МИТРОВИЋ И АЛ ХИЛАЛ ОБОРИЛИ СВЕТСКИ РЕКОРД: Могу да ураде оно што никада нико није у фудбала
Саудијски Ал Хилал нашег Александра Митровића (20 голова, други стрелац лиге иза Роналда са 22) је нанизао 27 узастопних победа у свим такмичењима, а новим голом допринео је и обарању светског рекорда. .

Foto: Profimedia
Митровић је након промашеног пенала затресао мрежу у надокнади утакмице у којој је његов тим победио са 3:1 на гостовању Ријаду и одлепио се на 12 бодова предности на првом месту на табели.
То је била и 27. победа у низу Ал-Хилала који је овим тријумфом постаиво и светски рекорд. Они су изједначили низ који је својевремно поставио Њу Сејнтс са Велса и у дербију против Ал Итихада ће моћи да га надмаше наредне недеље.
Светским рекордом сматра се истоветни низ Њу сејнтса остварен током сезоне 2016/17. у првенству и Купу Велса.
Њу сејнтс је поново у походу на рекорд. Синоћ је играо против Конах Каха (5:1) и дошао је до серије од 25 узастопних победа у првенству, Купу Велса и Челенџ купу Шкотске.
Кад се поглед спусти испод највишег ранга, рекорд припада енглеском нижелигашу Витеншоу, који је наређао 38 узастопних победа у свим такмичењима.
Бонус видео ЗВЕЗДА ДУПЛИРАЛА ПРЕДНОСТ: Канга погодио са 11 метара
Препоручујемо

НЕСТВАРАН ВЕЧИТИ ДЕРБИ! Ово што су урадили Црвена звезда и Партизан одавно није виђено
09. 03. 2024. у 19:05 >> 18:01

УБИЈЕН ВЈАЧЕСЛАВ МОСКАЛЕНКО: Руски репрезентативац погинуо у Украјини
07. 03. 2024. у 16:10

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"
У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.
12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

ТЕНИСКИ ХАОС! Афера "Јаник Синер - допинг", најновије вести: "Није било кршења правила тениског антидопинг програма!"
Тениски свет је потресла информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу 2024. је он сазнао да је "ухваћен на делу", а потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали. Када је за то сазнао читав свет - већ је био ослобођен оптужби. Потом је Светска анти-допинт агенција (ВАДА) поднела жалбу, а онда се десио шок-обрт: малтене је поручено "све је у реду". Сада уље на ту тениску ватру долива организација од које је све почело, а из које тврде "да никаквог допинг прекршаја није било"
12. 03. 2025. у 17:15

ТРАМПОВ УНУК ИМА СРПСКО ИМЕ: Носили га наши славни витезови и владари - има јаку симболику у породици председника САД
ДОНАЛД Трамп Млађи, син америчког председника, посетио је Београд ради састанка са председником Србије Александром Вучићем.
12. 03. 2025. у 10:36 >> 10:37
Коментари (0)