ЗЛАТНА КРУНА КАРИЈЕРЕ: Српски парастрелац Драган Ристић освојио једино одличје које му је недостајало

С. О. - С. Б.

01. 09. 2021. у 20:43

ЗЛАТО, сребро и бронза! Фантастичан успех српских спортиста на Параолимпијским играма у Токију. Најсјајније одличје засијало је на грудима најбољег на планети, Драгана Ристића, нашег репрезентативца у стрељаштву.

ЗЛАТНА КРУНА КАРИЈЕРЕ: Српски парастрелац Драган Ристић освојио једино одличје које му је недостајало

ФОТО: ПССС

До сребра је чуњ Добацио Жељко Димитријевић, а бронзу су стонотениским рекетима избориле Борислава Перић-Ранковић и Нада Матић.

Ристић, европски и светски шампион у стрељаштву славио је у гађању ваздушном пушком из лежећег става 10 метара, у категорији СХ2, са 255,5 кругова, сребрни је Украјинац Ковалчук (254,7), а бронзани Словенац Тиршек (232,4). Здравко Савановић је био 20, а Ласло Шутањи 47.

Освајањем злата на ПОИ, Ристић је постигао највећи успех у каријери, а уједно и попунио ризницу једином титулом која му је недостајала. У претходних неколико година Драган је у овој дисциплини скупљао само златне медаље на СП, ЕП, на турнирима Светског купа.

- У првој серији сам осетио тензију, притисак, али кад је то стало успео сам да одрадим квалификације како је требало. У финалу је све некако брзо ишло, нисмо имали времена да размишљамо. После првих пет метака, који су били изванредни, осетио сам да ћу успети не само да освојим медаљу, већ и злато - рекао је Ристић за РТС.

Ристић је овим одличјем на Параолимпијским играма, комплетирао златну ниску.

- Сан сваког спортисте је да освоји параолимпијску медаљу. Од 2017. и Светског купа у Осијеку, ЕП, два СП, неколико светских купова... са свих тих такмичења дошао сам са златном медаљом. Ово је круна тог рада - поносан је Ристић.

- Хвала тренеру Владимиру Пајићу, мојој породици, супруги, сину. Хвала Србији.

ДРАГАНУ УДЕС ПРОМЕНИО ЖИВОТ

ДРАГАН Ристић рођен је у Крагујевцу, 9. октобра 1978. године, а живот му је променила саобраћајна несрећа која га је 1999. оставила у колицима. Две године је провео на рехабилитацији, са оцем као великом подршком, а пошто га је повреда везала за стан, почео је да се бави производњом украсних кеса.
Први контакт са стрељаштвом имао је 2005, на Спортским републичким играма за особе са инвалидитетом, а са озбиљним радом у крагујевачком стрељачком клубу "Чика Мата" почео је три године касније, на наговор селектора параолимпијске стрељачке репрезентације Ненада Пајића. После тога су почеле да стижу и медаље...

Жељко Димитријевић је бацио чуњ чак 35,29 метара, што је његов најбољи резултат у каријери и чак три пута је био бољи од свог дојучерашњег светског рекорда (34,71).

Али, Рус Муса Тајмазов је у првој серији поставио нови светски рекорд (35,42) и тако освојио злато.

Златне стонотенисерке, Борислава и Нада, нису успеле да се пласирају у финале, пошто су у полуфиналу изгубиле две партије од сјајних Швеђанки, Ане Каран и Ингеле Лундбек (0:2).

Тако су наше трофејне параолимпијке морале да се задовоље бронзаном медаљом, јединим одличјем српске стонотениске експедиције у Јапану.

- Остаје жал што нисмо успели да изборимо финале - каже Златко Кеслер, селектор и тренер наше репрезентације у телефонском разговору.

- Некако, није нас ишло цео турнир, а нисмо одиграли на нивоу на којем је требало. Лоптица је из неког разлога завршавала поред стола, тако да нас је, може се рећи, спортска срећа овог пута напустила.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

АЛБАНЦИ ПРОВОЦИРАЈУ, А СРБИН НА ТАПЕТУ?! Скандал не јењава!