ПЕНАЛИ ОДЛУЧИЛИ ПОЛУФИНАЛИСТУ ЕУРО 2024: Феликс трагичар Португала, Француска иде на мегдан Шпанији!

Филип Милошевић

05. 07. 2024. у 23:46

Фудбалске репрезентације Француске и Португала одмериле су снаге у четвртфиналу Европског првенства. Након пенала бољи су били Французи и заказали су полуфинални дуел са Шпанијом - коначан резултат, после 0:0 након 120 узбудљивих минута, био је 5:3 за "триколоре".

Прво полувреме је прошло у испитивању снага. Ни једна од екипа није створила стопостотну прилику. Неколико полу-шанси на обе стране, али ништа што ће остати у сећању. Најбољи моменат првих 45 минута био је вероватно ударац Бруна Фернандеса, којем је Кристијано Роналдо зачудо препустио слободан ударац, али фудбалер Манчестер јунајтеда није био прецизан, његов шут је отишао неколико сантиметара изнад пречке.

Током другог полувремена виђен је много бољи фудбал, имали су своје шансе и једни и други, најбоље су пропустили за Французе Коло Муани и Камавинга, док је код Португала најближи постизању гола био Витиња.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Отишло се у продужетке, у којима су обе екипе деловале као да не желе да нападну, већ да оду на пенале и да се тамо реши питање полуфиналисте. Најбољу прилику у другом продужетку имао је Нуно Мендес који је омашио зицер у последњем минуту.

Трагичар у пенал серији био је Жоао Феликс који је једини промашио пенал. Одлучујући једанестерац за Француску извео је Тео Ернандез и сигурним шутем одвео екипу у полуфинале.

Тамо ће Французи одмерити снаге са Шпанцима.

---

Пенали:

Француска пенали: 1. Дембеле - погађа. 2. Фофана - погађа. 3. Кунде - погађа. 4. Баркола - погађа 5. Тео Ернандез - погађа и одводи Французе у полуфинале!

Португал пенали: 1. Роналдо - погађа. 2. Силва - погађа. 3. Феликс - промашује 4. Мендеш - погађа

120' Крај другог пордужетка, 0:0. На реду су пенали!

119' Велику шансу је пропустио бек Португала, Нуно Мендеш! Он је промашио ''зицер'' и оставио Француску у игри.

112' Ударац Дембелеа, преко гола.

108' Велика шанса за Жоао Феликса. ''Пуцао'' је главом у спољни део мреже!

106' Почео је други продужетак!

105' Крај првог продужетка! 0:0.

104' Покушао је Консеисао шутем изван шеснаестерца али је био и више него непрецизан.

94' Шта је промашио Кристијано Роналдо, све је урадио Консеисао, пронашао свог шпица, а он је са пет метара пребацио гол.

91' Почео је први продужетак!

90+3' Крај меча, 0:0. Иде се у продужетке!

88' Један од последњих покушаја на мечу био је дело Кантеа. Он је ''опалио'' са 20-ак метара али је голман био сигуран.

79' Први жути картон на мечу, добио га је Палиња који ће пропустити полуфинале уколико се Португал пласира.

71' Камавинга са свега четири, пет метара шутира поред леве стативе! Нестваран промашај!

65' Сада и Французи стварају стопостотну шансу. Коломуани је шутирао унутар казненог простора а Рубен Диаш сјајним уклизавањем спречава вођство екипе Дидијеа Дешама.

63' Нова шанса! Витиња са свега пет метара шутира а Мањан поново излази као победник.

61' Огромна прилика за Португал! Бруно Фернандес је изашао један на један са Мањаном, а голман ''Галских петлова'' невероватном одбраном спасава своју екипу!

57' Лопта је у главу погодила након центаршута Мбапеа који је недавно поломио нос и сада осећа последице.

51' Пробио је Нуно Мендеш по левој страни, пао у шеснаестерцу али је судија показао да се игра настави даље и да од пенала неће бити ништа.

46' Почело је друго полувреме! Са центра су кренули фудбалери Португала.

Крај првог полувремена (0:0)

45' Крај првог полувремена!

42' Бруно Фернандеш је имао добру прилику за поодак. Слободан ударац са отприлике 25 метара, његов шут одлази тик изнад пречке.

35' Велика борба у Хамбургу! Ускоро ће полувреме а и даље нисмо видели ни једну стопостотну шансу.

28' Нови ударац Француза. Пробао је и Камавинга шутем изван шеснаестерца, међутим шут је отишао високо изнад гола.

20' Покушао је Коло Муани са велике удаљености али је Кошта био сигуран.

14' Без већих прилика у првих петнестак минута меча. Французи су офанзивнији, али и даље је то ''почетно испитивање снага''.

5' Жестоко се игра на почетку меча. Висок темпо, репрезентације углавном по десној страни нападају.

1' Почео је меч у Хамбургу!

САСТАВИ:

Францсука: Мењан, Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандез, Канте, Чуамени, Камавинга, Гризман, Мбапе, Коло Муани.

Португал: Кошта - Кансело, Пепе, Диаш, Мендеш, Витиња, Палиња, Фернандес, Силва, Леао, Роналдо.

УОЧИ МЕЧА:

Ово ће бити реприза финала Европског првенства из 2016. године када је Португал преко Едера стигао до трофеја.

Француска је уз доста муке савладала Белгију у осмини финала аутоголом Вертонгена, а једина су репрезентација икада која је дошла до четвртфинала а да није постигла гол из игре (два аутогола и један из пенала).

Португал се мучио против Словеније у осмини финала, херој је био голман Кошта који је одбранио три пенала Словенцима и тако ''оставио живе'' Португалце.

БОНУС ВИДЕО: ФРКА, АЛИ НЕ ВЕЛИКА: Мањи пожар у метро станици код које су окупљени српски навијачи у Минхену

ЗВЕЗДА НАПАДА РУСКОГ ШАМПИОНА: Црвено-беле очекује најтежа утакмица на припремама за идућу сезону

ЗВЕЗДА НАПАДА РУСКОГ ШАМПИОНА: "Црвено-беле" очекује најтежа утакмица на припремама за идућу сезону

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде настављају са својим припремама за надолазећу сезону, а данашњи ривал биће им руски шампион Зенит из Санкт Петербурга (18.30).

08. 07. 2024. у 07:30

МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА! Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!

"МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА!" Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!

Новак Ђоковић и Холгер Руне су се састали у осмини финала Вимблдона, а тај дуел имао је и једну не баш спортску сцену коју је приредила публика, којој се Ноле посебно посветио у говору са самог Централног терена.

08. 07. 2024. у 22:35 >> 22:59

СИН ЈОЈ НЕСТАО У ГРЧКОЈ, ИМАО ЈЕ САМО ГОДИНУ: После 32 године, мушкарац се јавио и рекао: Ја сам ваше дете (ВИДЕО)

СИН ЈОЈ НЕСТАО У ГРЧКОЈ, ИМАО ЈЕ САМО ГОДИНУ: После 32 године, мушкарац се јавио и рекао: "Ја сам ваше дете" (ВИДЕО)

БЕН је нестао у Грчкој пре 32 године. Тада је имао једну годину, а кад се јавио човек који је рекао да је управо он то нестало дете, све се променило.

08. 07. 2024. у 15:47