СКАНДАЛ ДРМА ЕУРО 2024! УЕФА хитно мења судију за утакмицу Енглеска - Холандија?!
Европска кућа фудбала нашла се у врло незавидној ситуацији пред полуфинални меч Европског првенства у коме играју Енглези и Холанђани.

FOTO: Tanjug/AP
Наиме, како пише "Тајмс", УЕФА би могла да одреди новог судију за ту утакмицу, а све због 20 година старе намештаљке и једног скандала са Џудом Белингемом.
Поменути лист пише да Немац Феликс Цвајер, који је именован за делиоца правде поменутог мегдана у полуфиналу, можда буде по хитном поступку замењен, и то из два разлога.
Први је што је 2004. као линијски судија примио 300 евра да би "судио како не треба" на мечу Вупертал - Вердер 2. А онда је 2006. био суспендован на шест месеци јер није пријавио намештаљку за коју је знао. Он је тада демантовао те тврдње.
Са друге стране, у децембру 2021. фудбалери Борусије, чији је тада члан био и садашња звезда енглеске репрезентације Џуд Белингем, критиковали су Цвајера због начина на који је судио у поразу од Бајерна са 2:3. Тада 18-годишњи Енглез је био најоштрији:
- Дали сте дерби судији који је "свирао" намештаљку током каријере. Шта друго да очекујемо?!

Енглез Џуд Белингем, сада фудбалер Реала из Мадрида, а претходно Борусије Дортмунд / FOTO: Tanjug/AP
После овог скандала, Енглез је кажњен са 40.000 евра, а полиција је покренула кривичну истрагу поводом његових коментара. Цвајер је добио суспензију на свим потоњим утакмицама које игра Борусија из Дортумнда, а сам је узео двомесечну паузу због, како је навео, "психолошког опоравка".
Полуфинале које предстоји је као када се "све планете поравнају": меч се игра у Дормунду, ту је Белингем, а ту је и Феликс Цвајер.
Заправо, можда њега и не буде на центру, ако се обистини писање "Тајмса" о премишљању у УЕФА.
Ако вас Европско првенство у фудбалу занима, све оно најважније и најзанимљивије са њега - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећеној ЕУРО 2024.
Бонус видео: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели
Препоручујемо

"МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА!" Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!
08. 07. 2024. у 22:35 >> 22:59

БЕЗ МИЛОСТИ! УЕФА открила неправилности на српским утакмицама - ово су последице!
08. 07. 2024. у 17:44

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"
У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.
12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол
Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.
13. 03. 2025. у 17:44

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)
ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.
13. 03. 2025. у 15:53
Коментари (1)