ДА ЛИ ЈЕ ОВО РЕАЛНО? Овај више неће смети да стане на гол (ВИДЕО)
У великом дербију шампионата Чилеа између Кобресала и Коло Кола виђен је гол који вероватно никад неће бити заборављен.
Foto: Printskrin
Аргентински голман Леандро Рекена који чува гол домаћег тима савладао је колегу на голу актуелног шампиона Брајана Кортеса са раздаљине веће од 100 метара.
У 77. минуту Рекена је извео нешто што је у почетку изгледало као прилично безазлен ударац.
Међутим, са голманом Коло-Колоа Брајаном Кортесом далеко изван свог шеснаестерца, лопта је прелетела преко његове главе право у мрежу.
Како би спречио већ очигледну срамоту, Кортес се спотакнуо док је узалуд покушавао да ухвати лопту док је прелазила линију.
Како преноси "ТНТ Спортс Чиле", гол је постигнут са удаљености од 101 метар, што би, ако буде одобрено у Гинисовој књизи, оборило рекорд за најдужи гол у историји фудбала!
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАВИЈАЧИ У ЧЕТИРИ УЈУТРУ ЧЕКАЛИ СЕЛЕКТОРА ДА СЕ ОБРАЧУНАЈУ! Хаос због испадања са Мундијала (ВИДЕО)
Репрезентација Јужне Кореје доживела је неуспех на Мундијалу пошто није прошла групу, што је разбеснело њихове навијаче.
30. 06. 2026. у 15:24
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: "Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2"
ХРВАТСКА репрезентација је испала са Светског првенства. Изгубили су од Португала 2:1 у осмини финала Светског првенства и завршили свој наступ, док ће Кристијано Роналдо и другови у осмини финала јуришати на комшијску Шпанију.
03. 07. 2026. у 17:09
Коментари (0)