ШПАНИЈА ФУРИОЗНО ДО ОСМИНЕ ФИНАЛА: "Фурија" победила Албанију и савршено завршила групну фазу на ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

24. 06. 2024. у 22:53

ФУДБАЛЕРИ Шпаније наставили су са сјајним играма на Европском првенству, пошто су у Диселдорфу савладали Албанију са 1:0.

ШПАНИЈА ФУРИОЗНО ДО ОСМИНЕ ФИНАЛА: Фурија победила Албанију и савршено завршила групну фазу на ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Одлучио је селектор "фурије" Луис де ла Фуенте да пружи прилику резервистима на овој утакмици, с обзиром на то да је шампион Европе из 1964, 2008. и 2012. године пре овог сусрета обезбедио прво место на табели групе Б.

Шпанији баш лежи Албанија, а то показује и чињеница да је ово био девети тријумф из исто толико сусрета, уз невероватну гол разлику 32:3.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Овој репрезентацији је само 13 минута било потребно да дође до вођства. Добру лопту је у простор послао Дани Олмо за Ферана Тореса који је прецизно шутирао. Ништа у тој ситуацији није могао да уради Томас Стракоша.

Могла је Шпанија да дуплира предност до одласка на одмор, али пропустили су прилике које су створили. Наставила је "фурија" да игра колико јој треба и у другом полувремену, а тек средином тог дела сусрета Албанија је заиграла офанзивније и неколико пут запретила Давиду Раји који је ипак успео да сачува мрежу.

До краја утакмице промене резултата није било. Шпанија је тако маестрално окончала групну фазу ЕУРО 2024, пошто је освојила максималних девет бодова и није примила ниједан гол - гол разлика 5:0.

Шпанија је можда и највише показала у досадашњем току континенталног надметања. Посебно су импресивне биле партије против Хрватске и Италије.

Управо су "азури" друга репрезентација из ове групе која се домогла осмине финала. Њима  је реми био довољан за пролаз даље и до њега су успели да дођу.

Албанија - Шпанија 0:1 (0:1)

Стадион: "Меркур Шпил-Арена" (Диселдорф). Гледалаца: 40.586. Судија: Глен Ниберг (Шведска). Стрелац: Торес 13 (Шпанија).

Албанија (4-2-3-1): Стракоша - Балију, Ђимшити, Ајети, Митај - Рамадани, Аслани - Асани (од 81. Муци), Лачи (од 70. Бериша), Бајрами (од 70. Хоџа) - Манај (од 59. Броја).

Шпанија (4-2-3-1): Раја - Навас, Вивијан, Лапорт (од 46. Ле Норман), Грималдо - Зубименди, Мерино - Торес (од 72. Јамал), Олмо (од 84. Баена), Ојарзабал (од 62. Лопез) - Хоселу (од 72. Мората).

Друго полувреме: Албанија - Шпанија 0:1

90+5' - Крај утакмице!

90+2' - Каква шанса за Албанију. У гужви се најбоље снашао Армандо Броја, шутирао је добро, но добро је интервенисао Давид Раја.

90' - Утакмица у Дизелдорфу је продужена за четири минута.

83' - Са трибина стадиона у Дизелдорфу од навијача Шпаније се ори "Косово је Србија". Подршка навијача нашој земљи.

77' - Највише покушава Аслани. Опет није био довољно прецизан, те је резултат и даље 1:0 у корист "фурије".

65' - Опустила се Албанија и кренула је више да напада. Аслани је изблокиран, ова селекција је извела други корнер, но центаршут је био лош и опасности за Рају није било.

61' - Ништа се не мења у приступу. "Фурија" контролише ствари на терену и чува рано стечено вођство.

50' - Покушао је Олмо да изненади Стракошу шутем са половине терена. Истрчао је голман Албаније, али ударац није био добар и лопта је завршила поред гола.

47' - Још један добар центашут Грималда, Хоселу је лопту захватио атрактивно, но она је отишла мало поред гола ривала.

46' - Почело је друго полувреме, са центра су кренули фудбалери Шпаније.

Прво полувреме: Албанија - Шпанија 0:1

45+1' - Завршено је прво полувреме у Дизелдорфу.

45' - Прва опасност Албаније. Шутирао је сјајно Кристјан Аслани, али одлично је интервенисао Давид Раја и тако оставио и даље нетакнуту мрежу "фурије" на овом Европском првенству.

44' - Опасан је Грималдо по левој страни, опет је пробио, потом је оставио повратну лопту за Мерина који није био прецизан из добре позиције.

41' - Још један покушај Тореса. Грималдо је центрирао са леве стране, на другој стативи је био играч Барселоне и главном је шутирао преко гола Стракоше.

36' - Добра прилика за Шпанију. Хесус Навас је украо лопту код корнер заставице, упослио је Олма, али Ђимшити је стигао да изблокира покушај фудбалера Лајпцига.

31' - Албански навијачи запалили су бакље на стадиону у Дизелдорфу.

30' - Очекивало се пре утакмице да екипа Луиса де ла Фуентеа има посед и да ствара шансе, чак иако је селектор на терен послао резервиста. За сад Шпанија оржава предност и игра веома сигурно.

26' - Извела је "фурија" корнер, а опасност је боксовањем лопте успео да отклони чувар мреже Албаније.

22' - Опробао је шут Олмо, ипак лопта је отишла далеко од гола, па до промене резултата није дошло.

13' - ШПАНИЈА ВОДИ! Сјајна акција Шпанаца. Добру лопту је у простор послао Дани Олмо за Ферана Тореса који је прецизно шутирао и тако довео своју селекцију до предности.

РАДОСТ Фудбалери Шпаније/ФОТО: Танјуг/АП

12' - Везане прилике за Шпанију. Најпре је ударац Микела Мерина заустаиво Стракоша, да би потом главом преко гола тукао Хоселу.

7' - Иако је Луис де ла Фуента послао резервни састав на терен, "фурија" жели да настави серију победа на овом турниру.

1' - Почела је утакмица у Дизелдорфу!

Састави:

Албанија (4-2-3-1): Стракоша - Балију, Ђимшити, Ајети, Митај - Рамадани, Аслани - Асани, Лачи, Бајрами - Манај.

Шпанија (4-2-3-1): Раја - Навас, Вивијан, Лапорт, Грималдо - Зубименди, Мерино - Торес, Олмо, Ојарзабал - Хоселу.

Уочи меча:

Изабраници Луиса де ла Фуентеа имају гол-разлику 4:0 и све осим тријумфа против екипе тренера Силвиња би било велико изненађење.

Овај дуел је битан за Албанију која би победом могла да прође у наредну фазу такмичења. Ова репрезентација је до сада изгубила од Италија (1:2) и ремизирала је са Хрватском (2:2).

Последњи међусобни меч ове две селекције одиграле су 2022. Био је то пријатељски дуел у ком је "фурија" победила са 2:1.

Подсетимо, у другом мечу ове групе играју Италија - Хрватска. Тај сусрет можете да пратите уживо на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, нису се добро провели

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: "Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро"

СУДБИНА некада уме да се поигра са нама и доведе нас пред невероватна искушења. Некада морамо да донесемо важне одлуке које могу да нам промене ток судбине.

28. 06. 2024. у 20:02