НАЈЛЕПША БАЈКА НА ЕУРО 2024: Грузија убедљива против Португалије

А. И.

26. 06. 2024. у 22:53

ПОРТУГАЛЦИ су у групи "Ф" у последњем колу играли са Грузијом. Без обзира на резултат "Ос Навегадореси" су растерећено ушли у меч, али без калкулација, извео је Роберто Мартинез комбиновани састав, али са Кристијаном Роналдом, то му није много помогло, Грузини су славили 2:0 (1:0)

Како се жаргонски каже "нису се ни сместили навијачи на своја места, а већ шок".

Након свега минут и по игре, Георгес Микаутаџе је проиграо Квичу Каварчкелију, а он искоса побегао одбрани Селеса и ушао у шеснаестерац одакле је пласирао лопту иза леђа голмана Португалије.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Примљени гол био је шамар који је пробудио Португалце. Имали су контролу и иницијативу. Кристијано Роналдо је имао добру прилику у 17. минуту, шутирао је из даљине, Гиорги Мамардашвили је добро реаговао.

Франциско Консеисао је наставио са притиском у 28. минуту. утирао је из одбитка, лопта је прошла крај десне стативе.

Жеља код Кристијана Роналда није била спорна, претио је најбољи стрелац Португалаца и у 35. минуту. Примио је лопту у шеснастерац, окренуо се и шутирао, лопта која је извесно ишла ка голу била је блокирана од стране дефанзиваца Грузије.

Ас Ал Насрија је на старту другог полувремена наставио где је стао. Дошао је до лопте, шутирао након корнера, поново је био блокиран.

Узалуд је Португалија нападала, поново је мрежу затресла Грузија. Антонио Силва је оборио Отара Китеишвилија у шеснаестерцу, након ВАР прегледа Сандро Шарер досудио је једанаестерац. Извођач најстроже казне био је Геогес Микаутадзе који је погодио осми казнени ударац у низу - 2:0.

Неколико бриљијантних одбрана у завршници имао је Ђорђи Мармадашвили неколико сјајних одбрана, те је Грузија одолела.

Није до краја било промена, те ће Португалци са прве позиције даље, а Грузијци са треће. Док ће другопласирани бити Турци.

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, нису се добро провели

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: "Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро"

СУДБИНА некада уме да се поигра са нама и доведе нас пред невероватна искушења. Некада морамо да донесемо важне одлуке које могу да нам промене ток судбине.

28. 06. 2024. у 20:02