СИТИЈУ ПРВИ ТРОФЕЈ У СЕЗОНИ: "Грађани" победили Јунајтед у финалу Комјунити Шилд купа

Танјуг

10. 08. 2024. у 18:35

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија освојили су Суперкуп Енглеске, популарни Комјунити Шилд, пошто су после бољег извођења пенала победили градског ривала Манчестер јунајтед резултатом 7:6 (1:1).

СИТИЈУ ПРВИ ТРОФЕЈ У СЕЗОНИ: Грађани победили Јунајтед у финалу Комјунити Шилд купа

Освајач прошлосезонског ФА Купа, "црвени ђаволи" су на лондонском "Вемблију" могли да поведу у 75. минуту, али сјајну шансу није искористио Маркус Рашфорд, погодио је стативу у ситуацији један на један са голманом "грађана" Едерсоном.

Ипак, изабраници Ерика Тен Хага повели су у 82. минуту, стрелац је био резервиста Алехандро Гарначо, после солопродора је послао лопту у гол приземним ударцем са ивице шеснаестерца.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Шампион Енглеске се није предао, изједначио је у 89. минуту, Оскар Боб је био асистент, а резервиста Бернардо Силва је лако постигао гол ударцем главом са петерца, па је меч одлучиван пеналима.

Са беле тачке за Манчестер јунајтед нису били прецизни Џејдон Санчо и Џони Еванс, а код Ситија само Бернардо Силва није дао гол.

Сезона у Премијер лиги почиње у петак,16. августа, утакмицом Манчестер јунајтед - Фулам. Манчестер сити одбрану титуле почиње 18. августа на гостовању Челсију.

БОНУС ВИДЕО: ИЗА КУЛИСА: Сцена из свлачионице кошаркаша Србије после олимпијске бронзе

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

ХАОС! Пет трансродних мушкараца заиграло за женску екипу - ломили ноге супарницама, освојили титулу, кажњаван ко неће да игра против њих!

ХАОС! Пет "трансродних" мушкараца заиграло за женску екипу - ломили ноге супарницама, освојили титулу, кажњаван ко неће да игра против њих!

Све је већи број спортских скандала који су везани за наступе мушкараца у женским дисциплинама, и то само зато што се ти мушкарци "осећају женама".

10. 09. 2024. у 12:50