ПОТПУНО ЛУДИЛО У ДЕРБИЈУ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ! Ливерпул и Арсенал у једној од утакмица сезоне приредили свету 90 минута уживања (ВИДЕО)

09. 04. 2023. у 19:28

ФУДБАЛЕРИ Ливерпула дочекали су Арсенал у дербију 31. кола енглеске Премијер лиге. У једној од најбољих утакмица сезоне одиграној ове године у колевци фудбала коначан резултат је био 2:2, а свет је могао да ужива у окршају ова два култна клуба.

Већ у 8. минуту Габријел Мартинели је разоткрио све дефанзивне мане Клопове чете и уз један срећан одбитак сместио лопту иза леђа Алисона.

Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

Тачно 20 минута касније Мартинели је био у улози асистента. Сјајно је повукао лопту по левом боку и онда ју је заврнуо у шеснаестерац где је омалени Габријел Жезус небеским скоком дуплироа предност топџија.

Арсенал је и резултатски и играчки разбијао ривала, а као да је био потребан тај други гол како би се Ливерпул пробудио.

Тим се Енфилда након звиждука своје публике заиграо је са неком новом енергијом, а награда за бољу игру дошла је у 42. минуту када је Мохамед Салах на асистенцију Џордана Хендерсоан вратио наду домаћим навијачима у преокрет.

Ливерпул је у другом делу свим силама кренуо ка голу противника. Црвени су се могли у потпуности вратити у игру на самом старту другог полувремена када је Диого Јота изборио пенал.

Мохамед Салах је наместио лопту на белу тачку, али је Египћанин шутирао поред стативе, а резултат је остао 1:2.

Салахов промашај пенала погледајте кликом ОВДЕ.

Салаху је ово други промашени пенал у неколико недеља, пошто се недавно обрукао у поразу од Борнмута.

Ни овај тренутак није зауставио захуктали Ливерпул који више није имао шта да изгуби.

Низале су се шансе пред голом Рамсдејла који је коначно капитулирао. Боби Фирмино је као џокер ушао са клупе и у самом финишу утакмице на прелепу асистенцију Трента Алегзандера Арнолда главом донео коначних 2:2.

ТАБЕЛА ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ

Ливерпул је остао на 8. месту Премијер лиге са 42 бода, два мање од Брајтона. Арсенал са друге стране је изгубио два важна бода у шампионској трци са Манчестер ситијем. Екипа Микела Артете има 73 бода, шест више од грађана, али и утакмицу више.

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"

ШТА СЕ ДЕСИЛО НЕПОСРЕДНО ПРЕД СМРТ ЗУКОРЛИЋА: Проговорио отац покојног муфтије - видели се четири сата пре: Мени сузе иду, а она...

ШТА СЕ ДЕСИЛО НЕПОСРЕДНО ПРЕД СМРТ ЗУКОРЛИЋА: Проговорио отац покојног муфтије - видели се четири сата пре: "Мени сузе иду, а она..."

ОТАЦ покојног народног посланика у Скупштини Србије и муфтије Муамера Зукорлића, хаџи Мехдија Зукорлић, испричао је до сада непознате детаље из живота свога сина.

17. 10. 2024. у 18:29