ОПРОШТАЈ ОД МИЋЕ МИЋИЋА: Академик Драгољуб Драго Мирковић упутио саучешће породици преминулог градоначелника Бијељине

В.Митрић

27. 12. 2020. у 09:06

ПОРОДИЦИ и сарадницима Миће Мићића је у име Српске краљевске академије научника и уметника, сачешће упутио академик Драгољуб Драго Мирковић, ликовни уметник, предузетник, хуманиста и добротвор.

ОПРОШТАЈ ОД МИЋЕ МИЋИЋА: Академик Драгољуб Драго Мирковић упутио саучешће породици преминулог градоначелника Бијељине

Фото: Б.Милошевић

- Мићине груди красила су највиша уздарја, међу којима и она Српске православне цркве, коју је волео и којој је свим срцем припадао, али је његово највеће „одликовање“ његово остављено дело у Бијељини и Семберији, по чему ће бити упамћен на многа лета - рекао је академик Миркововић.

Такви смо људи да смо дела оних који су крај нас недовољно свесни, док су живи, а одједном их приметимо и као да смо прогледали када они оду од нас, што је случај и са Мићом и његовим великим делима.

Одлази у „царство“ небеско, где ће, сигурно, прво срести најчувеније Семберце и Србе као што је кнез Иво од Семберије.Дабогда Семберија вазда, и у већем броју, рађала оваква чеда.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника

ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника

ВРЛО често се људи изненаде када виде обичаје у појединим деловима наше земље везано за сахране, а преносили су се са колена на колено и све до данас опстали.

02. 02. 2025. у 08:45

Коментари (0)

УКРАЈИНЦИ ОДБИЛИ ДА СЕ ВРАТЕ У УКРАЈИНУ: Спортска драма због рата