ЛЕВЕРКУЗЕН НАСТАВИО НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: "Фармацеути" победили и Рому, Олимпијакос направио чудо у Енглеској

Часлав Вуковић

02. 05. 2024. у 22:55

БАЈЕР Леверкузен игра сезону из снова. Низ непобедивости "фармацеути" су продужили, пошто су победили Рому на "Олимпику" са 2:0 у првој утакмици полуфинала Лиге Европе.

ЛЕВЕРКУЗЕН НАСТАВИО НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: Фармацеути победили и Рому, Олимпијакос направио чудо у Енглеској

Тиму Ћабија Алонса је ово 47. везани меч како нису изгубили, тачније од почтка сезоне не знају за неуспех.

Што се сусрета у престоници Италије тиче, гости су у 28. минуту повели преко сјајног Флоријана Вирца. То је уједно био резултат првог полувремена.

У наставку утакмце Леверкузен је дуплирао вођство. Играо се 73. минут када је Роберт Ендрих постигао фантастичан погодак. Распалио је по лопти из даљине и успео је да савлада Милета Свилара.

РАДОСТ Роберт Ендрих/ФОТО: Танјуг/АП

Покушали су изабраници Данијелеа де Росија да дођу до почасног гола, али се мрежа Матеј Ковара није затресла.

Реванш у Немачкој на програму је за седам дана, такође од 21 сат.

У другој утакмици Лиге Европе Марсеј и Аталанта одиграли су 1:1 на "Велодрому" и велика борба се очекује у другој утакмици у Бергаму.

Када је у питању Лига конференцију, Олимпијакос је направио велико изненађење. Екипа из Пиреја је као гост победила Астон Вилу са 2:4 и тако је начинила велики корак ка финалу.

Блистао је на овој утакмици Ајуб ел Каби који је постигао три гола и најзаслужнији је што је грчки великан приредио сензацију у Бирмингему. Четврти гол за тим Хозеа Луиса Мендилибара био је дело Сантијага Хецеа.

Изабраници Унаја Емерија успели су од 0:2 да дођу до 2:2, захваљујући погоцима Олија Воткинса и Мусе Дијабија. Ипак, нису успели да преокрену и дођу до тријумфа.

Могли су са голом заостатка да дочекају реванш, али Даглас Луиз је промашио цео гол са беле тачке у 84. минуту.

Фиорентина је успела после велике борбе и голом у надокнади времена да победи Бриж са 3:2. Домаћину је посао додатно био олакшан у 61. минуту када је остао са играчем више на терену због црвеног картона који је добио Рафаел Ониједика.

Астон Вила - Олимпијакос 2:4 (1:2)

(Воткис 45+1, Дијаби 52 - Ел Каби, 16, 29, 56 пен, Хеце 67)
Фиорентина - Бриж 3:2 (2:1)
(Сотил 5, Белоти 37, Нзола 90+1 - Ванакен 17, Тијаго 63)

БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА НА "МАРАКАНИ": Гол којим је Звезда повела у Куп дербију

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од албанског орла, УЕФА покренула хитну истрагу

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од "албанског орла", УЕФА покренула хитну истрагу

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал, изазвао је велики скандал.

03. 07. 2024. у 13:19