СРБИН УШАО У ИСТОРИЈУ ФРАНЦУСКОГ ФУДБАЛА: Ово што је Немања Матић урадио - досад ником није пошло за руком
Немања Матић наставља са изврсним партијама у дресу Олимпика из Лиона.
Foto: Profimedia
У новој победи тог клуба искусни српски фудбалер је исписао историју француског фудбалског првенства.
Наиме, на мечу Лоријен - Лион, Матић је 83 пута покушао да дода лопту саиграчима и свих 83 пута био успешан.
То је апсолутни рекорд шампионата Француске за играче који нису дефанзивци (они се искључују из ове статистике јер често имају кратка додавања, колеги покрај себе), а рекорд је "сигурно" од сезоне 2006/2007, од када се званично води статистика за проигравања клупских колега у земљи "галских петлова".
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ЕВО ЗАШТО СРБИ НИКАД НЕ ОДУСТАЈУ! Новак Ђоковић држао час Америма (ВИДЕО)
10. 03. 2024. у 16:47
ОВО ПОГАЂА У СРЦЕ: Породица Синише Михајловића на мечу Црвена звезда - Партизан (ФОТО)
10. 03. 2024. у 16:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АНЋЕЛОТИ И БРАЗИЛ У ПРОБЛЕМУ: Нејмар због повреде и даље ван терена и тренажног процеса
НА стадиону Хантингтон Банк Филд у Охају, Бразил и Египат играју пријатељски меч у склопу последњих припрема за Светско првенство.
06. 06. 2026. у 07:00
ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)
Светско првенство у фудбалу "само што није", а најновије вести - прилично су бурне.
06. 06. 2026. у 12:41 >> 17:07
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)