пратио Мујакић и интервенисао испред противничког играча.

4' - Партизан је извео слободан ударац искоса са десне стране. Ипак, то није добро урадио Јурчевић, па је лако реаговала одбрана Лугана.

1' - Почела је утакмица која се игра на неутралном терену у Туну.

Састави тимова:

Лугано (4-2-3-1): Саипи - Заноти, Пападопулос, Хајдари, Валенцуела - Думбија, Гргић - Штефен, Бислими, Дос Сантос - Алиседа.

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Захид - Северина, Гох, Зубаиру - Калулу.

Уочи меча:

Црно-бели су у Хусмој поражени са 1:0 и нису у доброј позицији пред овај дуел, али предност ривала није велика и може да се надокнади.

Изабраници Александра Станојевића не играју добро на европској сцени ове сезоне. До сад су на три утакмице уписали исто толико пораза. Два пута је бољи био Динамо Кијев (2:6, 0:3) и Лугано пре седам дана у Београду.

Остаје да се види може ли Партизан да неутралише минималан пораз и дође на корак од пласмана у Лигу Европе.

Уколико то уради у плеј-офу квалификација играће против Бешикташа. У случају да буде елиминисан, у Лиги конференција ће играти са бољим из дуела Силкеборг (Данска) - Гент (Белгија). Први меч ових тимова завшрен је резултатом 2:2.

Подсетимо, црно-бели су овог четвртка, баш на дам утакмице објавили да су довели ново појачање.

БОНУС ВИДЕО: Инијеста о Јамалу: За шеснаестогодишњака није нормално то што ради

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

РАДОВАО СЕ ПРЕ ВРЕМЕНА? Јаник Синер ипак лети из тениса због допинга?! Уопште није истекао рок, иако то многи тврде!

РАДОВАО СЕ ПРЕ ВРЕМЕНА? Јаник Синер ипак "лети" из тениса због допинга?! Уопште није истекао рок, иако то многи тврде!

Тениски свет је потресла информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу је он сазнао да је "ухваћен на делу", а потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали. Када је за то сазнао читав свет - већ је био ослобођен оптужби. Међутим, може бити да се није извукао како се чинило на први поглед, а и како су многи овог уторка јавили, тврдећи "да је истекао рок да Светска анти-допигн агенција (ВАДА) поднесе жалбу". Рок уопште није истекао.

10. 09. 2024. у 17:54

РАДИМО СЕРИЈУ О НАЈВЕЋЕМ ОЛОШУ КОЈИ ЈЕ ХОДАО СРБИЈОМ: Милош Танасковић о серији Клан, интими и одрастању (ВИДЕО)

"РАДИМО СЕРИЈУ О НАЈВЕЋЕМ ОЛОШУ КОЈИ ЈЕ ХОДАО СРБИЈОМ": Милош Танасковић о серији "Клан", интими и одрастању (ВИДЕО)

МИЛОШ Танасковић је у емисији "Бинџ" открио многе, до сада непознате, информације о серији "Клан", као и занимљивости из свог приватног живота.

10. 09. 2024. у 10:44