ПАРТИЗАН СТРЕПЕО, ПА НА КРАЈУ СЛАВИО: Црно-бели након драме победили са играчем више

Александар Илић

19. 07. 2024. у 22:56 >> 21:48

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостовали су на стадиону у Хумској, Напретку, који је номинални домаћин у Београду до завршетка реконструкције травнате подлоге у Крушевцу. Резултат меча је на крају био 0:1.

Узбудљив је почетак меча био, Александар Шћекић је већ у четвртом минуту могао да затресе мрежу Крушевљана, на проигравање Матеуса Салдање погодио је пречку.

Два минута касније Алдо Калулу имао је нову прилику, одбранио је голман "домаћина".

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

У наставку је Партизан мучио муку са креацијом игре, Кервин Аријага два пута је проиграо Немању Трифуновића, али је младост била препрека ка реализацији Партизановог бисера.

Играо је прво полувреме "парни ваљак" без креатора Бибраса Натха и Гајаса Захида, те је у завршници београдски тим имао доста проблема да дође до гола ривала, а након 45 минута игре 0:0.

Живнуо је Напредак у другом периоду. Имао је Небојша Бастајић најбољу прилику за домаћина. Искоса је шутирао из шеснаестерца гостију. Александар Јовановић се истакао врхунском одбраном. Непосредно након тога нашао се Бастајић у још једној прилици, коју је далеко горе реализовао.

У наставку се Напредак нашао у великом проблему, те је остао десеткован.

Потпуно је нерезонски, отвореним ђоном, стартовао Тошески у дуелу са Ђурђевићем оправдано је зарадио црвени картон. Напредак је тако од 67. минута остао са играчем мање.

Гомилао је у завршници Партизан притисак на ривала, покушавао да пробије бункер домаћина, али су се "чарапани" организовано бранили. Све до 93. минута када је Матеуш Салдања откључао одбрану ривала за коначних 1:0.

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:1 (0:0) (Салдања 93')

90+3' ГОЛ ПАРТИЗАН! Матеуш Салдања стрелац, проиграо га је Бибрас Натхо.

90' Пет минута продужен је меч

82' Притиска Партизан, покушава да искористи играча више, Натхо је шутирао, само корнер.

71' Мењају оба тренера. Душан Стојиљковић је изашао, ушао Угорш Игњатовић. Док је Бибрас Натхо заменио Кервина Аријагу, а Матеја Стјепановић Немању Трифуновића.

71' Ксандер Северина је покушао искоса, далеко од гола.

69' Неопрезан старт Милоша Тошеског, над Ђурђевићем, а због тога је 20 минута пре краја меча морао на хлађење, добио је директан црвени картон. Партизан има играча више.

58' Још једна шанса за Бастајића. Овога пута крај гола је шутирао

52'  Небојша Бастајић је имао најбољу прилику за Напредак. Искоса је шутирао из шеснаестерца гостију.  Александар Јовановић се истакао врхунском одбраном.

46'  Настављен је меч у Хумској.

Гајас Захид ушао је у игру уместо Александра Шћекића. Док је Гоха заменио Николић.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

41' Нова шанса за Партизан, домаћин је имао доста среће. Салдања је проиграо Шћекића који није на најбољи начин захватио лопту.

38' Бастајић је упутио лопту ка шеснаестерцу Партизана али није пронашао никога од својих саиграча.

34' Наместио се Трифуновић за шут на проигравање Аријаге, шутирао је по земљи, лак плен за голмана домаћина.

29' Букорац је проиграо неког од саиграча након корнера, не довољно јак ударац ка голу Нишлије.

28' Аријага је проиграо младог Трифуновића, који је лоше захватио лопту пред голом Крушевљана. Могао је Партизан до предности, али неспретан потез младог фудбалера.

6' Прилика и за Алда Калулуа, брани се Напредак.

3' Велика шанса за Партизан. Имао је са петнаестак метара Александар Шћекић прилику, тукао је право у пречку! Повратни пас

1' Почиње меч у Хумској, где је Напредак вечерас домаћин услед реконструкције травнате подлоге у Крушевцу.

УОЧИ МЕЧА

20.10 - Доступни су састави за меч

Напредак: Савић, Вукајловић, Крстић, Тошески, Чубра, Букорац, Маринковић, Стоиљковић, Бастајић, Караклајић и Бубањ.

Партизан: Јовановић, Ђурђевић, Марковић, Мујакић, Антић, Шћекић, Аријага, Калулу, Гох, Трифуновић и Салдања.

Црно-бели су се огласили пред овај меч:

На западном делу стадиона „Партизан“ свечано је отворена централна ложа, која је понела име по легендарном голману Партизана, француског Сент Етјена и бивше Југославије – Ивану Ћурковићу.

Услед бројних реконструкција стадиона у Србији фудбалери црно-белих гостоваће Напретку на стадиону црно-белих.

ТРЕЋИ МАНДАТ АЛЕКСАНДРА СТАНОЈЕВИЋА У ПАРТИЗАНУ

У претходном мандату, ни изблиза трофејном као у премијерном, није се домогао трофеја, дошавши до шеснаестине финала Лиге конференција.

Већ је Станојевић покренуо буру изјавама против новог правила о два бонуса у стартним поставама, показавши да борбености и енергије код њега још увек има и поред пређашњих лоших искустава.

РЕКОНСТРУКЦИЈА У ЛЕТЊЕМ ПРЕЛАЗНОМ РОКУ

"Рак рана" звана одбрана је захтевала реконструкцију. Доведен је штопер Нихад Мујакић из турског МКЕ Анкарагучнуа, Сарајлија ког Станојевић зна из кратког периода рада у Турској. На левом беку је Словенац Марио Јурчевић, доведен као слобогдан агент са претходним искуством у Аполон Лимасолу. Испред њих би требало да буде задњи везни из Хондураса Кервин Аријага, момак који је са 26 година први пут у европском фудбалу, дошавши из МЛС-а.

Што се тиче напада, потписана су нова имена на позицијама крила и центарфора. Од 20-годишњег играча из Гане Ибрахима Зубаируа још ваља видети шта се може учинити. Ради се о придошлици из Јединства Уб са првим професионалним искуством у родној држави. Са том предисторијом може само да певазиђе очекивања. На локацији нешто ближој Београду нашли су Ибрахимовог вршњака на десном крилу - Јанко Јевремовић је дошао из Колубаре Лазаревац.

Да се не може без повратка "Партизанове деце" показује и аквизиција Ђорђа Јовановића из Базела на месту нападача.

ЛЕГЕНДА ПАРТИЗАНА ПРЕДВОДИ НАПРЕДАК

После ангажмана у репрезентацији до 21 године, Горан "Плави" Стевановић се враћа на клупу Крушевљана. Један од најбољих играча Партизана осамдесетих је боравио и на клупи тог клуба у сезони 2009/10.

Напредак је пртилично "забиберио" већ љуту чорбу у коју је Партизан упао током пролећног дела претходне сезоне победом 1:0 у Хумској и ремијем 3:3, где је Захид поготком у 89. минуту спасао црно-беле.

Повратак Станојевића, нова имена, клупска легенда предводи ривала, статус госта нас вом терену су главне теме дуела на "Стадиону Партизана", уз притисак иоле пристојне партије и правдања улоге фаворита на почетку сезоне.

БОНУС ВИДЕО: СПЕКТАКЛ У НОВОМ ПАЗАРУ: Представљен Адем Љајић

КАКАВ ПОТЕЗ! Новак Ђоковић се пријавио за турнир који је теже освојити него Олимпијске игре у Паризу!

Новак Ђоковић ће 2024. годину завршити без иједног освојеног гренд слем турнира, али уз историјску златну олимпијску медаљу са Игара у Паризу. А пријавио се за турнир на коме ће конкуренција бити јача него на париским Олимпијским играма.

03. 09. 2024. у 18:55

ПРЕМИНУО ЧУВЕНИ ГЛУМАЦ: Памтимо његове улоге у популарним серијама

ГЛУМАЦ и музичар Џејмс Дерен, преминуо је у понедељак у 88. години, преносе светски медији. Славни уметник, који се прославио ролом у филму "Гиџет", а онда заиграо и у "Звезданим стазама" имао је срчане проблеме.

03. 09. 2024. у 10:20