БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИЋ: Борим се, не знам да ли још умем да певам:
УМЕТНИЦА чије се песме деценијама са уживањем слушају, велика Бисера Велетанлић (78), била је у понедељак гошћа која је привукла највећу пажњу на отварању изложбе концертних фотографија Марине Пешић "Звук женског срца" у Галерији РТС, у Београду.
Бисерина фотографија је међу више од 40 изложених, а Велетанлићева је са великим интересовањем гледала и анализирала сваку од њих. Поред музике, чувена певачица се деценијама бави и сликарством, па је њено оштро око запажало детаље које други, макар на први поглед, не виде.
- Мислим да су Маринине слике веома добро урађене - искрено ће, за "Новости" Велетанлићева.
- Није оно да су се извођачице забетонирале па "буп, буп, буп", већ свирају и певају док их гледаш.
Изложба је, симболично, отворена 8. марта.
- Тај датум је битан, и ја га признајем и поштујем. Идем на ручак, чак сам мало ставила и пудера на лице после 100 година. Важан је 8. март за цео свет, али је, нажалост, мало од њега остало.
Уочљиво је било да се сви труде да управо Бисери, као припадници ризичне групе, буде угодно, да око ње не буде већи број људи ни у једном тренутку... Упитана како је провела тужну годину која је иза нас, у свом стилу је рекла:
- Шта ти мени тужна? Очајна је била! Неподношљива. Нисам никако прихватила, али се борим, нема ти друге. Чисто сумњам да више и умем да певам, право да вам кажем.
Одлазе драги људи, великани из света музике, готово из дана у дан...
- Не могу никако са тим да се носим. Прво Балашевић, то ме је треснуло као кад је отишао
Оливер Драгојевић. Два, три дана, просто, тугујеш.
Емоције су такве иако Бисера, малтене, није ни познавала Ђолета.
- Једном давно, пре 100.000 година, случајно смо прошли једно поред другог, али нисам имала ту част и прилику да певам његове песме. Па Војкан Борисављевић, Сања Илић...
У доба короне, кад концерата нема, многи музичари су у студију, и (бар) снимају нове песме. Инспирације, очигледно, има...
- Да, али, живи се од пара. Могу музичари да раде, и то је страшно важно, али... Код нас се о музичарима уопште не размишља.
У оваквим данима, поготово, породично заједништво је непроцењиво.
- То је узајамно, сви смо усредсређени једни на друге. Ту је сада и Марта, Василова ћерка која студира у Немачкој. Сенка, Зафир и ја смо се, мање-више, повукли. Васил треба да ради још 100 пута више него што је радио. Потребна је жива свирка, публика, људи који "гутају" ту музику. Наступи онлајн - то је нешто најстрашније. Уништавају музику. То ми није ништа.
Емоције под маскама, вели, ипак, има.
- Онда макнеш маску, узмеш ваздух и вратиш је - уз осмех је завршила Бисера.
Препоручујемо
АЛАРМАНТНО! "ПРИПРЕМИТЕ ЗАЛИХЕ ЗА 72 САТА": Европа пред катастрофом, a ове земље у опасности
У ИЗВЕШТАЈУ о цивилној и војној спремности Европе, који је објављен у среду, наводи се како би становници Европске уније требало да прикупе залихе неопходних потрепштина у случају избијања рата или неке друге велике опасности, пише "Њузвик".
04. 11. 2024. у 16:15
ПУТИНУ У ПОМОЋ СТИЖЕ НАЈЕЛИТНИЈА ВОЈСКА: Шта је "Олујни корпус", једна од најмоћнијих специјалних јединица на свету
СЕВЕРНОКОРЕЈСКА појачања долазе усред назнака да се Русија бори с попуњавањем својих снага.
30. 10. 2024. у 12:37
КРИЛИ ЉУБАВ: Бане Мојићевић ПРИЗНАО за везу са Миленом Ћеранић
ПЕВАЧ Бане Мојићевић изненадио признањем.
04. 11. 2024. у 13:02
Коментари (0)