ГРАНДЕ ИТАЛИЈА! Првак Европе шокирао Хрвате и обрадовао Србију

Филип Милошевић

24. 06. 2024. у 23:10

Голом у 98. минуту, Италија не само да је изборила 1:1 са Хрватском, већ је прошла у нокат фазу ЕУРО 2024, као другопласирана у групи Б, а "ватрене" шокирала - ем их је бацила на треће место, са очајним учинком (два бода, гол-разлика 3:6), ем је обрадовала Србију која би можда могла и ремијем са Данском да прође даље, под условом да Словенија изгуби од Енглеске, а у групи Ф Чешка и Грузија не освоје ни бод у последњем колу.

Опрезно се кренуло са обе стране, у првих 15 минута је било класично испитивање снага, а затим Италијани подижу нивоу игре. До полувремена су створили неколико шанси од којих је најбољу имао Бастони у 27 минуту када се нашао сам унутар пет метара и главом шутирао под пречку, али је Ливаковић нестварном одбраном спречио чист погодак ''азура''.

Почетак другог полувремена апсолутно је припао Хрватској, били су бољи ривал на терену, знатно су агресивнији у дуелима и понашању с лоптом. Таква игра им је омогућила пенал у 54. минуту коју Модрић ипак није искористио, али само минут касније након центаршута и одбијене лопте звезда Реал Мадрида у шеснаестерцу матира Донаруму и доноси великих 1:0 (уз улазак у историју, као најстарији фудбалер стрелац на првенствима Европ)е.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

До краја утакмице неколико шанси су створили ''азури'', нису успевали да постигну гол све до 98. минута, када је јунак био Матија Закањи, који постиже спектакуларан погодак. И то за велико славље Италијана, а сузе неких фудбалера Хрватске, убеђених да су браниоца трона победили, што се, ипак, није догодоило.

На крају из групе Б директно пролазе Шпанија (која је славила и против Албаније са 1:0) са прве позиције, док ће Хрватска морати да чека расплет као трећепласирана (од шест трећепласираних, четири пролазе даље), али су мале шансе да "ватрени" буду у осмини финала. Са два бода и гол-разликом 3:6, то је за сада само у домену теорије.

Тренутно, Словенија, као трећепласирана, има такође два бода, али 2:2 када се о гол-разлици ради, а у истој групи Србија има бод и 1:2 гол-разлику. По бод у групи Ф имају Чешка и Грузија. Ако би све ове екипе изгубиле у последњем колу, а Словенци са три или више разлике били поражени од Енглеза, тек тако би се Хрвати нашли у нокаут фази. У супротном, нокаутирани су на ЕУРО 2024.

КРАЈ! Хрватска - Италија 1:1

90+8' ГООООЛ! Закањи постиже погодак у последњем минуту и доноси изједначење Италији! 1:1 (ВИДЕО).

87' Каква прилика за Италију, Скамака се није најбоље снашао у петерцу Хрватске.

79' Покушавају Италијани да дођу бар до изједначења, али игра им је растрзана и никако да створе неко велику прилику.

70' Жесток притисак Италијана у овим моментима, Хрватска не може да изађе са своје половине.

62' Бастони опет промашује. Скочио је још једном највише, сада после корнера, али је са свега пет метара пребацио гол.

55' Хрватска води са 1:0. Стрелац је Лука Модрић! Бивши фудбалер Динама је након центаршута успео да постигне погодак.

Модрић је иначе најстарији играч у историји који је постигао погодак на Европским првенствима.

54' Лука Модрић није успео да погоди са 11 метара. Донарума је прочитао страну где ће шутирати звезда Реал Мадрида.

54' Хрватска добија пенал! Фратези је играо руком у шеснаестерцу а Лука Модрић има прилику да постигне погодак.

51' Хрватска је много офанзивније ушла у наставак игре, свесни су да их фактички само победа оставља на Европском првенству.

46' Почело је друго полувреме на стадиону у Лајпцигу! Направљене су измене на обе стране, Фратези је заменио Пелегринија, док је на другој страни Будимит ушао уместо Пашалића.

Прво полувреме: Хрватска - Италија 0:0

45' Крај првог полувремена! Италијани су показали више у првих 45 минута игре, међутим нису успели да затресу мрежу ''ватрених''.

36' Нови ударац ка голу Хрватске! Пелегрини је овог пута покушао шутем из окрета, али је поново Ливаковић успео да сачува мрежу нетакнутом.

34' Хрватска делује конфузно, никако да створе неку велику прилику, чак има и малих несугласица међу играчима. Брозовић показује саиграчима да се ''пробуде'' и покушају да притисну последњу линију актуелног шампиона Европе.

27' НЕВЕРОВАТНА одбрана Ливаковића! Бастони је са свега пет метара шутирао главом под пречку али је Хрват феноменално успео да одбрани овај зицер.

Текст потписа

23' Поново Ретеги прети! Отприлике са пенала је одлично шутирао међутим Станишић у последњи час блокира лопту која поново одлази у корнер.

21' Велика шанса за Италијане! Калафјори је центрирао, Ретеги се највише дигао у шеснаестерцу и главом покушао да савлада Ливаковића, али погађа одбрамбеног играча ''коцкастих'' и лопта одлази у корнер.

18' Покушавају ''коцкасти'' центаршутевима да угрозе ''азуре'', међутим Донарума контролише ситуацију унутар 16 метара.

11' Коначно су се ''пробудили'' и Италијани, повезали су неколико добрих пасова, Ди Марко је центрирао у казнени простор а Пелегрини шутирао главом поред стативе.

5' Сучић је опробао ударац са неких 25-30 метара и задао велике проблема Донаруми који некако успева да избаци лопту у корнер.

4' Од почетка меча лопту претежно у ногама држе Хрвати, кратким додавањима покушавају да извуку одбрану Италије како би стигли до прилике за постизање гола.

1' Меч у Лајпцигу је почео!

Састави:

Италија: Донарума – Дармиан, Ди Лоренцо, Калафиори, Бастони – Жоржињо, Барела – Димарко, Распадори, Пелегрини – Ретеги.

Хрватска: Ливаковић – Станишић, Шутало, Понграчић, Гвардиол – Модрић, Брозовић, Ковачић – Сучић, Крамарић, Пашалић.

УОЧИ МЕЧА:

Италија пред одлучујући меч последњег кола групе Б има три бода, док је Хрватска на само једном. ''Ватрене'' искључиво тријумф води у осмину финала, уз пораз Албаније од Шпаније са одговарајућом разликом.

Формални домаћини на стадиону у Лајпцигу биће Хрваска.

БОНУС ВИДЕО: ДАН ПОСЛЕ: Пола тима Србије изашло на тренинг после ремија са Словенијом

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, Убиј Србина је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, "Убиј Србина" је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

Истрага УЕФА поводом скандала на Европском првенству у фудбалу, када су хрватски и албански навијачи заједно певали "Убиј, убиј, убиј Србина, Србина, Србина!" заправо је једна велика шарена лажа, чији је закључак да је поменуто скандирање, заправо, дозвољено. Јер - кажњиво није.

27. 06. 2024. у 17:10