ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА ПРОТИВ ТЕКСТИЛЦА: Црвено-бели споро почели, па разбили новајлију у Суперлиги Србије
ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде уписали су прву победу на гостовању ове сезоне у Суперлиги Србије, пошто су савладали Тексталац на стадиону "Славко Малетин Вава" у Бачкој Паланци са 4:0.

ФОТО: ФК Црвена звезда
Направио је Владан Милојевић неколико промена у односу на меч против Младости. Пут севера наше земље нису кренули Милан Родић, Алексанар Катаи, Срђан Мијаиловић... Дебитовали су од старта новајлије Сеол Јонг Ву и Фелисио Милсон. Бонуси су били Стефан Лековић и Јегор Пруцев.
Ипак, нису они имали много утицаја на игру шампиона Србије у првом делу, које нису баш добро одиграли црвено-бели. Покушавали су да пробију бедем домаћина, посед је био на њиховој страни (чак 73%), али мрежа Бојана Браћа је остала нетакнута.
Извели су гости и четири корнера, но ниједном нису запретили након центарушетева из угла. Најбољу прилику пропустио је Шериф Ендијај који је из непосредне близине левом ногом шутирао преко гола.
Могао је и Текстилац до вођства у финишу уводног дела сусрета. Сеол је лоше вратио главом лопту Илићу, искористио је то Шавија да дође у одличну прилику, ипак његов покушај зауставио је голман Звезде.
Схватио је тим из Београда да мора да појача брзину уколико жели да упише победу и то се десило у другом полувремену.
Није бољи деби могао да пожели Милсон. Играо се 53. минут када је репрезентативац Анголе довео црвено-беле до вођства. Иванићев ударац био је изблокиран, лопта се одбила до крилног нападача коме није било тешко да се упише у стрелце.
Само 10 минута било је потребно Звезди да постигне други гол. Центрирао је Хванг Ин Бом са десне стране, а главом је мрежу ривала затресао Шериф Ендијај. Сенегалцу је ово био четврти гол од почетка првенства.
Нису гости ту стали. Последње појачање тима екипе са "Маракане" Тими Макс Елшник успео је да постигне гол. Ендијај се овога пута нашао у улози асистента. Разменили су њих двојица добар дупли пас и Словенцу није било тешко да постигне погодак.
Могао је и Текстилац да затресе мрежу ривала. Ударац Стојановића у 67. минуту је из одличне позиције зауставио Марко Илић. Потом је и Коџић главом шутирао поред гола након центаршута из корнера.
Гости су успели да постигну и четврти погодак. Хванг је сјајно видео Бруна Дуартеа на левој страни. Бразилац је примио лопту, направио неколико финти и потом прецизним ударцем постигао трећи гол у Суперлиги.
До краја утакмице промене резултата није било, па је Црвена звезда остварила другу првенствену победу и после три кола има седам бодова.
БОНУС ВИДЕО: Химна Србије и Русије на мечу Сочи - Црвена звезда
Препоручујемо

ВАПАЈ БОРИШЕ СИМАНИЋА: Осећам се заборављено, имао сам обећања...
03. 08. 2024. у 17:05

ОЛИМПИЈСКА СРАМОТА: Селектор Хрватске простачки ударио на Србина
03. 08. 2024. у 15:59

БИЛО ЈЕ НАПЕТО! Србија победила Јужни Судан на Олимпијским играма, сад крећу мечеви на испадање!
03. 08. 2024. у 22:53 >> 21:49

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"
У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.
12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол
Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.
13. 03. 2025. у 17:44

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)
ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.
13. 03. 2025. у 15:53
Коментари (0)