ПАРТИЗАН ЗАУСТАВЉЕН: Други кикс црно-белих, ТСЦ одолео у Хумској

23. 07. 2022. у 20:14 >> 23:03

ФУДАБЛЕРИ Партизана још једном су заустављени у Моцарт Бет Суперлиги Србије, пошто су одиграли 0:0 против ТСЦ-а на свом терену.

За разлику од прошла два меча где је напад радио, на овом сусрету црно-бели нису показали много тога у том сегменту. Доминирали су изабраници Илије Столице, али једине три праве шансе имали су у првом полувремену када је статива спасила госте, односно у финишу сусрета када је Стојић сјајним клизећим стартом спречио Баждара да се упише у стрелце, а потом из добре позиције Илића није успео да савлада ни Мениг.

Тим Жарка Лазетића је од првог минута знао шта жели, добро је стајао на терену и није дозволио ривалу да га озбиљно угрожава, осим у два поменута пута. ТСЦ је једном озбиљније припретио када је ударац Чалушића главом отишао мало поред гола Стевановића.

Прилику да дебитује у црно-белом од 58. минута добио је Фусени Дијабате. Унео је живости, показао да зна лопте, али није направио неку велику разлику. Ипак, рано је за суд о томе колико фудбалер из Малија заиста може.

Делује да се највише трудио резервиста Квинси Мениг. Пробијао је, трчао, одлагао лопте саиграчима, но мрежа екипе из Бачке Тополе се на овом сусрету није затресла.

Ово је већ други реми Партизана у само три кола. Прошлог викенда су одиграли 3:3 у Нишу против Радничког, па Црвена звезда има прилику да победом у Лучанима побегне вечитом ривалу на четири бода.

Црно-бели сада имају пет бодова, баш као и ТСЦ. Једине две екипе са максималним учинком су Звезда и Војводина.

Партизан - ТСЦ 0:0

Стадион: Партизана. Гледалаца: око 4.000. Судија: Милан Митић (Лесковац).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Лутовац (од 79. Живковић), Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Белић (од 79. Петковић) – Андраде (од 88. Баждар), Натхо (од 58. Мениг) , Терзић (од 58. Дијабате) – Рикардо.

ТСЦ (3-5-2): Илић – Стојић, Антонић, Чалушић – Цветковић (од 83. Станојловић), Стојковић, Ђаковац, Кувељић (од 83. Крпић), Јовановић (од 72. Томановић) – Ратков (од 61. Станојев), Вукић.

Друго полувреме: Партизан - ТСЦ 0:0

90+9' - Крај утакмице!

90+7' - Још једна велика шанса за домаће. Мениг је шутирао из непосредне близине, но опет борбеност гостију долази до изражаја који спречавају Холанђанина да се упише у стрелце.

90' - Игра је прекинута у финишу. Рикардо је ударио голмана гостију Илића који је зарадио расекотину аркаде. Нападач домаћег тима је кажњен жутим картоном. Иначе, судија Митић продужио је утакмицу шест минута.

89' - Велику прилику имао је резервиста црно-белих Самед Баждар. Повратну лопту му је оставио Мениг, овај шутирао из прве, а одлично је уклизао и одбио лопту у корнер Стојић.

81' - Негодују навијачи Партизана због тога што су на трави остали да леже Цветковић и Кувељић који се жале на грчеве.

79' - Нова двострука измена у домаћем тиму. Утакмицу су завршили Кристијан Белић и Александар Лутовац, у игру су ушли Михајло Петковић и Марко Живковић.

78' - Замало хладан туш. Стојковић је оштро центрирао са леве стране, а у последњи час испред Станојева реаговао је Урошевић и практично спречио ривала да постигне гол.

77' - Све више притиска Партизан, ипак не успевају да пронађу начин да угрозе гол Илића. Осим ударца Урошевића у првом полувремену, није било правих шанси.

Патрик Андраде/FOTO: M. Vukadinović

74' - Два жута картон у једном нападу за госте. Најпре је Томановић због приговора уписан у бележницу, а онда и Ђаковац због оштрог прекршаја над Дијабатеом.

66' - Жути картон добио је и тренер домаћег тима Илија Столица који је протестовао код судије Милана Митића незадовољан неком његовом одлуком.

65' - Имао је Лутовац среће да му се лопта одбија од једног играча ТСЦ-а, но шут је био веома лош. Морао је много боље десни бек Партизана.

60' - Комбиновали су резервисти Дијабате и Мениг. Холанђанин је пробао искоса са леве стране, али лопта је отишла високо преко гола, па до промене резултата није дошло.

57' - Двоструку измену прави Илија Столицу. Деби у клубу из Хумске бележи Фусени Дијабате кој мења Николу Терзића, док је уместо Бибарса Натха у игру ушао Квинси Мениг.

56' - Навијачи Паритзана могу бити забринути због досадашње игре њихових љубимаца. Не прете црно-бели како се то очекује и прилично се муче да угрозе ривала који добро стоје.

ДУЕЛ Илић (ТСЦ) и Урошевић (Партизан)/FOTO: M. Vukadinović

50' - Натхо је послао лопту у казнени простор ривала, али лако ју је голман гостију Илић ухватио. Том приликом се повредио фудбалер гостију Стојић који је добио ударац у гужви која је настала у шеснаестерцу тима из Бачке Тополе.

46' - Почело је друго полувреме, тренери оба тима нису ништа мењали.

Прво полувреме: Партизан - ТСЦ 0:0

45+2' - Одличан напад гостију. Сјајним лажњаком се Стојковић ослободио Лутовца, послао лопту на другу стативу где је лопту чекао Цветковић чији ударац је изблокирао Саничанин. То је уједно било све када је прво полувреме у питању. Треба рећи и да је у самом финишу пожутео штопер гостију Горан Антонић.

45' - Опробао је ударац и Натхо из велике даљине. Израелац уме то много боље, лопта је отишла високо преко гола.

41' - Натрчао је Урошевић на одбијену лопту, шутирао волеј ударцем слабијом десном ногом, урадио је то одлично, али је Илић успео да интервенише и уз помоћ стативе одбије лопту у корнер.

39' - Нешто жустрије су изабраници Илије Столице кренули ка голу ривала у финишу првог полувремена. После једне гужве Вујачић је шутирао порег гола, те тако још увек нема ударца у оквир гола.

37' - Аранђел Стојковић је први пожутео на утакмици. Сјајно га је преварио Лутовац, а леви бек ТСЦ-а га је рукама оборио, па је домаћин добио слободан ударац искоса са десне стране.

Александар Лутовац/FOTO: M. Vukadinović

31' - Дуго је трајао напад домаћег тима, стрпљиво га је градио Партизан. Лопта је дошла до Терзића чији ударац је изблокирао Стојковић и омогућио Илићу да интервенише без проблема.

28' - Судија Милан Митић је одлучио да прекине меч и пошаље играче на освежење. Тренутна температура у Београду износи 29 степени Целзијуса.

23' - Најбоља прилика на утакмици за ТСЦ. Фантастично је шутирао Чалушић главом после корнера, али домаћи су имали среће што је лопта отишла поред гола.

20' - Два лоша корнера извео је Партизан. После Андрадеа, није добро центрирао из угла ни Бибарс Натхо, што је реткост када је он у питању.

16' - Изборио се за позицију Рикардо Гомеш у дуелу са Чалушићем, ипак шутирао је поред гола. Није ни могао боље јер му је Хрват довољно засметао и натерао га да то лопту пошаље далеко од гола.

14' - Лош ударац из угла је извео Андраде. Момак са Зеленортских Острва је центрирао на прву стативу право на ногу Цветковићу.

11' - Корнер за ТСЦ извео је Милош Цветковић, а највиши у скоку био је Антонић, али лоше је шутирао и лопта је отишла високо преко гола.

8' - Лутовац је први упутио ударац на утакмици. Ушао је у средину, шутирао левом ногом, није то урадио онако како је желео, па је лопта отишла поред гола који чува Илић.

Илија Столица/FOTO: M. Vukadinović

4' - Први озбиљнији напад за домаће. По десној страни је прошао Лутовац, послао лопту по земљи, но добро је био постављен Стојић и није дозволио да она стигне до Рикарда.

1' - Почела је утакмица у Хумској и одмах је уследио прекид пошто је један играч гостујуће екипе добио незгодан ударац, али меч се брзо наставио.

Уочи меча:

Тренер клуба из Хумске Илија Столица направио је доста промена у односу на меч у Нишу против Радичког (3:3). Тако су се у првој постави нашли Александар Лутовац, Синиша Саничанин, Кристијан Белић који ће бити бонус, као и Никола Терзић.

Навијачи Партизана неће од старта видети новајлију Фусенија Дијабатеа који је остао на клупи, као и Квинси Мениг, али и Љубомир Фејса.

Црно-бели су прошле сезоне у сва три меча победили екипу коју води Жарко Лазетић. Најпре је у Бачкој Тополи било 3:1, док је клуб из Хумске на свом терену славио са 2:0 и 4:1.

Оба тима у ову утакмицу улазе са по једном победом и ремијем.

Састави:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Лутовац, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Белић – Андраде, Натхо, Терзић – Рикардо.

ТСЦ (3-5-2): Илић – Стојић, Антонић, Чалушић – Цветковић, Стојковић, Ђаковац, Кувељић, Јовановић – Ратков, Вукић.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: "Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро"

СУДБИНА некада уме да се поигра са нама и доведе нас пред невероватна искушења. Некада морамо да донесемо важне одлуке које могу да нам промене ток судбине.

28. 06. 2024. у 20:02