ВОЛФСБУРГ ИМА НОВОГ ТРЕНЕРА: Ван Бомел сео на клупу немачког клуба
НЕКАДАШЊИ холандски фудбалер Марк ван Бомел нови је тренер Волфсбурга, саопштено је на сајту клуба.
Фото: EPA-EFE/RODRIGO ANTUNES
Како се наводи, 44-годишњи стручњак потписао је двогодишњи уговор са клубом и на том месту ће наследити Аустријанца Оливера Гласнера, који ће водити Ајнтрахт из Франкфурта.
- Уверени смо да Марк ван Бомел може да настави сјајан пут Волфсбурга - рекао је извршни директор тима Јег Шмадке за клупски сајт.
Волфсбург ће наредне сезоне играти у групној фази Лиге шампиона, након што је сезону завршио на четвртом месту Бундеслиге.
Ван Бомел је током играчке каријере носио дресове Барселоне, Милана и Бајерна из Минхена.
У сезони 2018 и 2019 је био тренер ПСВ-а из Ајндховена.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
МАНЋИНИ ОДЛУЧИО: Ево којих 26 фудбалера ће играти за Италију на Европском првенству
02. 06. 2021. у 10:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОШАО ЈЕ И ТАЈ ДАН: Саша Зверев осваја први гренд слем у каријери!
ВЕРУЈЕМО у немачког тенисера који ће од 15 часова имати прилику да на "Филип Шатријеу" против Флавија Коболија освоји свој први гренд слем у каријери.
07. 06. 2026. у 07:30
АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Иран данас одлучио
Светско првенство у фудбалу "само што није", а најновије вести о њему су изненадиле Американце.
07. 06. 2026. у 19:34
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)