ЗБОГ ЊЕГА ЈЕ "ПОЛУДЕО" МИТРОВИЋ: Ко је енглески судија због кога је "митрогол" на стубу срама, Срби га не памте по добром

Александар Илић
Александар Илић

21. 03. 2023. у 19:32

НАКОН што је постигао погодак на "Олд трафорду" против Манчестер јунајтеда, Александар Митровић је добио црвени картон у мечу четвртфинала ФА купа. Иако је у тренуцима писања овог текста од тог меча прошло два дана, страсти се још не стишавају.

ЗБОГ ЊЕГА ЈЕ ПОЛУДЕО МИТРОВИЋ: Ко је енглески судија због кога је митрогол на стубу срама, Срби га не памте по добром

FOTO: AP/Tanjug

Фудбалска јавност осуђује потез српског нападача, а многи траже оштру казну за Александра Митровића. Јунајтед је након преокрета, са два играча више и једним пеналом успео да слави 3:1, али се о резултату најмање говорило.

Главна тема је "дуел" Митрогола и судије.

Фото: EPA-EFE/John Sibley/POOL

Ко је енглески судија Крис Кавано?

Тридесет седмогодишњи судија, рођен у Манчестеру донео је одлуке са којима се играчи Фулама нису могли помирити. Те је поред Митровића искључен и Вилијан Боргеш да Силва, али и тренер екипе Марко Силва.

На судијској сцени дебитовао је 8. априла 2017. године, а значку ФИФА носи од 2019. године. Занимљиво је да је судио мечеве групне фазе Лиге конференција и Европе, али не и најелитније, Лиге шампиона.

FOTO: AP/Tanjug

Судио је мечеве "вечитима", као и репрезентацији Хрватске, али ниједан од балканских представника није окусио сласт победе када је он делио правду.  

Један од најбољих енглеских судија фудбалере Партизана на терен је извео у утакмици против Гента 4. новембра 2021. године, тај меч завршен је без победника (1:1).

Годину дана раније, тачније 16. септембра судио је меч Омонија - Црвена звезда који је српски представник изгубио на пенале 5:3 у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

Нису га ни Хрвати запамтили по бољем. Судио је меч Лиге нација против Аустрије, који су "ватрени" изгубили 0:3.

FOTO: AP/Tanjug

Учинак у каријери

Крис Кавано је у каријери судио на 333 утакмица, током којих је поделио 1094 жута картона, 14 пута је доделио играчу други жути картон, а такође је поделио и 31 црвени картон.

Марко Силва имао шта да каже о Каваноу.

Марко Силва сматра да је славни арбитар престрого показао црвени картон Александру Митровићу.

-На терену смо били бољи тим. Митровић мора да контролише емоције, али не заслужује дугу казну. Ако ме питате да ли је то било за црвени... сумњам да јесте. Баш бих волео да знам шта ће судија уписати да сам му рекао. То није било нешто за шта би требало да ми покаже црвени картон - рекао је тренер Фулама и додао:

- И у последњем мечу ФА купа против Лидса судио нам је Кавано. Тешко је разумети због чега је тако. Поштујемо чињеницу да се ради о једном од најбољих судија у земљи, ми се нажалост са њим нисмо усрећили, рекао је Силва након меча у недељу.

БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних јорганџија

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"

У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.

12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.

13. 03. 2025. у 17:44

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.

13. 03. 2025. у 15:53

Коментари (2)

ОБАСЈАЈ ТАМУ – СНАЖНА ПОРУКА НАДЕ ЗА ЖЕНЕ ЖРТВЕ НАСИЉА