ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА, ПОЗНАТИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИ: Рома се спасила у 91. минуту, даље иду и ПСВ, Лестер, ПАОК...

17. 03. 2022. у 23:23

ВРЛО узбудљиво је било фудбалско вече у Лиги конференција, у којој су одиграни реванш мечеви осмине финала.

Можда и најузбудљивије је било у дуелу ЛАСК-а и Славије, која је добила први меч са 4:1, а други завршила са два играча мање, уз пораз од 4:3 који јој је био довољан да прође даље.

Прашка екипа је водила са 1:2 у гостима када јој је искључен Усу, имала је потом и 1:3, али је у 85. минуту црвени картон добио Срђан Плавшић, па су домаћини кренули по чудо. За минут су дали два гола, са тадашњих 2:3 повели за тили час, али су им недостајала још два поготка да би извукли продужетке.

Бодо Глимт је као гост избацио АЗ Алкмар иако је после 90 минута домаћин имао 2:1, резултат којим је поражен у првом мечу, да би потом у финишу првог продужетка Сампстед одвео Бодо у четвртфинале својим голом.

Даље иде и Рома Жозеа Муриња, која је после победе у првом мечу над Витесеом стрепела у реваншу јер су гости водили од 62. минута голом Витека, али је у судијској надокнади времена Абрахам својим поготком распаметио навијаче "вучице" који су бурно прославили пласман у наредну рунду.

Лестер је и поред пораза од Рена (2:1) прошао даље, јер је с два гола разлике тријумфовао у Енглеској, а погодак Фофане испоставио се као кључан у ревенашу. Било је то за привремених 1:1 у 51. минуту, што Французи нису успели да надоканде, већ су преко Тета само дошли до недовољне победе.

После невероватне утакмице у Ајндховену, када је било 4:4, ПСВ је са 0:4 декласирао Копенхаген у гостима и прошао даље, а двоструки стрелац био је Захави, док је Геце дао један гол, а један "наместио".

ПАОК је после победе у Грчкој над Гентом, тријумфовао и у гостима, сада са 1:2, а звезда вечери био је Анхел Креспо, најбољи играч и стрелац водећег гола за госте.

И, коначно, Олимпик из Марсеља је опет са 2:1 победио екипу Базела, овога пута у Швајцарској, док је, као што је већ познато, Партизан и други пут изгубио од Фејенорда, сада са 3:1 у Холандији.

Лига конференција, резултати реванш утакмица осмине финала

АЗ Алкмар - Бодо Глимт 2:2 после продужетака (први меч 1:2)
Рен - Лестер 2:1 (0:2)

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07