"НОВА" ЗВЕЗДА - ПРИЛИЧНО ЗАНИМЉИВА! Барак Бахар дебитовао на клупи шампиона Србије

26. 06. 2023. у 19:44

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су у првој припремној утакмици за сезону 2022/2023. Црвено-бели су били бољи од селекције Ужица са 3:1 на стадиону "Радомир Антић".

НОВА ЗВЕЗДА - ПРИЛИЧНО ЗАНИМЉИВА! Барак Бахар дебитовао на клупи шампиона Србије

Барак Бахар, израелски стручњак који је овог лета преузео шампиона Србије, тријумфално је дебитовао на клупи екипа из Љутице Богдана.

Он је меч почео са изузетно јаким саставом, иако је ово био први меч, против не баш атрактивног ривала.

На терену су се од прво минута нашли дебитант на голу Глазер, те Виго, Милуновић, Драговић, Родић - Канга, Стаменић - Митровић, Иванић, Катаи - Мијатовић.

Навијачи Звезде су видели и нешто ново у екипи тиму. Наиме, Милан Борјан је био дугогодишњи капитен, а након његовог одласка ту улогу ће обављати Александар Драговић који је почео данашњи меч са траком око руке.

Црвено-бели су од старта кренули да нападају и теренску иницијативу су поготком крунисали у 19. минуту када је млади Јован Мијатовић искористио асистенцију Стефана Митровића.

Ипак, домаћин је на изненађење свих успео да поравна резултат у 32. минуту. Погрешио је Немања Милуновић. Искористио је то Никола Лазовић коме није било тешко да у ситуацији један на један матира Израелца на голу Звезде.

Након тога гости су ређали прилике и на одмор су ипак отишли са предношћу. Успео је у 42. минуту Александар Катаи да постигне гол после друге асистенције Митровића.

Изменио је Бахар комплетан тим у наставку утакмице, али и резервисти су успели да постигну један гол. Урадио је то Марко Гобељић у 62. минуту.

Друго полувреме - младе наде

Васиљевић - Недељковић, Мијаиловић, Гобељић, Николић - Адо, Срнић (Станковић) - Н. Митуљикић (Ј. Митуљикић), Шљивић, Лучић - Пруцев. Тако је гласио састав Звезде у других 45 минута.

Победа црвено-белих остварена је уз солидну игру, али пре поменутог Гобељићевог полу-волеја за 3:1, могло је да дође до изједначења, но покушај Лучића из добре позиције је зауставио Никола Васиљевић.

До краја утакмице вредан помена био је шут Никоке Митуљикића који је, чини се, тада ипак морао да асистира. Он је ипак шутирао, а голман Ужица је одлично интервенисао. Такође, ударац Јована Шљивића у 85. минута је зауставила статива. На 4:1 је могао да повиси и Владимир Лучић, а статива је и тада спасила голмана Ђоковића.

Подсетимо, Црвена звезда други пријатељски меч игра у четвртак од 18 сати против бањалучког Борца на истом овом месту.

БОНУС ВИДЕО: ШАМПИОНСКА ЖУРКА НА МАРАКАНИ: Црвена звезда је (поново) шампион Србије

ЕНГЛЕСКА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ево шта је Новак Ђоковић рекао на Централном терену после подвига на Вимблдону

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. И не само дошао, већ и добио меч првог кола. А онда је посебно одушевио енглеску публику.

02. 07. 2024. у 18:29