РУСИ ОТКРИЛИ СТРАШНУ СТВАР О "ОРЛОВИМА": Овоме се ама баш нико није надао пред ЕУРО 2024

30. 06. 2024. у 16:01

Како, попут дуела са Енглеском и Словенијом, ни меч 3. кола Европског првенства у фудбалу, Србија - Данска није донео жељени резултат фудбалерима Србије, "орлови" су се упутили кућама. И то уз један прилично страшан фудбалски податак, који су открили руски медији.

РУСИ ОТКРИЛИ СТРАШНУ СТВАР О ОРЛОВИМА: Овоме се ама баш нико није надао пред ЕУРО 2024

Подсетимо, Србија није успела да "лудом тактиком" победи Данску, после чега је испала са ЕУРО 2024.

Али, не само да су наши фудбалери испали, већ су шампионат Европе напустили уз невероватну чињеницу:

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Руски портал "Шампионат" открио је да су изабраници селектора Драгана Стојковића Пиксија једина репрезентација на Европском првенству у фудбалу која ни у једном тренуку ни једне од својих утакмица није водила.

И, заиста, у првом мечу, није ни дат гол (Енглеска је победила голом Белингема у 13. минуту), у другој утакмици Словенци су били ти који су водили, све до петог минута судијске надокнаде времена, када је Лука Јовић постигао, испоставиће се, једини српски погдак на овом шампионату, док "орлови" нису повели ни против Данаца, јер је тај меч завршен без погодака.

Од екипа које су најпре испале, Шкоти су водили против Швајцарске (меч окончан резултатом 1:1), Хрвати су имали предност против Италије (на крају их је гол "азура" у 98. минуту за 1:1 елиминисао), Албанци су водили и против Италијана и против Хрвата, па завршили као последњи у групи, а Пољаци су имали погодак предности против Холанђана, па изгубили.

Украјиници су преокретом повели против Словачке, па је и победили (али на крају испали, и то са четири бода), а Чеси су имали гол предности против Португалаца (изгубили са 1:2).

Само Србија није ни против кога водила.

Од екипа које су прошле у нокаут фазу, најкраће се вођству у првој фази налазила Холандија, 12 минута и 47 секунди, сасвим довољно да преокретом победи поменуте Пољаке и са четири освојена бода заузме треће место у својој групи.

Навијачи Холандије на Европском првенству у фудбалу / ФОТО: ТАНЈУГ/АП

Ако вас Европско првенство у фудбалу занима, пратите шампионат свакодневно на посебној страници портала "Новости" посвећној ЕУРО 2024. Јер већ сада ту вас очекује обиље занимљивог, али и важног материјала.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу