СЈАЈНА ШПАНИЈА У ОСМИНИ ФИНАЛА ЕУРО 2024: "Фурија" показала снагу против Италије (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

20. 06. 2024. у 22:55

ШПАНИЈА је после Немачке постала други учесник осмине финала Европског првенства, пошто је у другом колу победила Италију са 1:0.

СЈАЈНА ШПАНИЈА У ОСМИНИ ФИНАЛА ЕУРО 2024: Фурија показала снагу против Италије (ФОТО/ВИДЕО)

Очекивало се више од овог дербија. Ипак, у првом полуверемену на терену је постојао само један тим - Шпанија. То показује и број удараца ка голу ривала 9:1 (4:0 у оквир). Такође, посед лопте био је на страни "фурије" - 61:39%.

Претили су голу Ђанлуиђија Донаруме највише Алваро Мората и Нико Вилијамс. Ипак, један од најбољих голмана света је остао несавладан. Једини покушај за "азуре" имао је у финишу првог дела Федерико Кијеза, но он је послао лопту високо преко гола Унаиа Симона.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Слика се није променила ни у другом полувремену. Наставили су изабраници Луиса де ла Фуентеа да нападају и велику прилику у погодак није претворио Педри који је из непосредне близине шутирао поред гола.

Успела је ипак Шпанија теренску иницијативу да крунише голом. Играо се 55. минут када је Рикардо Калафиори затресао сопствену мрежу. Опет је по левој страни пробио опасни Вилијамс, послао је оштру лопту пред гол, реаговао је Донарума, а неспретно је интервенисао штопер Италије и лопта је завршила у голу.

Европски шампион се није тргао ни после примљеног гола, није изгледао као тим који брани титулу. Наставио је ривал да надапа, прети и ствара шансе, што показује и чињеница да се у 70. минуту затресла пречка после ударца Ника Вилијамса.

Италија је тек у финишу колико толико пребацила тежиште игре на половину ривала, али није била опасна. Доказ о доминацији Шпаније је и тај да је противник тек у 85. минуту извео први корнер.

Такође, доманција се огледа у томе и што је голман ПСЖ-а уписао чак осам одбрана. То довољоно показује колико је посла имао на овој утакмици.

Шпанија после два кола има гол разлику 4:0 и мрежа Унаиа Симона је и даље нетакнута. "Фурија" у последњој рунди игра против Албаније, а Италија ће одмерити снаге са Хрватском.

Шпанија - Италија 1:0 (0:0)

Стадион: "Шалке Арена". Гледалаца: 49.528. Судија: Славко Винчић (Словенија). Стрелац: Калафиори 55 аг.

Шпанија (4-3-3): Симон - Карвахал, Ле Норман, Лапорте, Кукуреља - Педри (од 71. Баена), Родри, Руиз (од 94. Мерино) - Јамал (од 71. Торес), Мората (од 78. Ојарзабал), Вилијамс (од 78. Перез).

Италија (4-2-3-1): Донарума - Ди Лоренцо, Бастони, Калафиори, Димарко - Барела, Жоржињо (од 46. Кристанте) - Фратеси (од 46. Камбијасо), Пелегрини (од 82. Распадори), Кијеза (од 64. Закањи) - Скамака (од 64. Ретеги).

Друго полувреме: Шпанија - Италија 1:0

90+5' - Крај утакмице.

90+2' - Могло је да буде 2:0, али је Донарума у два наврата спречио Ајозеа Переза да постигне гол.

90' - Играће се још четири минута у Гелзенкирхену.

85' - Покушава Италија у финишу да запрети "фурији". Тек сад су изабраници Лучана Спалетија извели први корнер, но Симон је добро реаговао и покупио лопту.

74' - Шутирао је Пелегрини са неких 25 метара из слободног ударца, али опасности по Симона није било пошто је лопта отишла високо преко гола.

71' - Затресла се пречка после ударца Вилијамса. Мало је недостајало да на семафору стоји 2:0. Ипак, оквир гола је био савезник "азурима". Вероватно се није очекивало да на терену буде овако стање.

60' - Какав пројектил Јамала. Шутирао је из даљине, но замало је био непрецизан. Био би ово један од најлепших голова на ЕУРО 2024.

59' - Наставља Шпанија да напада и ређа прилике. Још увек од Италија није показала ништа на овом сусрету.

55' - ШПАНИЈА ВОДИ! Заслужила је "фурија" предност. Опет је по левој страни пробио опасни Вилијамс, послао је оштру лопту пред гол, реаговао је Донарума, а неспретно је интервенисао Калафиори који је затресао сопствену мрежу.

53' - Још један покушај везисте Барселоне. Овога пута је тукао из даљине, но опасности за Донаруму није било, пошто је добро интервенисао.

52' - Одличан повратни пас Кукуреље, али из непосредне близине није био прецизан Педри, шутирао је поред гола.

46' - Почело је друго полувреме у Гелзенкирнеху. Одмах на старту овог дела утакмице две промене је направио Лучано Спалети. На терен је послао Брајана Кристантеа и Андреу Камбијаса, а ван игре су остали Жоржињо и Фратеси.

Прво полувреме: Шпанија - Италија 0:0

45+2' - Завршено је прво полувреме на "Шалке Арени" у Гелзенкирхену!

45' - Вероватно није много љубитеља фудбала очекивало да ће тим Луиса де ла Фуентеа бити оволико бољи ривал у првом делу утакмице. Италијани су били безопасни.

41' - И даље је "фурија" та која контролише игру. "Азури" у досадашњем току утакмице ниједном нису озбиљније запретили Унају Симону. На другој страни Шпанија је преко Руиза упитила четврти ударац у оквир гола ривала.

29' - Сјајно играју Шпанци. Још једну прелепу акцију су извели играчи "фурије", ипак на крају је ударац Руиза изблокирала одбрана Италије.

25' - Нова добра шанса. Распалио је по лопти Фабијан Руиз, Донарума се бацио и сјајном парадом спречио фудбалера ПСЖ-а да се упише у листу стрелаца.

24' - Чудо од детета је Лимин Јамал. Промешао је одбрану ривала, потом је лопта стигла до Морате који је шутирао, али успео је да му скрати угао Донарума и спречи га да Шпанију доведе до вођства.

20' - Изабраници Луиса де ла Фуентеа су ти који нападају и углавом се игра пред голом Италије. Тек сада је актуелни шампион Европе озбиљније напао, ипак одбрана "фурије" је реаговала без великих потешкоћа.

10' - Нова одлична прилика за Шпанију. Сада је Мората центрирао искоса са леве стран, главом је тукао Вилијамс, али лопта је отишла мало поред гола "азура".

2' - Одмах велика шанса за "фурију". Нико Вилијамс је пробио по левој страни, центрирао је, главом је сјајно шутирао Педри, но одлично је реаговао Ђанлуиђи Донарума и одбио је лопту у корнер.

1' - Почела је утакмица у Гелзенкирнеху!

Састави:

Шпанија (4-3-3): Симон - Карвахал, Ле Норман, Лапорте, Кукуреља - Педри, Родри, Руиз - Јамал, Мората, Вилијамс.

Италија (4-2-3-1): Донарума - Ди Лоренцо, Бастони, Калафиори, Димарко - Барела, Жоржињо - Фратеси, Пелегрини, Кијеза - Скамака.

Уочи меча:

"Азури" који бране титулу покушаће да се реванширају "фурији" за пораз у полуфиналу Лиге нација (2:1).

Вреди поменути и да су ове две селекције играле полуфинале прошлог шампионата Европе када је Италија победила после бољег извођења пенала, а потом је на исти начин стигла до трофеја савладавши у финалу Енглеску.

Шпанија је у првој утакмици на ЕУРО 2024 била боља од Хрватске (3:0), док је тим Лучана Спалетија тријумфовао против Албаније (2:1).

Подсетимо, уколико неко победи на овој утакмици постао би други учесник осмине финала, после домаћина Немачке.

БОНУС ВИДЕО: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро

ЈАНА СЕ РАЗВЕЛА ОД МУЖА КАД ЈЕ ОБОЛЕО ОД РАКА: "Не кајем се, преко Фејсбука сам сазнала да је умро"

СУДБИНА некада уме да се поигра са нама и доведе нас пред невероватна искушења. Некада морамо да донесемо важне одлуке које могу да нам промене ток судбине.

28. 06. 2024. у 20:02