КАКВА УТАКМИЦА НА ЕУРО 2024: Немци избегли пораз у невероватној завршници (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

23. 06. 2024. у 22:53

ФУДБАЛЕРИ Немачке и Швајцарске одиграли су невероватан меч у коме на крају није било победника, пошто је дуел окончан резултатом 1:1.

Није овај сусрет био без значаја, иако су "панцери" обезбедили пласман у осмину финала. Бориле су се репрезентације за прво место у групи А. На крају је домаћин првенства голом у надокнади времена избегао пораз и оверио прву позицију.

Имао је тим Јулијана Нагелсмана већи посед у првом полувремену, али то му ништа није значило пошто су "сајџије" имале предност, а то је оно најважније у спорту.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Играо се 28. минут када је екипа Мурата Јакина дошла до вођства. Ремо Фројлер је послао оштру лопту у казнени простор, а тамо је најбоље постављен био Дан Ндој који је успео да савлада Мануела Нојера.

Немачка је успела прва да затресе мрежу. Урадио је то Роберт Андрих у 17. минуту. Он је шутирао из даљине, лопта је незгодно одскочила испред Јана Зомера преварила га и завршила иза његових леђа. Ипак, судија Данијеле Орсато је позван од колега из ВАР собе да погледа снимак. Након што је то урадио поништио је гол. Наиме, током акције Џамал Мусијала је направио фаул у нападу.

У другом полувремену су "панцери" покушавали што пре да дођу до изједачења, али су "сајџије" биле сјајно постављене у одбрани. Погађали су Немци оквир гола, бранио је неке не толико опасне покушаје Зомер.

Ипак, испоставило се да је Нагелсман направио одличне измене, пошто су резервисти донели изједначење. Играо се други минут надокнаде када је Раум сјајно центрирао, а главом је лопту закуцао Никлас Филкруг.

Немачка је групну фазу окончала са седам бодова, Швајцарска је друга са пет. Мађари су завршили као трећи са три, док су Шкоти освојили један.

Друго полувреме: Немачка - Швајцарска 1:1

90+4' - Крај утакмица!

90+2' - НЕМАЧКА ДОЛАЗИ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА! Ушао је са клупе Никлас Филкруг и доноси поравнање резултата. Сјајно је скочио и главом закуцао лопту у мрежу. Одлично је центрирао Раум.

88' - Тукао је Џака из велике даљине, но Мануле Нојер је сјајно интервенисао и одбио је лопту корнер.

86' - Постигла је Швајцарска други гол на утакмици, али је он оправдано поништен због фосајда. Потом је пречку погодио Хаверц ударцем главом.

68' - Расположен је Раум, центрирао је из прве, добро је скочио Хаверц, но главом је шутирао преко гола.

63' - Распалио је по лопти из велике даљине резервиста Раум, но лопта је отишла преко гола Швајцарске.

59' - Извела је Немачка два корнера у другом полувремену, али у оба наврата је одлично реаговала одбрана "сајџија".

50' - Покушао је Мусијала, Зомер је добро интервенисао, лопта се одбила до Гундогана који је није добро захватио, па до промене резултата није дошло.

46' - Почело је друго полувреме, сада је Швајцарска кренула са центра.

Прво полувреме: Немачка - Швајцарска 0:1

45+2' - Завршено је прво полувреме на утакмици у Франкфурту!

43' - Мало ко је пре почетка утакмице могао да очекује овакав исход, највише због тога што су "панцери" у овај меч ушли са гол разликом 7:1.

41' - Добро је центрирао Крос, на другој стативи је сам био Антонио Ридигер, но лоше је шутирао из добре позиције.

38' - Први жути картон показао је италијански стручњак. У бележници се нашао Џонатан Та после оштрог старта над Брилом Емболом.

28' - ШВАЈЦАРСКА ВОДИ! Нису "сајџије" много претиле, али прве су дошле до предности. Ремо Фројлер је послао оштру лопту у казнени простор, а тамо је најбоље постављен био Дан Ндој који је успео да савлада Мануела Нојера.

18' - Ипак ништа од поготка. Судија Данијеле Орсато је ишао да гледа снимак и видео је да је голу претходио фаул у нападу Џамала Мусијале.

17' - "Панцери" су дошли до предности преко Роберта Андриха. Распалио је по лопти фудбалер Бајер Леверкузена из даљине, лопта је одскочила испред Зомера и завршила је иза његових леђа.

12' - За сада нема много узбуђења. Изабраници Јулијана Нагелсмана имају више лопту у поседу, али осим ударца нападача Арсенала већих претњи по голмана Интера није било.

4' - Одмах су "сајџије" узвратиле ударцем из угла, но лоше је центрирао Ридер и лопту је очистио Мителштед.

3' - Извели су "панцери" први корнер и одмах је било опасно по ривала. Шутирао је главом Каи Хаверц, али Јан Зомер је био добро постављен и ухватио је живу лопту.

1' - Почела је утакмица у Франкфурту, први су са центра кренули фудбалери Немачке.

Састави:

Немачка (4-2-3-1): Нојер - Кимих, Ридигер, Та, Мителштед - Андрих, Крос - Мусијала, Гундоган, Вирц - Хаверц.

Швајцарска (3-4-2-1): Зомер - Шер, Аканђи, Родригез - Видмер, Фројлер, Џака, Ебишер - Ндој, Ридер - Емболо.

Уочи меча:

Поменути сусрет би могао одреди ко ће као први окончати групу. "Панцери" су са две победе већ обезбедили пласман у осмину финала и за водеће место им је довољан и реми, док "сајџије" имају четири бода и требало би да готово сигурно буду део наредне фазе такмичења. Њима за прву позицију групе А игра искључиво тријумф.

Домаћин је на отварању ЕУРО 2024 убедљиво савладао Шкотску (5:1), потом је био бољи од Мађарске (2:0). Швајцарска је у првој рунди била боља од Мађарске (3:1), да би након тога ремизирала са Шкотима (1:1).

Селекције које са клупе предводе Јулијан Нагелсман и Мурат Јакин последњи пут су снаге одмерили 2020. године у Лиги нација и у оба дуела није било победника, пошто су мечеви завршени резултатом 1:1 и 3:3.

У другој утакмици ове групе који је важан и за Србију састају се Шкотска и Мађарска. Тај сусрет можете такође да пратите уживо на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: ДАН ПОСЛЕ: Пола тима Србије изашло на тренинг после ремија са Словенијом

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска Газета дело спорт уздрмала табор орлова!

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска "Газета дело спорт" уздрмала табор "орлова"!

Србија је, не само, рано испала са Европског првенства у фудбалу, већ је доживела и да се о два њена аса на прилично оригиналан начин пише у угледном италијанском спортском листу, "Газета дело спорт".

30. 06. 2024. у 20:01